ה- Dingo 2 שהגרמנים עומדים לספק לישראל הוא בעל השריון ויכולת ההגנה הטובה ביותר הידועה כיום בין כלי רכב משוריינים בעולם.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה. הידיעה שפורסמה השבוע בעיתונות הגרמנית כי ממשלתה של הקנצלארית אנג`לה מרקל לא תחסום יותר מכירות נשק גרמני לישראל, וכי בחודש הבא, ביולי, הממשלה תאשר את מכירתם של משוריינים גרמנים מדגם Dingo 2, לא הפתיע איש בממסדים הביטחוניים הגרמניים והישראלים.
עד עתה התנגד הקנצלר הקודם של גרמניה גרהרד שרדר לאספקת Dingo 2 לישראל בטענה כי הם ישמשו בפעולות של צה"ל נגד הפלסטינים. בייחוד חששו הגרמנים כי המשוריינים יוכלו לפעול בסביבה בה צה"ל עלול להפעיל נשק כימי. קשה להניח כי גרהרד שרדר, באמת חשש מאפשרות כזו, אבל עמדתו זו שירתה אותו ביעילות רבה כאשר החל מתחילת שנות ה-2000 הוא בנה לעצמו תדמית אנטי אמריקנית, בעיקר כדי להבטיח את יציבותה ושרידותה של קואליציית השמאל הגרמנית שהוא עמד בראשה. בתחילת השנה כאשר הקנצלארית הפרו אמריקנית אנג`לה מרקל ירשה את שרדר ונכנסה לתפקידה, היא שינתה לגמרי את היחס של ברלין למכירת נשק לישראל, כפי שאפשר היה להיווכח השבוע.
Dingo 2 הוא נושא גייסות מהדור החדש של כלי רכב משוריינים, הוא מיוצר על ידי ענק כלי רכב משוריינים והטנקים הגרמני KMW, המייצר גם את הטנקים LEOPARD 1 and 2 . כלי הרכב המשוריין מסוגל לשאת צוות של 8 לוחמים, והוא בעל השריון ויכולת ההגנה הטובה ביותר הידועה כיום בין כלי רכב משוריינים בעולם המספקת לחיילים הגנה טובה נגד כלי נשק אנטי טנקיים המופעלים בידי יד אדם, כמו טילים אנטי טנקיים, רסיסים של ארטילריה המתפוצצת מסביבו,ונגד כלי נשק גרעיניים, כימיים, וביולוגיים.
גלגליו ורצפתו chassis הגבוהים, מאפשרים לו לנוע במהירות בתנאי קרקע קשים במהירות מכסימאלית של 90 ק"מ לשעה, כאשר טווח הפעולה שלו הוא 1000 ק"מ. Dingo 2 בנוי כך שאפשר להטעינו על מטוסי תובלה צבאיים, בייחוד `הרקולס` C 130, הנמצא בשירות חיל האוויר הישראלי. הצבא הגרמני המפעיל את נושא הגייסות הזה במשימות חוץ כמו קוסבו ואפגניסטן, מרוצה מאוד מביצועיו ורק בתחילת השנה הזמין אצל היצרן בין 1000 ל-1500 כלי רכב משוריינים מהסוג הזה, ביניהם הדגם המתקדם של השריונית DINGO 2 GFF המחליף, בצבא הבלגי לדוגמא, את נושאי הגייסות המשוריינים האמריקנים מדגם M113. ה- DINGO 2 GFF משמש גם כמפקדות ניידות, מפקדות מכ"ם, ואמבולנסים משוריינים. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים כי ישראל הזמינה בשלב ראשון 150 נושאי גייסות כאלה, והם עומדים להחליף בצה"ל את השריוניות מתוצרת ישראלית, `סופה` ו`אביר`. בכמה מקרים בהם ה- Dingo 2 עלה על מוקשים באפגניסטן, או כאשר נורו עליו רקטות RPG, כלי הרכב ניזוקו, אבל הצוותים שלהם לא נפגעו.

Print Friendly, PDF & Email