התראות חמות מפיגועים נוספים בירושלים


ככל שמתקדמת חקירת פיגוע הירי הקטלני בירושלים ביום א' בו נרצחו שני ישראליים, כך עלה, ביום ב'  10.10, מפלס ההיערכות של כוחות הביטחון לקראת פיגועים נוספים בירושלים, בימים הקרובים, כולל בערב וביום כיפור עצמו. כך מדווחים המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה. 
ההערכה המודיעינית היא, כי פיגועים נוספים בירושלים היא רק שאלה של זמן, לאחר שטרוריסטים פלסטינים  נוספים עושים ניסיונות להגיע למטרות בעיר.
המשטרה והשב"כ בעיר ומסביבה נמצאים בכוננות על  ובמאמץ לתפוס את המחבלים.  המטרה של המחבלים היא לנקום את דמו של הטרוריסט, אשר על פרטיו הוטל צו איסור פרסום,  אשר חוסל בירי שוטרי היס"מ בשכונת שייח' ג'ארח.
ההערכה היא, כי מתכנני פיגוע הירי, אחריהם נערך עתה מצוד, הכינו חוליות או מחבלים יחידים אשר ינסו להמשיך  את שרשרת הפיגועים.
המוכתרים  וראשי החמולות הפלסטיניות באל-ארם בצפון ירושלים הוזהרו, ביום ב', להפסיק מיד את המהומות והחגיגות  אשר ציינו ושבחו את הפיגוע ואת המפגע, אחרת יוטל על האזור סגר שלא יאפשר לתושבי הפרבר להגיע למקומות עבודתם בירושלים.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי מכל התפתחויות אלה עולה, כי המחבל  שפעל ביום א' בירושלים, לא פעל בעצמו, וכי היו לו מספר סייענים. 
קודם לכן דיווחו המקורות  של תיקדבקה את הפרטים הבאים:   
 צו איסור הפרסום על הפרטים והחקירה מסביב לפיגוע הירי ביום א' 11.10 בירושלים, בו נרצחו שוטר יס"מ יוסף קרימה בן 29, ולבנה חממה בת 60, איננו מצליח לכסות על הכישלון של כוחות ושירותי הביטחון הישראליים במניעת הפיגוע.
הפעם לא מדובר במחבל אלמוני שיום אחד החליט לצאת לפיגוע. מדובר בפלסטיני תושב מזרח ירושלים בן 39  שלאן שלא פנה, או במה שלא עסק, הכתובת שהוא יום אחד יבצע פעולת טרור הייתה חקוקה על רק על מצחו, אלא על כל התמונות של עצמו שהוא פרסם ברשתות החברתיות.
מדובר באיש אשר יצא ונכנס באולמות של מערכות המשפט ובתי הסוהר הישראליים, כשהוא מואשם ומורשע בחבלה בכוונה מחמירה, אימון צבאי בלתי חוקי, תקיפת שוטר, והצתות כלי רכב. עדיין לא ברור מי ומדוע אישרו לו דחיית מועד מאסר נוסף של ארבעה חודשים שהוטל עליו, ואשר הוא עמד להתחיל לרצות השבוע.
דבריו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שהגיע לאחת מזירות הפיגוע, כי הרשת  החברתית פייסבוק פתחה מחדש את דפיה לפני תנועת החמאס, הם תירוץ, שנועד להסיח את הדעת מהכישלון של השב"כ והמשטרה לשים את האיש במעצר, או לפחות לחייבו לשאת עליו אזיק אלקטרוני, או לחילופין לעקוב אחריו ואחר מעשיו.
מאחר וקיים צו איסור פרסום, אי אפשר להיכנס לפרטים המבצעיים של הפיגוע, ובאיזה נשק המפגע השתמש.
אבל אפשר וצריך לשאול, כיצד יתכן שאדם אחד בן 39, הפגין והוכיח בעת הפיגוע מיומנויות צבאיות שיש ללוחמים של יחידות מיוחדות ללוחמת טרור, כולל היס"מ, שאיבדה בפיגוע את אחד מאנשיה.
כיצד יכול אדם לנסוע מנקודה לנקודה בעורק התחבורה הראשי של ירושלים, כשהוא אוחז ברובה  מסוג M-16 ולירות אש תופת תוך כדי נסיעה כשהוא מדייק בפגיעותיו.
האם הוא היה לבד?  

מי סיפק לו את הנשק ואת התחמושת, מי אימן אותו לקראת הפיגוע?
ברור, כי הפיגוע בירושלים לא היה מעשה טרור של אדם אחד. פעולת טרור כזו מצריכה השתתפותם של כמה אנשים נוספים, שלכל אחד מהם היה תפקיד מוגדר ברצח  שבוצע.
אם איש כזה, או אנשים כאלה, אינם נמצאים במרכז לוח המטרות ותשומת הלב של המשטרה והשב"כ-המחיר שמשולם לאחר מכן הוא כבד מאוד.
בנוסף לכך, צריך לציין את העזתם ואומץ לבם של שוטרי יס"מ בירושלים אשר למרות האש שנורתה עליהם מהמכונית חתרו למגע עם המחבל עד אשר הרגו אותו. 

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות