התנגשויות דמים בלבנון. סכנה של התדרדרות למלחמת אזרחים.

המקורות המזרח תיכוניים של תיקדבקה: התדרדרות קשה בלבנון לקראת מלחמת אזרחים. החיזבאללה הפעיל ביום ד' 7.5, בולדוזרים ומשאיות כבדות כדי להמשיך ולחסום את הדרך לנמל התעופה הבינלאומי של ביירות. חילופי אש בין הצבא לבין חיזבאללה בחלקים של ביירות. גיוס כללי של כוחות חיזבאללה, והכוחות הנאמנים לממשלת סניורה.
ביום ה' 8.5, חודשו חילופי האש.
המקורות שלנו מוסרים כי לוחמים של חיזבאללה, לבושים במדים של הצבא והמשטרה הלבנוניים, מסתננים לחלקים של ביירות, בכוונה להשתלט עליהם.
במקביל, בצפון לבנון, במערב הבקעה, ובאזור חרוב Kharroub במרכז לבנון, נמסר על גיוס מלא של כל תומכי ממשל פואד סניורה, ועל תנועת כוחות של חמושים לכיוון ביירות.
בביירות עצמה, הצליח חיזבאללה לחסום את כל הדרכים המוליכות אל שדה התעופה הבינלאומי של העיר, ניתק אותו מביירות, ומאיים להמשיך במצור על שדה התעופה, עד אשר ממשלת פואד סניורה לא תבטל את החלטותיה לפעול נגד רשת הטלפונים העצמאית שהניח ברחבי לבנון, ותחזיר לתפקידו את האחראי על בטחון שדה התעופה וואפיק שואקייר Wafiq Shoqeir, הנחשב אוהד חיזבאללה.
בימים האחרונים, האשים מנהיג הדרוזים בלבנון ואליד ג'ומבלט, את חיזבאללה בהשתלטות על מסלולי שדה התעופה, ודרש את הפסקת נחיתתם של מטוסים איראנים בשדה, המביאים לדבריו לחיזבאללה לוחמים ונשק.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה אשר מסרו בפעם הראשונה בלעדית על הקמתה של רשת תקשורת תת-קרקעית זו, עוד ב-9 באוגוסט 2007, הקישו כאן לקריאת הידיעה המקורית) מדווחים, כי המדובר ברשת צבאית שנועדה לשרת את יחידות הטילים של חיזבאללה ואת המערך הצבאי של חיזבאללה, באזורי הבקעה, דרום לבנון, וביירות. ב-9 לאוגוסט שנה שעברה דיווחנו, כי רשתות כאלה הוקמו, בביירות, באזור יוחמור Yohmor, במזרח בקעת הלבנון, קרוב לגבול עם סוריה, שם ישנם מחנות אימונים של חיזבאללה, ושל החזית העממית לשחרור פלסטין-המפקדה המרכזית, ארגונו של אחמד ג'יבריל. וכי רשת כזו גם נפרשה בין העיר צור והעיירה עבסייה Abbassieh, שם ממוקמת המפקדה הצבאית הדרומית של חיזבאללה.
במשך 10 חודשים לא העזה ממשלת לבנון בראשותו של פואד סניורה לפעול נגד הרשת הזו, שהונחה על ידי מהנדסי תקשורות צבאיים איראנים, למרות שאיימה על שליטתו של צבא לבנון בחלקים רבים של המדינה, אולם עתה כאשר לממשלה נודע מתצלומי לוויין שהועברו לה על ידי גורמים מערביים, כי חיזבאללה מחבר את הרשת הזו עם רשתות קשר ומודיעין של יחידות הצבא הסורי הפרושות לאורך גבול סוריה לבנון, היא החליטה לפעול.
המקורות הצבאיים שלנו מדווחים כי חיבור הרשתות קשר של חיזבאללה עם הרשתות הסוריות, הן חלק מההכנות הצבאיות שאיראן, סוריה, וחיזבאללה, עורכות למקרה של פריצת מלחמה חדשה עם ישראל.

Print Friendly, PDF & Email