התיאום בין ישראל וארה"ב מאפשר לאיראן ולחיזבאללה להמשיך לתקוף מטרות ישראליות לפחות עוד חודש ללא תגובה. הוא גם מאפשר התפשטות הקורונה

התיאום בין ישראל וארצות הברית הגיע בשבוע האחרון לשיאים חדשים.
ראשי ממשל הנשיא ג'ו ביידן יודעים כי כאשר הם הולכים לישון, מבחינת ישראל הם יכולים לישון בשקט.
ממשלת ישראל בראשות המשולש שב ואל תעשה- המורכב מראש הממשלה נפתלי בנט, שר החוץ יאיר לפיד, ושר הביטחון בני גנץ, לא יעשו שום צעד בלתי צפוי מול איראן וחיזבאללה, מבלי שיבקשו מראש את אישורה של וושינגטון לפעולה כזו.
הדבר היחיד הבלתי צפוי, הוא ששר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן, ושר ההגנה  הגנרל לויד אוסטין, יקבלו באמצע הלילה טלפון ממקביליהם הישראלים, המודיע להם על תקיפה איראנית או תקיפה של חיזבאללה, כאילו  טלפון/ידיעה זו איננה יכולה לחכות עד לבוקר.
גם למחרת בבוקר התשובה האמריקנית ידועה מראש: אין לבצע שום פעולת תגובה משום שהדבר יכול לפגוע במו"מ הגרעיני של ארצות הברית עם איראן שיתחדש כנראה באמצע ספטמבר.
במילים אחרות, וושינגטון הדפיסה נוסח אחיד לפיו אסור לישראל להגיב, כדי שהמו"מ הגרעיני, שממילא סיכויו קלושים-יצליח.
הבעיה היא כמובן שגם טהרן וגם ביירות, מכירים ויודעים את הנוסח הזה אשר משאיר להם מרחב של לפחות חודש ימים לתקוף מטרות ישראליות, כאשר הם יודעים כי ישראל לא תגיב עליהן.
אותה תופעה במלחמה נגד הקורנה.
ממשלת בנט-לפיד-גנץ, כמו ממשלת נתניהו לפניהם, איננה מעזה לסגור את הכניסה היחידה לישראל-נמל התעופה לוד בפני הבאים מארצות הברית.
דוברי הממשלה מודים, כי השיקול שלא לפגוע ביחסים עם ארצות הברית משאיר את נמל התעופה פתוח בפני תנועת נוסעים היוצאים לארצות הברית, או לבאים ממנה, למרות התפרצות מחודשת של המגפה שם והופעתו של ווראינט חדש.
כלומר, חוסר התגובה הישראלית היא לא רק בחזית המדינית-ביטחונית אלא גם בתחום הרפואי.
העיקשות הבלתי מובנת של ראש הממשלה נפתלי בנט, ושר הבריאות ניצן הורביץ  לחזור כל הזמן על המנטרה 'שאין צורך בסגר, כי סגר זה לא ניצחון-אלא כישלון', והוא עולה כ-200 מיליארד שקל, נראית תמוהה ביחוד לאורך העלייה היומיומית במספרי החולים, החולים קשה, והמתים.
האיום שהסגר 'יעלה 200 מיליארד שקל' הוא איום חלול.
איש לא עשה חשבון כמה יעלו צעדי הסרק המשונים והמפותלים שהממשלה עושה להימנע מסגר, וגם איש לא עשה חשבון כמה כבר עלה הגידול במספר החולים והפחד בציבור מפני עלייה נוספת במספרם.  Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות