חגיגות יום השנה ה-51 לאיחוד ירושלים. מצעד הדגלים וקבלת פנים לראשי המשלחת האמריקנית לטכסי חנוכת השגרירות בירושלים

איוונקה טראמפ, בתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, וג'ארד קושנר, חתנו של טראמפ ויועצו הבכיר ומי שעומד בראש הכנת תכנית השלום בין ישראל והפלסטנים הגיעו, ביום א' 13.5, לנמל התעופה בן גוריון לקראת השתתפותם בטקס פתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים שייערך מחר ביום ב' 14.5.
יחד אתם הגיע במטוס גם שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין. המשלחת האמריקנית התקבלה על ידי שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן.
קודם לכן התכנסה הממשלה לישיבה חגיגית לכבוד יום ירושלים במלאות 51 שנה לאיחוד העיר, במוזיאון ארצות המקרא, ואישרה תקציב של שני מיליארד ₪ שיוצאו בחמש השנים הבאות לשיפור מערכת החינוך במזרח ירושלים. מטרת התוכנית להעביר את רוב בתי הספר הערביים התיכוניים לתוכנית הלימודים הישראלית, ולהביא לכך שתלמידיהם ייבחנו בבחינות בגרות ישראליות.
כמו כן אישרה הממשלה תקציב של 50 מיליון ₪, כדי לממן את רישום כל הקרקעות במזרח ירושלים. הכוונה לשטחים עליהם הוקמו שכונות יהודיות. לפי התוכנית משרד המשפטים יסדיר את רישום כל הקרקעות במזרח ירושלים, תוך שבע שנים.  המהלך מסמן את העמקת הריבונות הישראלית במזרח העיר. רישום מקרקעין במזרח ירושלים יבוצע על ידי אגף רישום והסדר מקרקעין במשרד המשפטים. את המהלך יזמה שרת המשפטים איילת שקד לפני כשנה בשיתוף עיריית ירושלים.
שני טקסי אזכרה נערכו בשעות לפני הצהרים בהר הרצל. טקס האזכרה הממלכתי לעולי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל, וטקס האזכרה הממלכתי לחללי מלחמת ששת הימים. בערב ייערך טקס הזיכרון לחללים שנפלו בקרב על כיבוש גבעת התחמושת.
בשעה 16:30 אחה"צ יחל במרכז ירושלים מצעד הדגלים, בו ישתתפו עשרות אלפי אנשים. המצעד שיעבור בעיר המזרחית יסתיים ברחבת הכותל המערבי.
האירועים לטקס העברת וחנוכת השגרירות החדשה יחלו ביום א' בערב בקבלת פנים מיוחדת שיערוך משרד החוץ. בקבלת הפנים ישתתפו למעלה מ-30 נציגים דיפלומטים של המדינות המקיימות יחסים עם ישראל, מוחרם על ידי רוב שגרירי מדינות האיחוד האירופאי. לפחות ארבע שגרירים של מדינות החברות באיחוד האירופאי ביניהן שגרירי הונגריה, צ'כיה אוסטריה ורומניה, הודיעו על השתתפותם בקבלת הפנים של משרד החוץ ובטקסי חנוכת השגרירות.
למחרת, ביום ב' 15.5, יערך בשכונת ארנונה בדרום ירושלים טקס חנוכת השגרירות החדשה. כל הרחובות המרכזים בעיר המובילים לארנונה קושטו בדגלי ישראל וארצות הברית.  הטקס יעובר בשידור ישיר לארצות הברית על ידי רוב תחנות הטלוויזיה העיקריות בארצות הברית.
מכוניות רבות שנעות בכבישי העיר נושאות אתן את דגלי ישראל וארצות הברית.
כוננות על הוכרזה בקרב כוחות הביטחון, ולעיר הובאו תגבורות של מאות שוטרים וחיילים.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “חגיגות יום השנה ה-51 לאיחוד ירושלים. מצעד הדגלים וקבלת פנים לראשי המשלחת האמריקנית לטכסי חנוכת השגרירות בירושלים

 • מאי 13, 2018 @ 15:35 at 15:35
  Permalink

  "כוננות על הוכרזה בקרב כוחות הביטחון,"
  לא מספיק!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
  יש לכונן בכוננות גבוהה מאד מגורמי השב"כ וקהילת המודיעים.
  כי הצאצאים של הפרא אדם הראשון יעשו מעל ומעבר להכשיל החגיגה!!!!!!!!!!
  פה ענין פוליטי ודתי ממדרגה ראשונה!!!!!!!!!!!!!
  לצפות לבלתי הגיוני?…

 • מאי 13, 2018 @ 16:00 at 16:00
  Permalink

  Hallelujah
  GOD BLESS president Trump & Prime Minister Bibi Netanyahu

 • מאי 13, 2018 @ 16:34 at 16:34
  Permalink

  2 מיליארד שח למזרח ירושלים בקלי קלות, ואני ראיתי שכלפי הנכים היהודים ביבי וצאן מרעיתו לא היו נדיבים כל כך, וזה במילים עדינות………..

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות