התקפת ירי ומתאבדים של ISIS בטהרן. יש הרוגים ופצועים. הותקפו הפרלמנט, שם יש לפחות 10 הרוגים, והמקדש לזכרו של חומייני

התקפת ירי ומתאבדים של ארגון המדינה האיסלמית ISIS מתרחשת ביום ד' 7.6 בטהרן בירת איראן.  בהתקפה משתתפים מתאבד או מתאבדים נושאי חגורות נפץ שפוצצו את עצמם, וחמושים היורים בנשק אוטומטי.
זירת אירועים אחת היא הפרלמנט האיראני הנמצא במרכז העיר, שם תקפה חולייה של שלושה או ארבעה חמושים את הפרלמנט. יש לפחות שמונה פצועים. ישנם דיווחים על לפחות 10 הרוגים.  זירת אירועים נוספת היא המקדש לזכרו של האייטוללה חומייני Imam Khomeini shrine, מייסד המהפכה השיעית. בזירה זו הותקפו המקדש והכיכר מסביבו. דווח על פצועים רבים.

( מפנים פצועים מאזור הפרלמנט בטהרן )
אחרי פריס, בריסל, ניס, ברלין, סנט.פטרסבורג, מנצ'סטר, ולונדון הגיע תורה של טהרן. ביום ד' 7.6  ביצע ארגון המדינה האיסלמית ISIS התקפה משולבת של ירי ומתאבדים במרכז ובדרום טהרן.
הותקפו שני אתרים מרכזיים של השלטון והמפכה השיעית. בנין הפרלמנט, והמקדש לזכרו של מייסד המהפכה השיעית האייטוללה חומייני.
עצם העובדה שחוליות חמושות של ISIS הצליחו לחדור ללב הבירה האיראנית, זו מכה קשה ליוקרתו ומעמדו של השלטון, המנהיג האיראני האייטוללה עלי חמנאי, ולמפקדי משמרות המהפכה האיראניים, ובראשם הגנרל קסאם סוליימני הנמצא בימים אלה במזרח סוריה כאשר הוא מפקד שם על הקרב נגד כוחות ISIS.
אבל מעל לכל מדובר בכישלון של הקונספציה הביטחונית האיראנית לפיה לבנון, סוריה, ועיראק, צריכות להוות חגורת הגנה המורכבת משלוש שכבות של מליציות שיעיות (כולל הצבא הסורי וחיזבאללה) אשר תגן על איראן מפני חדירות והתקפות של ISIS.
המודוס אופרנדי האיראני תמיד דגל בטקטיקה לפיה, כוחות פרו-איראניים יפעלו מחוץ לגבולות איראן במטרה להשיג את מטרותיה ושאיפותיה האסטרטגיות, בעוד שמשמרות המהפכה יגנו על המשטר בתוך גבולות איראן.
הטקטיקה הזו התנפצה ביום ד' בבוקר. עכשיו ברור לעיני כל העולם המוסלמי והעולם כולו, כי גם טהרן חשופה לידו הארוכה של ISIS, בדיוק כמו לונדון ופריס, ובירות אחרות בעולם.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות עבור “התקפת ירי ומתאבדים של ISIS בטהרן. יש הרוגים ופצועים. הותקפו הפרלמנט, שם יש לפחות 10 הרוגים, והמקדש לזכרו של חומייני

 • יונ 7, 2017 @ 11:18 at 11:18
  Permalink

  חחח, כמה אירוני, יצרנית הטרור חוטפת טרור, לול!
  אתם יודעים מה, יכול להיות שבאמת ישראל וארה"ב הקימו את דעאש…

 • יונ 7, 2017 @ 11:38 at 11:38
  Permalink

  טראמפ נלחם בטרור…

 • יונ 7, 2017 @ 12:51 at 12:51
  Permalink

  מי שמייצר טרור כל חייו יפצע בסוף בתוך המעבדה וזו היא רק ההתחלה לה לה

 • יונ 8, 2017 @ 9:04 at 9:04
  Permalink

  אולי יש קשר בין זה לניתוק היחסים עם קאטר?
  אולי הסעודים ידעו על ההתקפה הזו ורצו להתנתק ממנה?

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות