חוליות של ISIS ממוקמות בנמלי תעופה נוספים באירופה


בארצות הברית ובמערב, כולל באירופה ובמזרח התיכון, שוב מסרבים, כמו בתקופת השיא של אל קעידה בתחילת שנות ה-2000, לחבר את הנקודות to connect the dots.
כאשר מכריזים ביום ב' 27.6, על ניצחון בפאלוג'ה, כפי שעשה שר ההגנה האמריקני אשטון קרטר, ומסתירים כי הוא הושג על ידי האיראנים ולא על ידי העיראקים, מקבלים יום לאחד מכך, ביום ג' 28.6, את התקפת המתאבדים של ISIS בנמל התעופה הבינלאומי אטורק Ataturk באיסטנבול.
אם ממשל אובמה חושב שהוא מצליח להסתיר עד עכשיו מדעת הקהל האמריקנית והמערבית, שהוא החליט להלחם בעיראק ובחלקים של סוריה נגד ISIS בעזרת צבאות שיעיים, התשובה הסונית באה באיסטנבול ולא רק שם.
7 מתאבדים של ISIS, כמה מהם רכובים על אופנועים התפוצצו ביום ב' בכפר נוצרי בבקעת הלבנון, ליד בעל בק, ושבוע קודם לכן התפוצץ מתאבד של ISIS בשעריו של בסיס צבאי ירדני גדול על הגבול עם סוריה.
הקשר הוא ברור, אבל רק למי שרוצה לראות אותו.
ISIS תמיד יימצא מתאבדים שיהיו מוכנים לפוצץ את עצמם, לא מכיוון שהם 'קיצונים מטורפים' כפי שהנשיא אובמה מגדיר אותם, אלא מאחר והם מאמינים כי הם נלחמים מלחמת דת. סונים נגד שיעיים, סונים נגד נוצרים וסונים נגד יהודים. זו נקודה אותה הנשיא אובמה מכחיש בתוקף.
אם נשיא טורקיה טאייפ ארדואן  הסוני, מחליט לחתום ביום ג' השבוע על הסכם פיוס מדיני-צבאי-מודיעיני עם ישראל, הוא מקבל את התשובה עוד באותו יום, כאשר שלושה מתאבדים שכנראה כבר מחכים במקום מסתור safe house מספר חודשים ליד נמל התעופה של איסטנבול, מקבלים הוראה מראקא Raqqa בירת ISIS בצפון סוריה, לבצע את המשימה שהוטלה עליהם.
לא המודיעין האמריקני, שפרוש באזור זה בצורה מאוד צפופה, ולא גופי המודיעין הטורקיים והישראלים, הצליחו ליירט את הפקודה שהועברה לידי מתאבדים אלה לצאת לדרכם.
המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי נמל התעופה באיסטנבול, איננו היחיד באירופה שלידו התמקמו חוליות מתאבדים של ISIS.
המידע המודיעיני האמריקני-אירופאי מצביע עוד על הימצאותן של חוליות מתאבדים כאלה ליד  לפחות בין שניים עד שלושה נמלי תעופה נוספים כאלה באירופה.
הבעיה היא שהמידע המודיעיני הוא מאוד כללי. הוא יודע על הכוונה, אבל איננו יודע על איזה מדינות ונמלי תעופה מדובר.
דעת הקהל המערבית וגם המזרח תיכונית-כולל בישראל- איננה שומעת דבר על הניצחונות 'הקטנים' ש-ISIS משיג בשדות הקרב.
ביום ג' בלמו כוחות ISIS התקדמות של כוחות סוריים וחיזבאללה לעבר הדרך הראשית המובילה מתדמור Palmyra לראקא. הכוחות האלה נבלמו וספגו אבדות כבדות למרות שקבלו חיפוי אווירי רוסי. 
בישראל בה בדרך כלל התודעה הביטחונית היא יותר חזקה וגבוה, איש איננו יודע כי באותו יום כוחות ISIS באזור הגבולות סוריה-ירדן וישראל, אזור הגובל עם רמת הגולן נחלו ניצחון גדול. הם הכו כוח של מורדים סוריים, אשר אומן וחומש על ידי הכוחות המיוחדים האמריקנים הנמצאים בירדן, וקיבל במשך הקרבות חיפוי ארטילרי של סוללות ירדניות.
במילים אחרות, ISIS ביסס את עצמו על גבול ישראל, מרחק קילומטרים ספורים מהכינרת ומטבריה.  
על הפסדים כמו פאלוג'ה מגיב ISIS במתקפות אסטרטגיות מקומיות ובמתקפות מתאבדים בזירות מרוחקות יותר.
ארגון הטרור איננו מוכה,  כפי שהנשיא אובמה אוהב לומר.
הוא מגיב על פני ספקטרום רחב של כמה יבשות וארצות.
ביום ג' הוא הגיב והכה באיסטנבול.
עכשיו צריך להמתין ולראות היכן תונחת המכה הבאה שלו.    
    
 

Print Friendly, PDF & Email