וושינגטון ולונדון מזרימות כספים וציוד להקמת מיליציה צבאית שתגן על חייו של אבו מאזן.

מיוחד ובלעדי למקורות המודיעיניים והצבאיים של תיקדבקה: עכשיו נכנסו לשלב הקמת הצבאות הפרטיים אצל הפלסטינים. המקורות שלנו מוסרים בלעדית כי בעוד החמס מקים את כוח הביטחון המיוחד שימנה כ-3500 חייל בפיקודו של ג`מאל סמאדנה, מקים יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן כוח צבאי משלו בגודל דומה שיתבסס על כוח 17 המשמר הנשיאותי. הכוונה היא להגדיל את כוח 17 בלמעלה מ-40 אחוז ולהביא את מספר המשרתים בו ל-3500 עד 4000 איש. הרחבה זו תהפוך את כוח 17 למיליציה הצבאית הגדולה, המאומנת, והמצוידת ביותר בגדה המערבית.
הדוחפים העיקריים להפיכתו של כוח 17 לכוח צבאי של ממש הן וושינגטון ולונדון, אשר ביחד עם גורמי מודיעין פלסטינים מעריכים, בייחוד לאחר גילוי רשת הטרור של החמס בירדן וכוונתה לחסל אישים ירדניים בכירים, כי גברה הסכנה לחייו של אבו מאזן וכי יש סיכוי גבוה שהחמס, הג`יאהד, או אנשי אל קעידה הפועלים ברצועה ובגדה יחליטו בשלב כל שהוא לחסל אותו.
וושינגטון ולונדון, להן יש נוכחות מודיעינית בגדה, הודיעו לאבו מאזן במסרים חשאיים, כי הן מוכנות להתחיל להעביר כבר את הכספים הדרושים למימון הקמת הכוח החדש ובאימונו. זו הפעם החמישית בעשר השנים האחרונות, מאז 1995, בהן סוכנות הביון של ארצות הברית ה-CIA ושירות הביון הבריטי ה-MI6, לוקחים עליהם משימה להקים ולאמן כוחות ביטחון שיהוו משענת צבאית למערכת שלטון פלסטינית מרכזית. עד כה נכשלו כל הניסיונות האלה, ובסופו של דבר חלק גדול מאנשי הביטחון הפלסטינים שאומנו על ידי האמריקנים והבריטים, וחלק גדול מהציוד הצבאי שניתן להם, עברו לידי גופי הטרור הפלסטינים.
למקורות המודיעיניים של תיקדבקה נודע כי האיש אשר מונה לעמוד בראש הקמת הכוח החדש הוא הקולונל תאופיק טיראווי, ראש מנגנון המודיעין הפלסטיני בגדה, ומי שנחשב גם המקים ובעל השפעה רבה עד היום על חלקים גדולים של גדודי אל אקצא.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים כי טיראווי כבר החל במילוי תפקידו הנוסף/החדש וכי הצעד הראשון בו נקט הוא הקמת אזור סטרילי ביטחוני מסביב לחווילתו של אבו מאזן בשכונת בלוועה ברמאללה. לשכונה נכנסו כבר יחידות של כוח 17 ואיש כולל תושבי השכונה אינם מורשים להיכנס ולנוע באזור הנמצא בקוטר של 300 מטר מסביב לחווילה. בקרוב יוחל בהקמת חומה מסביב לשכונה בדומה לחומות המגן שישנן מסביב לשכונות המגורים של הצמרת הסעודית והעובדים המערביים בריאד. בחומה שיהיו עליה מגדלי שמירה והיא תהייה מצוידת באמצעים אלקטרוניים ייקבעו כמה שערים שרק דרכם יוכלו להיכנס ולצאת מהשכונה. טיראווי הורה להכין גם כרטיסי זיהוי מגנטיים לתושבי השכונה ולעובדים בחווילה של אבו מאזן. מי שלא יהיה בידו כרטיס זיהוי כזה לא יוכל להיכנס לאזור.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים כי כל ההתפתחויות האלה בהן מושקעים מיליונים רבים של דולרים, מתרחשים כאשר כלפי חוץ מעמדים הפלסטינים פנים שקופתם ריקה. גם ליו"ר הרשות וגם לממשלת החמס אין כל בעיה למצוא את הכספים הדרושים לפעולותיהם הצבאיות, כולל הקמת כוחות חדשים.

Print Friendly, PDF & Email