התמוטטות שרון הגבירה את התוהו ובוהו הפוליטי.

תיקדבקה: אובדן ההכרה על ידי ראש הממשלה אריאל שרון ביום א` 18.12 בערב והבהלתו לבית החולים `הדסה` בעין כרם שם הוא הועבר לבדיקה דחופה במכשיר ה-MRI העורך בדיקות תפקוד נירולוגי של מערכות עצבים והמוח באמצעות תהודה מגנטית, מראה על מצבו האמיתי של ראש הממשלה אשר קבל שבץ מוחי. עצם העובדה כי כמה שעות לאחר האירוע אין הודעה של לשכת ראש הממשלה,מראה כי לאיש, אפילו המקורבים יותר אל ראש הממשלה אין מושג בשלב זה האם ראש הממשלה אריאל שרון יוכל לתפקד כמקודם.
גם ההודעה הלקונית של בית החולים `הדסה` מאוחר יותר לא עזרה לפזר את הערפל.
בית החולים הודיע כי ראש הממשלה עובר סדרת בדיקות, שבמהלכן השתפר מצבו. אריאל שרון נמצא בהכרה והוא משוחח עם בניו ועם אנשי לשכתו. הודעת בית החולים הדגישה כי במהלך הבדיקות לא בוצע שום טיפול פולשני בראש הממשלה, וכי הוא יישאר בבית החולים ויאושפז במחלקה הפנימית. סגן מנהל בית החולים אמר כי הוא מקווה שראש הממשלה ישוחרר בהקדם.
אולם חוגים רפואיים אמרו בלילה כי גם אם המדובר בשבץ מוחי קל הדבר יכול לגרום לשיתוק חלקי זמני של חלק או חלקי גוף שונים כולל יכולת הדיבור. אם המדובר במצב חמור יותר אשפוזו של ראש הממשלה יכול לקחת זמן ממושך יותר, עם מלאכת שיקום ארוכה שיכולה לקחת כמה שבועות.
חוסר ההודעות של לשכת ראש הממשלה וצורת ההודעות של בית חולים `הדסה`, היא בגדר שערורייה. בדצמבר 2005 שום מערכת שלטונית בכל מקום בעולם, איננה יכולה ליצור מצב מעורפל כזה בו הציבור לא יודע בבירור מה מצבו הבריאותי האמיתי של ראש הממשלה. בכך ממשיכים אנשי ראש הממשלה במדיניות שהייתה נקוטה בשנות השישים בתקופתו של לוי אשכול ז"ל, ובשנות ה-70 בתקופת כהונתה של גולדה מאיר ז"ל, ששניהם לא יכלו לתפקד בעת כהונתם בגלל מחלותיהם. מצבם האמיתי של השניים הוסתר אז מידיעת הציבור, ולמרות שדירות השרד שלהם הפכו אז למיני בתי חולים, לציבור הוצגה תמונה כאילו שני ראשי הממשלה מתפקדים כרגיל. באיזה מידה התנהגות זו של לשכת ראש הממשלה ובית החולים תשפיע נוכל לראות בוודאי ביום ב` בבוקר כאשר הפעילות הפיננסית בבנקים ובבורסות תתחיל.
אין צורך לומר כי התמוטטותו של ראש הממשלה, החדירה תוהו ובוהו בכל המערכת הפוליטית של מדינת ישראל. בראש ובראשונה במפלגת `קדימה` המבוססת כולה, ההרכב האישי שלה, מצעה, ודרכה הפוליטית על איש אחד, ראש הממשלה. תקופת מחלה ממושכת של ראש הממשלה פירושה שיתוק במפלגה, ויריבות פנימית קשה בין האישים השונים המרכיבים אותה. גם אם ראש הממשלה יחזור לפעילות מלאה, האירועים של יום א` בלילה, הם איתות אזהרה לצמרת ולחברי המפלגה, כי שאיפתם לבנות מפלגה על איש אחד, איננה מציאותית ואף פעם לא הייתה מציאותית לא במדינת ישראל של 2006 ולא בשום מקום אחר בעולם.
הזעזועים הפוליטיים המידיים יגיעו גם ללא ספק אל הפריימריס הנערכים בליכוד ביום ב` 19.12. חברים רבים של `הליכוד` שעברו ל`קדימה` יכולים להחליט לחזור ברגע זה ל`ליכוד` ולהצביע בעד מנהיג חדש `לליכוד`, דבר שממילא הם התכוונו לעשות, לפי כמה שמועות שנפוצו במשך היום בבזאר הפוליטי. אם ככה פני הדברים עתה הם יצטרכו להחליט בעצמם עבור מי להצביע?
הזעזועים הפוליטיים שנוצרו עקב מחלתו של ראש הממשלה, אינם מוגבלים רק לירושלים. אריאל שרון חולה, הזקוק לתקופת התאוששות, היא גם מכה קשה לנשיא ג`ורג בוש, ששרון הוא אחד מעמודי התווך של מדיניותו המזרח תיכונית. בהתמוטטות של שרון, הונחתה על בוש עוד מכה אחת, בסדרה של המכות שהוא סופג בימים האחרונים.

Print Friendly, PDF & Email