הרמטכ"ל הרוסי  הגנרל וואלרי גרסימוב הגיע לזירת המלחמה באוקראינה ולקח אישית את הפיקוד על חזית איזום Iyzum. הצי הרוסי הציב דולפינים בנמלים בים השחור להגן עליהם מפני אנשי צפרדע

רוסיה מכפילה את מאמציה במלחמה באוקראינה. הרמטכ"ל הרוסי  הגנרל וואלרי גרסימוב Chief of the General Staff Valery Gerasimov נכנס, ביום חמישי 28.4, לאזור המלחמה במערב-מזרח אוקראינה בגזרת חזית  איזום Iyzum, וקיבל את הפיקוד על הכוחות הרוסיים בשטח. בכך מוסקבה מחלקת את הפיקוד על כוחותיה במערב, מזרח ודרום אוקראינה, בין שני מפקדים הבכירים ביותר שיש לה, הגנרל וואלרי גרסימוב, והגנרל אלכסנדר דבורניקוב Gen. Aleksandr Dvornikov.
מקורות מודיעין מערביים ציינו, כי הרמטכ"ל הרוסי הגנרל גרסימוב ינהל את הכוחות ' גם בדרגה המבצעית וגם בדרגה הטקטית', at the operational and tactical level.
עוד ציינו המקורות, כי הצטרפותו של הרמטכ"ל גנרל גרסימוב לצוות המפקדים הרוסיים בשטח, מורה על כך שהגנרל אלכסנדר דבורניקוב שמונה רק לפני שבועיים למפקד העליון של הכוחות הרוסיים בשטח איננו מסוגל לפקד ביעילות על כל הכוחות.
ביום שישי 29.4 הפעיל הצי הרוסי בפעם הראשונה במלחמה באוקראינה את צי צוללות הדיזל שלו, הנחשב לגדול בעולם. צוללות רוסיות בים השחור שיגרו מתחת לפני המים טילי שיוט מדגם 'קאליבר' Kalibr cruise missiles שפגעו במטרות צבאיות רבות באוקראינה.
לוויינים אמריקנים גילו השבוע כי הצי הרוסי הציב בפתחים של הנמלים עליהם הוא שולט בים השחור יחידות של דולפינים. הדולפינים אומנו לפעול נגד אנשי צפרדע אוקראיניים שינסו לחדור לנמלים ולפגוע באוניות הצי הרוסי. תמונות של קבוצות דולפינים כאלה נראו מהפתח של נמל סבסטופול  Sevastopol.
כמו כן, החל הצבא הרוסי להשתמש בימים האחרונים במוקשים אנטי טנקים מסוג חדש  PTKM-1R top-attack mine. המוקשים האלה מצוידים בחיישנים המסוגלים לחשב את המהירות בה הטנק נוסע, וברגע מסוים כיפת המוקש נפתחת ומטען חומר נפץ פוגע בצריח הטנק.
התפתחויות נוספות במלחמה ביום שישי 29.4 היו:
1. מקורות ביון בריטיים ואוקראיניים מדווחים, כי הרוסים הצניחו השבוע בקייב בירת אוקראינה לפחות פעמיים קבוצות קטנות של לוחמים מיוחדים שהוטל עליהם לרצוח את נשיא אוקראינה וולדומיר זלנסקי.
 2. בריטניה החלה ברכבת אווירית המעבירה 8,000 חיילים בריטיים, מצוידים בטנקים ובארטילריה למדינות מזרח אירופה החברות בנאט"ו ולמדינות הבלטיות.
3. פולין הודיעה כי חיל האוויר שלה ייקח על עצמו את הגנת המרחבים האוויריים של סלובקיה אם זו תספק את מטוסי הקרב שלה מדגם מיג 29 לאוקראינה.  שר ההגנה הפולני מריוס באלזקאק Mariusz Blaszczak, אמר כי פולין מוכנה לנקוט צעד כזה גם כלפי המדינות הבלטיות.
4. נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן ביקש מהקונגרס האמריקני  לאשר לו להוציא סכום ענק של 33 מיליארד דולר לשם תמיכה באוקראינה שתוכל לעמוד נגד המתקפה הרוסית.    


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות