התקיפה על מטרות של איראן וחיזבאללה בסוריה הייתה תקיפת טילי הקרקע-קרקע הנרחבת ביותר שבוצעה בסוריה

מקורות מודיעיניים וצבאיים מערביים מדווחים לתיקדבקה, כי התקיפה שלפי מקורות זרים ישראל ביצעה, ביום חמישי 29.11 בלילה, במשך 75 דקות על מטרות סוריות, איראניות וחיזבאללה, הייתה תקיפת טילי הקרקע-הקרקע הגדולה והנרחבת ביותר שצה"ל ביצע אי פעם בסוריה.
בהתקפה זו לא הופעלו מטוסים.
בהתקפה הזו נעשה שימוש בעיקר בשני סוגי טילים. טילי קרקע-קרקע לטווח של כ-400 ק"מ 'לורה' LORA, שהם למעשה טילים ארטילריים לטווח ארוך Long-Range Artillery weapon system-LORA, וטילי 'תמוז' Tamuz שהם טילי נ"ט מונחים לטווח קצר.

המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי הותקפו לפחות 15 מטרות, רובן של משמרות המהפכה האיראנים, המיליציות השיעיות הפרו-איראניות וחיזבאללה, מאזור החרמון הסורי בצפון, ועד למפקדה האיראנית במזרח סוריה הנמצאת באיזרה  Izra צפונית לדרעא בדרום סוריה.  (ראו מפה מצורפת).
תקיפות היו על העיר אל-זאבדאני Al-Zabadani הנמצאת על כביש דמשק-ביירות, קרוב לגבול לבנון. אל-זאבאדני כיום היא עיר צבאית הנמצאת בשליטה מוחלטת של חיזבאללה שהקים בהם מפקדות, מחנות אימונים, מאגרי תחמושת וטילים.
כמו כן הותקפו בסיסים של מילציות שיעית פרו-איראניות דרומית לדמשק.
באל-קיסווא Al-Kiswah דרומית לדמשק, הותקפה המפקדה האיראנית המרכזית בסוריה המכונה 'בית הזכוכית.
נוסף לכך הותקפו המפקדות והמתקנים של שתי חטיבות סוריות, שהן למעשה חטיבות המורכבות מקצינים סוריים, וכוחות של חיזבאללה, מליציות שיעיות פרו-איראניות, ומליציות פלסטיניות שונות. הותקפה חטיבה מס' 90 של הצבא הסורי, שהיא החטיבה הממונה על האזור המשתרע צפונית לקונטרה, והחטיבה הסורית מס' 112 שהיא הכוח הסורי המוצב דרומית לקונטרה.
גם לאיראנים, למיליציות האיראניות השיעיות, לחיזבאללה, ולצבא הסורי, היו נפגעים רבים, ביניהם הרוגים.
עד יום שישי 30.11, לא האיראנים, הסורים, או חיזבאללה, פרסמו דבר על המטרות שהותקפו.
גם הרוסים שומרים על שתיקה מוחלטת לגבי התקפה נרחבת זו.

Print Friendly, PDF & Email