לקראת מבצע 'שיהדוף את החמאס'.  החל גיוס מילואים. נערכים לפינוי ישוביים. טיל 'גראד' שוגר מהרצועה לעבר באר שבע

כאשר ירי הטילים של החמאס נמשך ביום ד' בלילה 8.8, כאשר עד השעה 03:00 ביום ה' 9.8 לפנות בוק, נורו למעלה מ- 80 טילים לעבר מטרות בישראל, וחיל האוויר ממשיך בתקיפותיו ברחבי הרצועה, התכנסה הצמרת מדינית הצבאית של צה"ל לדון במתרחש ובצעדים שיש לנקוט מול החמאס.  בפגישה השתתפו: ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט, אלופים נוספים, היועץ לביטחון לאומי מאיר בן שבת, וראש השב"כ נדב ארגמן.
למעלה מ-100 אזעקות נשמעו ברחבי הדרום.  אחרי חצות החמאס הרחיב את טווח ירי הטילים שלו.  אזעקות נשמעו ביישובי מרכז הנגב  כולל נתיבות.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים, כי הקו שהסתמן בדיוניים אלה הוא, שלא תהייה ברירה אלא לפתוח במבצע צבאי נגד החמאס ברצועת עזה. פירוש הדבר כניסה של כוחות צה"ל לעומק שטח הרצועה.
צה"ל ייעשה את ככל שביכולתו שמבצע זה יהיה קצר ככל האפשר ומטרתו העיקרית תהייה להדוף את החמאס מאזורי הגבול עם ישראל ולהכות אותו מכה קשה, כך שהוא יבקש  הפסקת אש.
בצה"ל מעריכים כי לאחר מכה צבאית כזו, החמאס יבין שאיננו יכול יותר להכתיב את כללי המשחק כפי שעשה עד עתה בארבעת החודשים האחרונים.
ביום חמישי 9.8 בבוקר אמר גורם בכיר של צה"ל את הדברים הבאים:
"אנחנו מתקרבים למערכה בעזה, שבה חמאס יוכה מכה קשה. צה"ל מתגבר משמעותית את הכוחות בדרום ומכין את המשך התגובה שלו. חמאס יבין כבר בשעות הקרובות שלא בטוח שהוא בחר בכיוון הנכון.  נערך גיוס מילואים בכיפת ברזל שנפרסת בעוד מקומות". הקצין הוסיף ואמר: 'אם נצטרך נתחיל לפנות יישוביים'.
ביום ה' בבוקר הרחיב החמאס את טווח ירי הטילים שלו, טילים נורו לעבר העיר אשקלון, ויישובי מרכז הנגב.
בעוד רוב המקורות הישראליים מדווחים על רגיעה, ביום ה' 9.8 בצהרים, נשמעו החל משעה 15:07 אחה"צ אזעקות באזור באר שבע והסביבה. אזעקות היו בעיר באר שבע, שכונת עומר ולקיה.  זו פעם ראשונה בסבב הנוכחי שנשמעו אזעקות בבאר-שבע.  טיל 'גראד' שוגר מרצועת עזה לעבר באר שבע. הטיל התפוצץ בשטח ריק ליד העיר.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: ההערכה היא שלקראת ישיבת הקבינט מדיני-ביטחוני שתתקיים בשעה 18:00 בערב, יגביר וירחיב החמאס את ירי הטילים, במטרה להוכיח כי הוא מאלץ את ישראל לקבל  את תנאיו להפסקת אש.

 

Print Friendly, PDF & Email