הקרמלין מינה את הגנרל  אלכסנדר דוורניקוב כמפקד החדש של צבאות רוסיה באוקראינה. היה מפקד הכוחות הרוסיים בסוריה. הוטל עליו לכבוש את כל מערב אוקראינה עד 9 באפריל

הקרמלין מינה, בשבת 9.4, את הגנרל  אלכסנדר דוורניקוב  ,General Alexander Dvornikov, כמפקד החדש של צבאות רוסיה באוקראינה. הגנרל דוורניקוב היה מפקד כוחות הצבא הרוסיים בסוריה כאשר הם נחתו לראשונה בלטקיה בספטמבר 2015.  בעת תפקודו בסוריה קיבל הגנרל דוורניקוב את אות ההצטיינות הגבוה ביותר של הצבא הרוסי-גיבור הפדרציה הרוסית.  Hero of the Russian Federation.
המטרה המרכזית של המינוי היא להביא לכך שהצבא הרוסי יכבוש עד ה-9 במאי את כל מערב אוקראינה, שהוא יום הניצחון של הצבא הרוסי במלחמת העולם השנייה. נוסף לכך הוטל על הגנרל לארגן מחדש את כל הכוחות הרוסיים באוקראינה.
הגנרל דוורניקוב  מילא בעבר תפקידים צבאיים רבים ומגוונים בין השאר: מפקד דיביזית הטנקים מס' 10    the 10th Guards Tank Division, ודיביזיית  הרובאים מס' 2, 2nd Guards Motor Rifle Division. דוורניקוב מונה כראש המטה הכללי של חזית הצפון הרוסית- שהיא אזור הקווקז הרוסי.
ב-2016 לאחר שסיים את תפקידו בסוריה, מונה דוורניקוב להיות המפקד העליון של הכוחות הרוסיים בדרום רוסיה. ביוני 2020 קיבל דרגת גנרל מלא בצבא הרוסי.
הגנרל  אלכסנדר דוורניקוב, הנחשב כוכב עולה בצבא הרוסי ידוע בקשיחותו ובכך שהוא איננו מרפה ממטרותיו עד שהוא משיג אותן. הוא נחשב כמקורב לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ואין ספק כי פוטין שם את כל יהבו עכשיו עליו שישקם את הצבא הרוסי באוקראינה וישיג את המטרות שנקבעו לו.
התפתחויות נוספות במלחמה באוקראינה נכון לשבת 9.4:
1. הצבא הרוסי ממקד את מאמציו באזור חבל דונבאס, מריופול ומיקולאייב, ובהם גם מתקפות טילי שיוט שמשגר הצי הרוסי מהים השחור.
2. ישנם סימנים להתגברות פעילות חיל האוויר הרוסי בדרום ובמזרח אוקראינה.
3. ראש המדור הרוסי לקרינה צבאית והגנה מפני תקיפות כיומיות וביולוגיות איגור קרילוב אמר, כי הצבא הרוסי חשף ב-14 אזורים באוקראינה 30 מעבדות של ארצות הברית וגרמניה שעסקו בפיתוח וייצור נשק ביולוגי.    

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות