הרוג ישראלי ו-7 פצועים מפגיעה ישירה של טיל בבניין ברחובות. הג'יהאד הגביר את קצב שיגור טילים

לאחר שבמשך יום ה' 11.5, הג'יהאד הגביר את קצב שיגור הטילים שלו לעבר ישראל פגע בשעות אחה"צ טיל פגיעה ישירה בבניין ברחובות. אדם אחד נהרג ו-7 אחרים נפצעו. שר הביטחון יואב גלנט הזהיר במשך היום כי טווח ירי הטילים יתרחב.
הירי מרצועת עזה נמשך כל העת, ומטחי רקטות נורו לעבר יישובי עוטף עזה. אזעקות נשמעו גם באשקלון והאזור.
הירי לעבר ישראל התרחב לאחר חיסול בכיר נוסף בג'יהאד האיסלאמי, ואזעקות נשמעו בין היתר ברחובות, רמלה, נצר סרני, באר יעקב וגבעת ברנר.
ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר בגדוד 66, גדוד 'קלע דוד', שמפעיל את שרביט קסמים, לאחר היירוט המוצלח אתמול של הרקטה ששוגרה לעבר גוש דן. הוא התייחס לחיסולו, ביום ה' בבוקר, של אחמד אבו דקה, סגן ראש מערך הרקטות של הג'יהאד האיסלאמי, שעות לאחר ההתנקשות בראש המערך עלי חסן ראלי: 'כל מי שבא לפגוע בנו – דמו בראשו, וגם דמו בראשו של מחליפו. אנחנו בעיצומה של המערכה, הן בהתקפה והן בהגנה'.
מפקד חיל האוויר, האלוף תומר בר, וראש להק אוויר, תת-אלוף עומר טישלר, פיקדו על חיסולו של אחמד אבו דקה, סגן ראש מערך הרקטות של הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה. צה"ל פרסם תמונה של השניים בעת התקיפה האווירית והחיסול, כשהם עוקבים אחר הפעולה מהבור חיל האוויר
הירי לעבר ישראל התרחב לאחר חיסול בכיר נוסף בג'יהאד האיסלאמי, ואזעקות נשמעו בין היתר ברחובות, רמלה, נצר סרני, באר יעקב וגבעת ברנר.
גם ישראל וגם מצרים הודיעו כי ניסיונות התיווך עם הג'יהאד האיסלמי שנמשכו כל יום ה' התמוטטו.


Print Friendly, PDF & Email