השיחות בין ראשי צבאות ארה"ב ורוסיה הסתיימו ללא הסכמה בייחוד לגבי המצב בגבולות סוריה עם ישראל וירדן

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: בימים האחרונים, הולך וגדל מספר היחידות של חיזבאללה ושל המילציות השיעיות הפרו- איראניות אשר נלחמות בסוריה תחת פיקודו של הגנרל האיראני קאסם סוליימני ואשר עוברות עתה של תהליך של הטמעה בתוך יחידות הצבא הסורי, כדרך לדחוף את הנרטיב האיראני-סורי, שאין כוחות איראניים שמוצבים בסוריה. יש 'רק יועצים צבאיים איראניים'.
לא ברור עד כמה הרוסים תומכים במהלך הזה. עד כמה שידוע הרוסים מעמידים פנים שהם אינם יודעים על מה מדובר. במילים אחרות, מפקדי הצבא הרוסי בסוריה קיבלו הוראות שלא להתערב ולא להפריע למהלך.
המדובר בעיקר בכוחות חיזבאללה המוצבים באזור אל חאדאר Al Khadar, מול מוצבי צה"ל באזור החרמון, וכוחות של חיזבאללה ושל  המיליציה של לוחמים  שיעיים אפגאניים Liwa Abu Fadl al-Abbas, הנמצאים תחת פיקוד של קצינים ממשמרות המהפכה האיראנים ומוצבים ליד קונטרה מול גבול ישראל.  
חיילי וקציני המיליציה האפגנית האלה קבלו מדים, דגלים, וכלי רכב, כולל משוריינים, של המשמר הרפובליקני הנשיאותי הסורי. הקצינים וחיילי חיזבאללה קבלו מדים של הדוויזיות מס' 4 ומס' 5 של צבא סוריה.
כבר בסוף חודש שעבר, ב-31 מאי, כמה שעות לפני פגישתם של שר ההגנה הרוסי הגנרל סרגיי שוייגו, ושר הביטחון הישראלי אביגדור ליברמן במוסקבה, פרסמו המקורות הצבאיים של תיקדבקה את הידיעה הבלעדית, כי יחידות של גדודי אל קודס האיראנים, ויחידות חיזבאללה באזורי קונטרה ודרעא מול גבול סוריה-ישראל,  וגבול סוריה ירדן, מקבלות מדים של צבא סוריה, ובכך הופכות כחלק אינטגרלי של הצבא הסורי. לפי ההבנות שמוסקבה לוחצת על ארצות הברית לקבל בסוריה, יחידות אלה אינן צריכות לסגת מאזורי הגבול עם ישראל ועם ירדן.
הקישו  כאן לקריאת הדיווח המקורי.
בשבת 9.6  חזר העיתון 'וול סטרייט ג'ורנאל' WSJ על הידיעה. הסיבה לכך הייתה המפגש בין  ראש המטות המזוינים האמריקנים, הגנרל ג'וזף דנפורד the US Chairman of the Joint Chiefs of Staff General Joseph F. Dunford, והרמטכ"ל הרוסי הגנרל וואלרי גראסימוב the chief of the Russian General Staff,  Genaral Valery Gerasimov, שנפגשו ביום שישי 8.6, ליום שלם של דיוניים בהלסינקי שבפינלנד.
שני ראשי הצבאות דנו בין השאר היערכות של הצבאות האמריקנים והרוסיים בסוריה והמצב באזורי החיץ  de-escalation zones לאורך גבולות סוריה עם ירדן ועם ישראל. כמו כן נידון המצב הצבאי באוקראינה.
המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי ראש המטות המזוינים האמריקנים הגנר דנפורד הציג בפני והרמטכ"ל הרוסי הגנרל וואלרי גראסימוב, את המידע המודיעיני על מתן זהות צבאית סורית ליחידות האיראניות ושל חיזבאללה, ועל החלפת כלי הרכב שלהם בכלי רכב חדישים של הצבא הסורי.
שני ראשי הצבאות נפרדו מבלי שהושגה ביניהם על הסכמה לגבי המתרחש בסוריה, ובמיוחד לאורך גבולות סוריה עם ירדן ועם ישראל.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “השיחות בין ראשי צבאות ארה"ב ורוסיה הסתיימו ללא הסכמה בייחוד לגבי המצב בגבולות סוריה עם ישראל וירדן

 • יונ 9, 2018 @ 15:30 at 15:30
  Permalink

  כולם כבר מבינים היטב את משחק הכפילויות של פוטין, סוכן כפול שהפך לתורם המשמעותי ביותר לכאוס המשתולל לא רק באזורנו,,, והעלם הנאור ימשיך לשתוק כי זה המשחק הפוליטי, הצאר של רוסייה הופך את שאר העמים ללעג, גורם למלחמות כדי להזין את תעשיית התחמושת הרוסית, דוגל בהרג בלתי מבוקר של אלפי אנשים בסוריה, השתקת התקשורת ושליחת מתנקשים, סיפוח שטחים ועוד.. נשיא רוסיה ימשיך בתככנות ובכפל לשון תוך התפשטות נוספת כל עוד לא יחליטו לבלום אותו.

 • יונ 10, 2018 @ 9:07 at 9:07
  Permalink

  שם המשחק הוא חטיפת חיילים אירניים עם המדים שלהם ולהביא אותם לארץ להראות לעולם את השקר הגדול…, 2) מיקוח עם חמס על שיחרור החטופים שלנו לסבך רק את מי שאפשר צורת חשיבה אחרת..

 • יונ 11, 2018 @ 3:37 at 3:37
  Permalink

  אדי היקר! אלמלא פוטין בסוריה האירנים וחיזבלא היו נלחמים לבד במורדים ובדע"ש וג"בהת אלנסרה ומתבססים בסוריה ואז הבעיה הייתה יותר גדולה …ויתר על כך אי אפשר להרחיב על "פני השדה"…כי יש דברים שהשתיקה יפה להם.עכשיו יושב בבית הלבן נשיא חכם שקורא ורואה את התמונה וברוך ה" אוהב ישראל …ואני מאמין שהשם מכוון אותו ואת בנימין נתניהו ואת פוטין בדרך היעילה בכל מה שקורה בסוריה בפרט וענייני בטחון בכלל…

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות