התקפת טילי 'הגראד' על עקבה בירדן, ועל כוחות ה-MFO בסיני, הייתה התקפה משולבת של אל קעידה על מטרות אמריקניות

מיוחד למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: קצינים ומומחים ללוחמת טרור אמריקנים, ישראלים, מצרים, וירדנים הבודקים את ירי טילי 'הגראד' ביום ב' 2.8,על עיר הנמל הירדנית עקבה, בהם נהרג איש ביטחון ירדני, ועוד 4 ירדנים נפצעו, כאשר נזק כבד נגרם למלון 'אינטרקונטיננטל' בעיר, בודקים את האפשרות כי מדובר בהתקפה משולבת של אל קעידה גם בירדן, וגם במצרים, על מטרות אמריקניות.
המקורות שלנו מוסרים, כי השערה זו הולכת ומתחזקת לאחר שנודע כי בעת הפגזת הטילים על עקבה הנמצאת לחוף מפרץ עקבה וים סוף, בוצעה בדיוק באותה שעה 7:45 בבוקר הפגזה מקבילה של טילי 'גראד' על מפקדת הכוחות אמריקנים בחצי האי סיניהמשרתים במסגרת הכוח הרב לאומי ה-MFO-The Multinational Force & Observers. המפקדה נמצאת באל ג'ורה Al Gura, צפונית-מזרחית לאל-עריש, מול הים התיכון.
בכך רצה אל קעידה להוכיח כי הוא מסוגל לתקוף 2 מטרות אסטרטגיות אמריקניות במזרח התיכון החולשות על שני ימים בעת ובעונה אחת.
המקורות של תיקדבקה מוסרים, כי בעוד ממשלת ירדן מפרסמת פרטים על ההתקפה על עקבה, לא ממשלת מצרים ולא מפקדת ה-MFO הפועלת ברומא, מפרסמים פרטים כל שהם על התקפת הטיל או הטילים על מחנה אל ג'ורה, וכי על התקפה זו הוטל איפול מוחלט. אולם מקורות צבאיים ישראליים, ותושבים מקומיים המתגוררים ליד אל ג'ורה מאשרים את דבר ההתקפה. זו היא גם הסיבה מדוע קצינים אמריקנים מכוח ה-MFO, החלו לוקחים חלק פעיל בחקירה המקיפה המתנהלת עתה ב-3 מדינות, ישראל, מצרים, וירדן, כדי לבדוק בדיוק מהיכן נורו הטילים ביום ב' בבוקר על המטרות בירדן, ובמצרים.
בשלב זה צוותי החקירה שוללים את האפשרות כי הטילים נורו גם על העיר הישראלית הדרומית ביותר-אילת.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי בעיקר בודקים הצוותים את השאלה, האם כל הטילים נורו מסיני, או באם נורו בו זמנית מירדן ומסיני.
אם כל הטילים נורו מסיני, פירוש הדבר שהיה צורך בשתי חוליות של אל קעידה שיבצעו את הירי.
חוליה אחת ששיגרה את הטילים לעבר עקבה הייתה צריכה לירות אותם מצפון סיני לכיוון צפון-מזרח, כדי לפגוע בעקבה. חולייה שנייה שירתה את הטילים על כוחות ה-MFO, הייתה צריכה לשגר אותם לכיוון מערב ממרכז סיני. באזור זה של סיני ישנם ריכוזים של אנשי אל קעידה. אפשרות אחרת, חמורה לא פחות, היא שהטילים שנורו על עקבה נורו מתוך ירדן עצמה, ואילו הטילים על מחנה ה-MFO נורו מתוך סיני. פירוש הדבר, כי בפעם הראשונה נוצר תיאום מבצעי בין גורמי אל קעידה בירדן, ובין גורמי אל קעידה בחצי האי סיני.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות