זרקאווי תומך בפירוק חיזבאללה מנשקו, כדי לאפשר לכוחותיו להתפרס לאורך גבול לבנון-ישראל. התקפות של אנשי זרקאווי בתוך ישראל ובמרכז דמשק.

בלעדי ומיוחד למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: ארצות הברית וצרפת, המתאמות ביניהן את מדיניותן כלפי לבנון, הקואליציה האנטי סורית בלבנון בראשותו של מנהיג הדרוזים ואליד ג`ומבלט, וישראל, מצאו ביום ה` 1.6, בעל ברית מוזר במקצת, אם לנקוט בלשון המעטה, במאבקם להביא לפירוק הנשק של ארגון חיזבאללה והמליציות הצבאיות שלו, המונות כ-15 עד 20 אלף איש. המדובר במפקד אל קעידה בעיראק מוסאב זרקאווי. בשלוש קלטות ווידאו וקול שפרסם זרקאווי בימים האחרונים הוא תוקף קשות את השיעיים, להם הוא קורא `שועלים המחופשים בעור של כבשים` וקורא להשמדתם. זרקאווי טוען כי כל זמן שהשיעיים לא ימוגרו, האיסלם האמיתי לא יכול לנצח ולשלוט.
זרקאווי תוקף במילים קשות את איש הדת השיעי הבכיר ביותר בעיראק, האייטוללה עלי סיסטאני, את מפקד `צבא המהדי` השיעי האייטוללה מוקטעדה סדאר, ומצביע על כמה מהחלטותיהם החשובות כסימן לכך שלמעשה הם משתפים פעולה עם האמריקנים.
לאותו יחס זוכה חיזבאללה ומנהיגה חסן נסראללה. בקלטות אומר זרקאווי כי צריך לפרק את חיזבאללה מנשקה מאחר ופריסת כוחות הארגון השיעי לאורך גבול לבנון-ישראל, מפריעה לכוחות הסונים, כלומר לאל קעידה, לתקוף מגבול זה את ישראל. כמו כן מתקיף זרקאווי את חיזבאללה ואת מנהיגו חסן נסראללה ואומר כי ההבטחות שלהם לעזור לפלסטינים אינן אלא מילים ריקות שאין מאחוריהם דבר.
המומחים של תיקדבקה לאל קעידה מציינים כי צריך לראות את הודעותיו של זרקאווי בשני הקשרים עיקריים.
1. בהקשר של התפשטות פעולות הטרור של זרקאווי ברחבי המזרח התיכון. פעולות אלה הגיעו השבוע לשיא חדש. ביום רביעי 31.5 בלילה, התחולל קרב בין כוחות מיוחדים מצריים עם חולייה של אנשי זרקאווי בסיני ליד מחנה הכוח הבינלאומי ה-MFO באל ג`ורה שליד אל עריש. החוליה הייתה בדרכה לבצע פיגוע ירי, פיצוץ מטענים, ורימונים בחיילי הכוח, רובם אמריקנים וקנדים. פיגוע קודם באותו מחנה בוצע ב-26.4.
ביום שישי לפנות בוקר 2.6, שמה חולייה אחרת של אל קעידה שחדרה מסיני לישראל מארב לסיור צה"ל מערבית לאילת ופתחה עליו באש. אנשי אל קעידה הסתערו על הסיור וזרקו עליו רימונים. באותו זמן במקביל, תקפה קבוצה אחרת של אנשי זרקאווי את בנייני הרדיו והטלוויזיה הסוריים שבמרכז דמשק. לאחר קרב אש שנמשך למעלה משעה בין התוקפים לשומרי התחנה ולתגבורות סוריות שהוחשו למקום, נסוגו אנשי אל קעידה אל בנין ליד התחנה השתלטו עליו וניהלו משם חילופי יריות עם כוחות הביטחון הסורים. לבסוף פרצו הסורים לבנין והרגו ותפסו כמה מחברי חוליית הטרור. את האחריות על הפעולה לקח ארגון ג`ונד אל שם Jund al-Sham שהוא הזרוע המבצעית של זרקאווי בסוריה. עצם העובדה כי אנשי זרקאווי מוכנים להתמודד עתה ישירות עם צה"ל ולבצע התקפת טרור במרכז דמשק באזור בו נמצאים גם המתקנים הצבאיים השמורים והרגישים ביותר של השלטון בסוריה, מראה על עליית מדרגה ביכולת הביצועית של רשתות אל קעידה במזרח התיכון מחוץ לעיראק. המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים כי כרגיל אצל מוסאב זרקאווי הפעולות באות קודם ורק אחר הדיבורים. ביום שישי 26.5, חוסל מחמוד מג`זוב בצידון. בדיווחים על החיסול נאמר כי מג`זוב הוא איש הג`יהאד האיסלמי ומטען חומר הנפץ שהרג אותו ואת אחיו נידאל.
מג`זוב כך מוסרים המקורות שלנו הוא איש חיזבאללה שהיה המתאם והעומד בקשר עם משלחי פיגועי המתאבדים בישראל מערי הגדה המערבית. בפומבי האשים חיזבאללה את המוסד הישראלי בחיסול. בימים האחרונים בודק מנגנון הביטחון והמודיעין של חיזבאללה מידע שהגיע לידיו כי מי שחיסל מג`זוב הם אנשי זרקאווי בדרום לבנון, כהכנה לקראת שידור הקלטת בה כלולה ההתקפה על חיזבאללה.
2. המקורות והמומחים של תיקדבקה מדגישים, כי הרטוריקה המתלהמת של מוסאב זרקאווי על השיעיים, כולל איראן, וחיזבאללה איננה צריכה להטעות כי קיים קרע בין שלושת הגורמים. למרות דברי ההתקפה החריפים קיים בין שלושת גורמים אלה שיתוף פעולה מבצעי. במילים אחרות הלהט האידיאולוגי, אינו מפריע, עדיין, לפרקטיות המבצעית בשטח.
המקורות שלנו מביאים שתי דוגמאות לכך:
א. כבר בסוף חודש אפריל חצו שלושה מבכירי העוזרים האישיים של מוסאב זקראווי את הגבול מעיראק לאיראן והקימו ליד העיר האיראנית קרמנשה מטה לוגיסטי לתיאום העברות הנשק האיראניות לתוך עיראק. באמצעות מטה זה הועברו עד עכשיו לידי אנשי זרקאווי למעלה מ-1000 טילי קרקע אוויר מדגם `סטרלה` ואלפי מטעני צד מתוצרת איראנית.לטהרן יש אינטרס להגביר את פעולות הטרור נגד האמריקנים בעיראק, ולזרקאווי יש רצון רב לקבל מערכות נשק חדשות כדי לבצע פגיעות אלה באמריקנים. (ידיעה זו פורסמה לראשונה בגיליון מס` 254 מ-19 במאי של השבועון דבקה-נט-וויקלי.)
ב. שיתוף פעולה דומה קיים בין אנשי של זרקאווי וקצינים של חיזבאללה הנמצאים בין הפלסטינים בצפון חצי האי סיני וברצועת עזה. קציני מודיעין של חיזבאללה נותנים לאנשי זרקאווי מקומות מחסה ומספקים להם את המודיעין הנחוץ להם כדי לבצע תקיפות על גורמים צבאיים מערביים הנמצאים ובמטרות צבאיות בתוך ישראל.

Print Friendly, PDF & Email