הרוגים בפעולה של גורמי לוחמת טרור בלגיים נגד תאים של חוזרים מסוריה שעמדו לבצע התקפות טרור דומות לפריס

גורמי ביטחון ויחידות מיוחדות בלגיים פעלו, ביום ה' 15.1 בלילה, במקומות שונים בבלגיה, כנראה גם בבירה בריסל, נגד תאי טרור של לוחמי אל קעידה שחזרו מסוריה, ועמדו לבצע שורה של פעולות טרור דומות לאלה שבוצעו בפריס. 
תביעה הכללית בבריסל מסרה, כי בעיר וורווירה  Verviers במזרח המדינה, במחוז לייאז' Liège, יש לפחות 3  אנשי טרור הרוגים, לאחר שאש נפתחה על שוטרים מתוך מאפיה ליד תחנת הרכבת במרכז העיר.  במקום התפתח קרב יריות, ונשמעו התפוצצויות. נמסר על פשיטות של כוחות הביטחון הבלגיים על לפחות 10 בתים בעיר ובבריסל, בהם לפי החשד נמצאו חשודים בטרור. מקור בלגי התבטא, כי בכך נמנע פיגוע בהיקף של פעולת הטרור שבוצעה בפריס נגד השבועון הסאטירי 'שרלי הבדו'.  המקור סירב לומר אם יש קשר בין פעולת טרור זו לעובדה, כי ביום ה', חידש השבועון הצרפתי את הופעתו כאשר הוא מפיץ מיליוני עותקים שהודפסו ב-16 שפות, ובהן מופיעות קריקטורות על הנביא מוחמד.
הבלגים סרבו למסור פרטים על פשיטות נוספות, אולם מקורות צרפתיים ובריטיים אמרו, ביום ה' מבלי לציין פרטים ספציפיים, 'כי באירופה מתנהלת עתה פעולה נרחבת נגד גורמי טרור'.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי פעולות נגד גורמי טרור נערכו, ביום ה', בבריטניה, צרפת, גרמניה, בלגיה. פעולות חשאיות נערכו גם ברומניה, מונטנגרו ובולגריה, שם פעלו יחידות ללוחמה נגד טרור נגד רשתות של סוחרי נשק, אשר סיפקו לאחרונה נשק לגורמי אל קעידה במערב אירופה. ביום ה' מסרו הבלגים, כי הם עצרו סוחר נשק בבלגיה אשר סיפק לטרוריסט אחמד קוליבאלי  Ahmed Coulibaly, את כלי הנשק באמצעותם ביצע את ההתקפה על הסופר מרקמט 'היפר כשר'  בפריס שם נרצחו ארבעה יהודים.
המקורות שלנו מציינים, כי כל גורמי המודיעין האירופאים מטילים איפול כבד על רוב הפעולות נגד טרור, דבר המביא לכך כי ישנם גורמים אירופאים הטוענים, כי השלטונות מעלימים כמה אירועי טרור שהתרחשו, בייחוד בצרפת ובבריטניה בימים האחרונים, במטרה שלא להעצים את גובה הלהבות של ההתנקשויות ואת החיכוכים בין אוכלוסיות מוסלמיות לאוכלוסיות אחרות במדינות השונות.
     

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות