התשובה הישראלית לבית חב"ד: מומחים ללוחמת טרור ומודיעין ישראלים עוזרים להודו להכין פשיטות קומנדו על מפקדות ומחנות של טרוריסטים מוסלמיים בתוך פקיסטן.

תיקדבקה: מקורות מודיעין וביטחון הודיים מדווחים בשבת 6.12, כי ניו דלהי פנתה לתל-אביב בבקשה לעזור ליחידות הקומנדו ההודיות גם בהכנות מבצעיות, וגם במודיעין, לערוך פשיטות בעומק שטח פקיסטן כדי לפגוע במטרות טרור של ארגונים מוסלמיים קיצוניים, כולל אל קעידה. על החלטת הודו לבצע פשיטות כאלה דווח לראשונה בגיליון האחרון של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW מספר 375, אשר יצא ביום ה' 4.12, במאמר Indian Retaliatory Raids inside Pakistan Impending, 'ממתינים לפעולות תגמול הודיות בתוך פקיסטן'.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים כי השתתפותם של קצינים ישראליים בהכנת פעולות תגמול הודיות אלה, המכונות על ידי ההודים 'מרדף חם' hot pursuit, היא התשובה הישראלית להתקפה של הטרוריסטים המוסלמים הקיצוניים על בית חב"ד במומבי, לטבח שבוצע בו, ולמעורבות של המודיעין הצבאי הפקיסטני ה-ISI, בפיגוע.
מקורות ביטחון ומודיעין בהודו אמרו בשבת, כי בידיהם הוכחות כי ה-ISI הפקיסטני הוא שאימן את אנשי הטרור שנשלחו למומבאי, וכי קציניו בחרו את המטרות, כולל את בית חב"ד, שם נרצחו באכזריות 6 ישראלים.
המקורות ההודיים אמרו לתיקדבקה כי מלבד הניסיון הרב שיש לישראלים בפעולות תגמול כאלה, הסיבה העיקרית לפנייה של הודו לישראלהיא היכולת המוכחת של יחידות הפשיטה המיוחדות והמודיעין הישראלי לבצע פעולות כאלה בחשאיות מרובה, מבלי להשאיר עקבות. 'הודו', אמרו המקורות בניו דהלי, 'מתכוננת לבצע פשיטות אלה בסודיות מוחלטת, ואיננה מתכוונת לקחת עליהן אחריות'.
המקורות ההודים אמרו כי הפשיטות ההודיות תתרכזנה ב-4 אזורים בפקיסטן.
1. החלק הפקיסטני של קשמיר. שם ישנם עשרות אם לא מאות מחנות אימונים של אנשי טרור מוסלמיים, חלק גדול מהם מנוהל וממומן על ידי ה-ISI, המודיעין הצבאי הפקיסטני.
2. מדינת פנג'אב Punjab הנמצאת במזרח פקיסטן והגובלת עם צפון הודו. המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים כי בעיר לאהור Lahor ובסביבותיה הקרובה לגבול ההודי ישנם מחנות רבים של אנשי טרור.
3. עיר מרכזית אחרת בפנג'אב הפקיסטנית בה ישנם ריכוזים גדולים של טרוריסטים היא מולטןMultan , הנמצאת במרכז החבל.
4. מטרה מרכזית נוספת לפשיטות ההודיות תהייה רצועת החוף הדרומית של פקיסטן לאורך הים הערבי, והמשתרעת מערבה מעיר הנמל הגדול קראצ'י Karachi, ועד לנמל הצבאי הגדול שהפקיסטנים והסינים בונים בגוואדאר Gwadar, קרוב לגבול פקיסטן איראן. בידי שירות הביון ההודי ה-RAW, יש הוכחות כי אנשי הטרור שפעלו במומבאי, אומנו ובאו ממחנות הנמצאים לאורך רצועת חוף זו.
המקורות ההודים אומרים, כי תוכנית הפעולה הצבאית הזו הוצגה לפני שרת החוץ האמריקנית קונדוליסה רייס בעת ביקורה בשבוע שעבר בניו דלהי, וכי תגובתה הייתה, כי כל זמן שלא תפרוץ מלחמה כללית בין הודו לפקיסטן, ארצות הברית תתמוך בכל פעולה נגד מטרות טרור.

Print Friendly, PDF & Email