התקפה בפאלוג'ה-סוליימני בראש המתקפה


הגנרל האירני  אבו מהדי אל מוהנדיס,שהוכרז על ידי ארה''ב 'טרוריסט עולמי' רכון על מפת אוויר אמריקנית של אזור הקרבות בפאלוג'ה.)
חודשים רבים בתחילת השנה התנגדו הנשיא אובמה והפטנגון, כי מליציות שיעיות פרו-איראניות ישתתפו במלחמה נגד ISIS בעיראק.
הכוונה בעיקר  הייתה  ל'צבא הגיוס העממי' Popular Mobilisation, בפיקודו של הגנרל האיראני אבו מהדי אל מוהנדיס Abu Mahdi al Muhandis, שהוכרז על ידי ארצות הברית 'כטרוריסט עולמי מיוחד' a specially designated global terrorist.
הכוח השני העיראקי הפרו-איראני הוא 'ארגון  באדר' (לשעבר 'בריגדת באדר' ) Badr Organization, בפיקודו של הדי אל-אמירי Hadi Al-Amiri, איש גדודי אל-קודס האיראניים.
לאמריקנים היה ניסיון מר עם מליציות אלה, כי כאשר הן השתתפו בשנה שעבר בכיבוש ערים עיראקיות מידי ISIS, הם טבחו באוכלוסיה העיראקית הסונית. מאז חלקים של האוכלוסייה הסונית העיראקית מעדיפים את שלטון ISIS מאשר את הקואליציה האמריקנית-עיראקית-איראנית, בה אין להם אמון.
אבל ביום א' 22.5, כאשר המתקפה העיראקית על פאלוג'ה בירת מחוז אנבאר במערב עיראק החלה, נשבר הטאבו האמריקני על השתתפות הכוחות הפרו-איראניים במלחמה. 
בעוד ראש ממשלת עיראק חיידר אל עבדאי Haider al-Abadi מכריז בגאווה על 35,000 חיילים עיראקיים המשתתפים בקרב לכיבוש פאלוג'ה, מדווחים המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה, כי רוב הכוחות האלה אינם משתתפים למעשה בהסתערות על העיר.
הכוחות שבאמת מסתערים על העיר, על עמדות ISIS, והנעים כראש החץ של המתקפה, הם הכוחות הפרו-איראניים של 'צבא הגיוס העממי' ו'כוח באדר'.  עוד מוסרים המקורות שלנו, כי על הקרב על פאלוג'ה מפקד ישירות ממפקדה שהוקמה בשטח מפקד חזיתות איראן בסוריה ובעיראק-הגנרל קסאם סוליימני.
התמונה המופיעה בראש הידיעה והניתוח האלה, מראה את חדר המלחמה האיראני בפאלוג'ה.  הגנרל קאסם סוליימני המעשן סיגר עבה, ולידו (משמאל) הגנרל אבו מהדי אל מוהנדיס, רכונים על מפת אוויר אמריקנית של אזור הקרבות בפאלוג'ה.
במלים אחרות, חיל האוויר האמריקני מסייע לגנרל קסאם סוליימני לנסות ולכבוש את פאלוג'ה.

המקורות הצבאיים שלנו מדווחים, כי בהתקפה על ISIS בפאלוג'ה, אליה ממשל אובמה התנגד זמן רב, וויתרו למעשה האמריקנים על ביצוע קרוב של המתקפה על מוסול, בירת ISIS בעיראק. 
במקום לתקוף את מוסול ולכבוש אותה מעדיף ממשל אובמה עתה להטיל עליה מצור, ולהביא להתמוטטות שלטון ISIS בה בהדרגה.
ההחלטה האמריקנית להעמיד בראש הקרב בפאלוג'ה את הגנרל קסאם סוליימני, מצביעה על התפקיד המרכזי שאיראן ממלאת בשבועות האחרונים במלחמות שמנהלות ארצות הברית ורוסיה במזרח התיכון.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הגנרל סוליימני הגיע לפאלוג'ה הישר מהחזית הסורית בחאלב שבצפון סוריה, שם פיקוד על צבאות איראן, סוריה וחיזבאללה. בשלב זה אפשר כבר לקבוע כי סוליימני נכשל במלחמה בחאלב נגד המורדים הסוריים.
עכשיו לאחר הכישלון בחאלב, שם נלחמו סוליימני וכוחותיו תחת המטריה של חיל האוויר הרוסי, עבר סוליימני להלחם בעיראק תחת המטרייה של חיל האוויר האמריקני.  

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות