ה-FBI לרשויות הביטחון בניו יורק: יש בידינו מידע על הכנות של אל קעידה לפיגוע בתקופת החגים ברשת הרכבות. המטרה העיקרית: 'פנסילבניה סטיישן' Penn Station.

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה:במזכר התראה של ה-FBI שפורסם ביום ד' 26.11, נאמר, כי הגיע לידנו מידע אפשרי, אבל לא מאומת, כי קבוצת אנשי טרור של אל קעידה דנה באפשרות של עריכת פיגוע ברשת הרכבות התחתיות בעיר.
במזכר נאמר עוד, כי הדיונים על הפיגועים התקיימו בין אנשי אל קעידה בסוף חודש ספטמבר. בדיוניים דובר על פיגועים בניו יורק או בסביבתה.
המזכר של ה-FBI אומר עוד, כי אין מידע באם הדיבורים על הפיגועים עברו גם לשלב של ההכנות המעשיות, אבל סוכנות הביטחון החליטה להעביר את המידע הלאה, כאזהרה מפני אפשרות של פיגועים כאלה בתקופת החגים. האמריקנים, ביניהם תושבי ניו יורק, יחגגו את חג ההודיה, הראשון בחגי ראש השנה, ביום ה' 27.11.
מיד לאחר פרסום ההודעה של ה-FBI, החלו אנשי היחידות ללוחמת טרור של משטרת ניו יורק NYDP, ושל חברת הרכבות 'אמטראק' Amtrak לזרום אל תחנת הרכבת המרכזית בעיר 'פנסילבניה סטיישן' Penn Station. הערכה היא שאנשי הטרור ירצו לפגוע בתנועת הרכבות בין ניו יורק לוושינגטון, המגיעה ויוצאת מתחנה זו.
ב-16.11 פרסמו המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה כי הנשיא הנבחר אובמה ואנשי צוות המעבר הבכירים שלו, קבלו תדרוכי מודיעין האומרים כי יש סיכויים גדולים כי ההתקפה החדשה של אל קעידה תתרחש בחודשים הראשונים לכהונת הנשיא החדש, בתוך ארצות הברית, או על מטרה אמריקנית עיקרית major US target, באירופה, צפון אפריקה, והמזרח התיכון.
המקורות שלנו פרסמו כבר ב-14.11 בנובמבר, בגיליון מס' 372 של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW, כי הנהגת אל קעידה בתימן פרסמה הודעה מבצעית כזו.
הנהגת אל קעידה התימנית הידועה בקשריה ההדוקים עם אוסמה בין לאדן, ומשמשת ברומטר טוב לתנועותיו ותוכניותיו של מנהיג הארגון.
ארגון הטרור פרסם וחילק ביום א' 9.11, בין לוחמי הארגון בחצי האי ערב, דף הוראות ארוך derective, אשר במרכזו הודעה האומרת, כי אוסמה בין לאדן הורה לבצע פעולת טרור גדולה בתוך ארצות הברית, אשר תהייה, לפי הנוסח 'הרבה יותר גדולה ממדי ההתקפה על ארצות הברית ב-9/11.' ההודעה גם אומרת 'כי הפעולה קרובה מאוד.' 'ההוראות המדויקות נמסרו כבר למפגעים, והם נמצאים גם בדרכם לארצות הברית.' הקישו כאן לקריאת הידיעה המקורית.

Print Friendly, PDF & Email