flash90

השיתוק בצה"ל. מנהרת טרור? אוטובוס מתפוצץ? הרתעה יוק!


צה''ל ומערכת הביטחון מנהלים בימים האחרונים מערכת יחסי ציבור נרחבת המושתת כולה על דיסאינפורמציה, שנועדה להוכיח כי החמאס 'איננו רוצה לראות אוטובוסים מתפוצצים'.

כל מיני כתבים ופרשנים זריזי לשון מסבירים לנו באותו ובמופתים, כשהם מצטטים בכירים בחמאס 'שאמרו להם', כי אין זה אינטרס של החמאס להדליק מחדש את גל הטרור.
מערכה זו נועדה רק לדבר אחד: לטשטש את העובדה כי לאחר גילוי מנהרת הטרור ליד הקיבוץ סופה, ופיגוע ההתאבדות באוטובוס מס'  12 בירושלים בו עלו באש שני אוטובוסים, ב-18 באפריל, הממשלה, מערכת הביטחון, וצה''ל החליטו שלא להגיב. 
גם המנהרה, וגם פיגוע ההתאבדות, שמיד עם התרחשותו ניסו לתאר אותו 'ככשל טכני במנוע האוטובוס', היו עליית מדרגה חדה וחמורה בגל הטרור הפלסטיני.
אף אחד משני אירועי הטרור האלה לא היה מעשה של 'זאב בודד', אלא מבצעים מתוכננים היטב שבוצעו על ידי שתי תשתיות טרור  גדולות. האחת הזרוע הצבאית של החמאס ברצועה-גדודי עיז אדין אל-קסאם, והאחת תשתית הטרור של החמאס  ביהודה ושומרון-במקרה הנוכחי באזור בית לחם.
כל אחת משתי תשתיות טרור אלו מציבים בפני ישראל בעיתיות שונה.
בעזה אין להנהגה הפוליטית של החמאס יותר שום השפעה על ראשי הזרוע הצבאית שלה. לא המפקדים הראשיים, ולא מפקדי החטיבות האזוריות של החמאס אינן נשמעים ואינם מצייתים לשום גורם פוליטי של החמאס. שלושת הגורמים היחידים היכולים לתת להם פקודות, או להשפיע על החלטות מבצעיות שלהם הם:
1. מערכת הפיקוד הצבאית של החמאס, בראשותם של מוחמד דף, ומרואן עיסא.
2. גורמי מודיעין איראניים או של חיזבאללה, המקיימים אתם קשרים ולעיתים מזרימים להם כספים או נשק.
3. גורמי אל-קעידה ISIS בסיני, אתם הזרוע הצבאית של החמאס מקיימת קשרים מבצעיים.
ביהודה ושומרון, קיימת  בעיה לא פחות חמורה. תשתיות הטרור של החמאס, החלו בשבועות האחרונים ליצור מגע עם תשתיות טרור רדומות של התנזים.  בידי אלה ישנו הידע, היכולת, האמצעים והניסיון, לבצע פיגועים גדולים, כמו פיצוץ אוטובוסים.  
מגעים אלה החלו  בתחילת החודש, מיד עם פרסום מכתבו והמאמר של מרוואן ברגותי לאנשי התנזים שקרא להם להתחיל ולתאם את פעולותיהם נגד ישראל עם החמאס.
כמו שהציבור הישראלי איננו מקבל הסברים על שום מחדל ביטחוני חמור, כך איש לא טורח להסביר כיצד קרה שמנהיג טרור מרכזי היושב בכלא ישראלי הנחשב כאחד השמורים ביותר, הצליח להבריח גם מכתב וגם מאמר הקשור ישירות לפעולות טרור, מבלי שאיש מנע זאת.
החיבור בין חלקים של התנזים ובין רשתות הטרור של החמאס היא התפתחות לא פחות מסוכנת ממנהרת הטרור ליד סופה, והיא מצביעה רק על כיוון של החמרה בפעולות הטרור בעתיד.  
הדרך היחידה למנוע את המשך ההתדרדרות הצפויה היא להגיב נקודתית נגד מטרות של הזרוע הצבאית של החמאס-גדודי עיז א-דין אל קסאם. לשם כך אין צורך לצאת למלחמה כוללת נגד החמאס, ואין צורך לכבוש את רצועת עזה.
אבל כאשר במקום להגיב שוטפים אותנו בצילומים של מחפרי ענק שסוף סוף הצליחו לגלות מנהרה אחת מתוך רבות שקיימות, ומסבירים לנו, כי עדיין לא ברור של מי הייתה ההחלטה לפוצץ את האוטובוס בירושלים, וכל זה בא על קרע מערכה משומנת היטב לפיה 'החמאס איננו מעוניין בהסלמה', התוצאה יכולה רק אחת.
התגברות גל הפיגועים!    
          
 

Print Friendly, PDF & Email