השימוש בנשק גרעיני בזירת המלחמה באוקראינה. שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב: אם תפרוץ מלחמת עולם שלישית ייעשה בה שימוש בנשק גרעיני

האפשרות לשימוש בנשק גרעיני חזרה ושבה ועלתה, ביום רביעי 2.3, כאשר שר החוץ הרוסי סרגיי לברורב  אמר, 'כי אם ( כתוצאה מהמלחמה באוקראינה, ) תפרוץ מלחמת עולם שלישית ייעשה בה שימוש בנשק גרעיני הרסני', that if a third World War were to take place, it would involve nuclear weapons and be destructive.
יום קודם לכן, ביום שלישי, אמר לברורב, 'כי אוקראינה מחפשת נשק גרעיני וזו סכנה של ממש, . Ukraine has been seeking to acquire nuclear weapons, a real danger. הוא הוסיף ואמר, כי השלטונות בקייב החלו במשחקים מסוכנים הקשורות לתוכניותיהם להשיג נשק גרעיני משלהם', the authorities set up in Kyiv have embarked upon dangerous games related to plans to acquire their own nuclear weapons.
'לאוקראינה יש עדיין טכנולוגיות גרעיניות  מהתקופה הסובייטית, ויש לה את האמצעים לשגר נשקים כאלה. אנחנו ( ברוסיה ) לא יכולים שלא להגיב לסכנה הממשית הזו', Ukraine still has Soviet nuclear technologies and the means of delivery of such weapons. We cannot fail to respond to this real danger.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים: כי אוקראינה הייתה בשנות ה-90 המעצמה השלישית הגרעינית בגודלה בעולם. באמצע שנות ה-90 אוקראינה התפרקה מהנשק הגרעיני והעבירה אותו לרוסיה. אולם בשנת 2005 הודה מי שהיה אז נשיא אוקראינה ויקטור יושצ'אנקו Viktor Yushchenko, כי אוקראינה מכרה לאיראן ולסין טילי 'אקס 55', המכונים על ידי נאט"ו 'איי אס-15, X-55 missiles, called AS-15s by NATO, המסוגלים לשאת ראש חץ גרעיני לטווח של 3,200 ק"מ.  גם בשווקים הבינלאומיים השחורים של נשק גרעיני נמכרות מידי פעם על ידי אוקראיניים כמויות אורניום מעושר לדרגה צבאית.
רק מעטים שמו לב לכך, כי גם הנשיא האמריקני ג'ו ביידן העלה, ביום ג' בלילה, בנאום על מצב האומה שנשא בפני חברי הקונגרס והסנט את האמריקנים, את הנושא הגרעיני, כאשר אמר: 'כי אין לו מושג מה ( המלחמה באוקראינה, ) תביא בעקבותיה', He has no idea what's coming.

נכון ליום רביעי בצהרים 2.3, המ
צב החזיתות המלחמה הוא כדלקמן:

1. הכוחות הרוסיים השלימו את איגופה של הבירה קייב מהמערב, והם החלו בתנועה לאזורים המזרחיים של העיר במטרה לאגפה משני הצדדים. לא ברור באם לרוסים יש מספיק כוחות באזור כדי להשלים פעולת איגוף כזו שתביא את העיר בעלת 3 מיליון תושבים במצור.
2. נמשכת התקפת הכוחות הרוסיים בעיר חרקוב במזרח המדינה, כאשר חלקים גדולים של העיר כבר נכבשו על ידי הצבא הרוסי.
3. נמשך תגבור הכוחות הרוסיים השולטים בדרום אוקראינה על הדרך הראשית המובילה מרוסטוב על הדון Rostov-on-Don לחצי האי קרים. שליטה בדרך הזו תאפשר לכוחות הרוסיים להעביר כוחות לכיבוש אודסה.
4. כיבושה של העיר חרסון, המונה 300,000 תושבים תאפשר לצבא הרוסי לכבוש את הערים אודסה ומיקולאייב Mykolayiv and Odesa.
5. למרות ההכחשות ממינסק צבא בלו רוסיה נכנס לאוקראינה והוא נלחם לצד הרוסים.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות