חוסלו שני מפעיליו האיראניים של קונטר


רק מעטים שמו לב לכך, כי נאום ההספד שמנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, נשא ביום ב' 21.12, על סמיר קונטר, לא רק היה קצר בצורה יוצאת דופן, אלא אפילו מוזר. לאחר שני משפטים בהם האשים את ישראל בחיסול, אמר נסראללה כי על מעשיו ותכונותיו של קונטר הוא ידבר פעם אחרת.
ככה מספידים איש בכיר שחוסל בירי טילים ישראליים?
המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי הסיבה העיקרית לכך הייתה  שסמיר קונטר לא היה בעת האחרונה איש טרור של חיזבאללה, כי אם איש טרור של משמרות המהפכה האיראניים. הוא המשיך לשמור על קשרים עם חיזבאללה, אולם פקודות קיבל מהאיראנים.
קונטר סירב לקבל באחרונה לקבל הוראות מנסראללה וממפקד כוחות חיזבאללה בסוריה מוסטפה באדר אל-דין, והוא החל לקבל אותן מהמפקדה האיראנית בדמשק שלא רק העמידה לרשותו חלק מהבניין  בו קונטר התגורר וממנו פעל ברובע ג'רמאנה שבדרום הבירה הסורית Jaramana district, אלא גם הצמידה לו שני קציני קישור. 
המקורות שלנו מוסרים, כי שני קצינים אלה, אנשי גדודי אל קודס האיראניים בפיקודו של הגנרל קאסם סוליימני, נהרגו אף הם ביחד עם סמיר קונטר בהתקפת הטילים ביום א' 20.12. בין ההרוגים גם סגנו  פרחאן עיסאם שעלאן, מפקד ארגון 'ההתנגדות הלאומית הסורית בגולן'-הארגון שעמד לבצע פיגועים בעומק השטח הישראלי.
שני הקצינים-אנשי הקשר האיראניים שנהרגו הם מוחמד ריזא פאחמי ומיר אחמד אחמאדי. ארונותיהם הוטסו יום אחד לאחר החיסול, ביום שני 21.12 לטהרן.
הכוננות בה צה''ל נמצא מאז חיסול קונטר ברמת הגולן לאורך הגבול עם סוריה' לאורך גבול ישראל לבנון,  ובכבישים המרכזיים בצפון הארץ, עלתה ביום ד' 23.12, מדרגה, כאשר נראו סימנים כי ההנהגה האיראנית בטהרן החליטה לנקום את חיסולו של קונטר וקציני הקשר האיראניים. 
המקורות האיראניים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי הצמרת המדינית והצבאית האיראנית הגיעו למסקנה כי חיסולו של קונטר הייתה מכוונת יותר אליה מאשר אל חיזבאללה, וכי המדובר בפעולת אזהרה ישראלית לטהרן כי אם היא תפעיל את מערך הטרור האיראני-סורי-חיזבאללה לשם ביצוע פיגועים בעומק השטח הישראלי, כפי שהיא תכננה לבצע בקרוב באמצעותו של סמיר קונטר, אלמנטים נוספים של המערך הצבאי והמודיעיני האיראני בסוריה ייפגעו.
ההנהגה האיראנית בדעה שאיננה יכולה שלא להגיב על חיסולו של סמיר קונטר ושל צוות הפיקוד האיראני שהיה מסביבו.
סיבה נוספת לחיפזון ולטקס הקצר בו נקבר קונטר, הייתה העובדה כי טכסי ההלוויה היו כולם שיעיים, ונערכו במסגד השיעי המרכזי של חיזבאללה-מסגד חוסנייה בדרום ביירות.
מאות אלפי דרוזים בסוריה, לבנון וישראל התבוננו לא רק בתימהון על הטכסים השיעיים אלא ברוגז הולך וגדל.
אם קונטר היה דרוזי כיצד חיזבאללה הפך אותו פתאום לשיעי?
המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי קונטר המיר בחשאי את דתו לדת השיעית, אבל עשה זו בהסתר כאשר הוא מעלים זאת מפני הדרוזים הסוריים והלבנוניים שהופיע בפניהם. הסוד של הפיכתו של קונטר מדרוזי לשיעי הייה ידוע רק לגורמים מעוטים  בצמרות האיראניות ושל חיזבאללה.
עתה שהדבר נחשף מרגישים את עצמם הדרוזים בסוריה ובלבנון, וגם אלה מבין הדרוזים ברמת הגולן שעמדו אתו ועם אנשיו בקשר, כי גופי המודיעין האיראניים ושל חיזבאללה הוליכו אותם שולל כאשר נתנו להם להבין כי ארגון  הטרור של קונטר הוא ארגון דרוזי עצמאי הנלחם במסגרת המליציות הפרו-איראניות הרבות הקיימות בסוריה.  
עכשיו הם מבינים כי למעשה הפכו אותם לחלק מהכוחות השיעים בסוריה.   

 

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות