חוסל מפקד כוחות חיזבאללה בלבנון מוסטפה באדר א-דין


ידיעות מכלי תקשורת ערביים, ביום ו' 13.5 לפנות בוקר, כי חוסל מפקד כוחות חיזבאללה בסוריה מוסטפה באדר-א דין, שהוא גם בן משפתו של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה.  הידיעות קושרות כמובן את ישראל לפעולת החיסול, מאחר והחיסול בוצע בתקיפה אווירית ליד נמל התעופה  הצבאי של דמשק. מקורות ישראליים סרבו להתייחס לידיעה לאשר או להכחיש אותה.
המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי למרות שייתכן מאוד כי מי שביצע את פעולת החיסול היא ישראל, הרי למוסטפה באדר א-דין היו אויבים רבים גם בצמרות האיראניות והסוריות. לאחרונה התגלע גם סכסוך קשה בינו ובין מנהיג חיזבאללה נסראללה על קרע רצונו לפנות חלק גדול מכוחות חיזבאללה מסוריה חזרה ללבנון,  וסירובו לשתף כוחות חיזבאללה בכמה קרבות מכריעים במלחמה בסוריה. מוספטה באדר א-דין טען, כי גם הנשיא בשאר אסד, וגם הצמרת האיראנית מטילים על כוחות חיזבאללה בסוריה מטלות קשות מידי. כמו כן טען, כי חיזבאללה איננו מסוגל לעמוד באחוז ההרוגים והפצועים הרבים שספג בקרבות.
עוד מדווחים המקורות שלנו כי רק השבוע, כאשר מפקד כוחות איראן בסוריה הגנרל האיראני קסאם סוליימני הגיע לחזית בחאלב שבצפון סוריה ונפגש עם מוסטפה באדר א-דין פרץ בין השניים וויכוח קשה על הדרך לניהול המלחמה. באדר-דין טען כי איראן נפלה קורבן למערכת דיסאינפורמציה רוסית שתחת הכסות שלה הפסיקה מוסקבה את התקפות האוויר שלה בחזיתות השונות בסוריה. באדר א-דין דרש בעקבות מה שהוא כינה 'הסתלקותה של רוסיה מהמלחמה' לא רק שלא להרחיב את ההתקפות של הכוחות האיראניים וחיזבאללה בסוריה אלא לצמצמם אותן. כמו כן הודיע באדר-א-דין, כנראה מבלי להתייעץ עם נסראללה, כי הוא מתחיל להסיג את כוחות חיזבאללה מהחזיתות השונות בסוריה, ומרכז אותם ליד גבולן המשותף של סוריה עם לבנון.
כל המהלכים האלה היו סיבה טובה מאוד לגורמים רבים בטהרן, בדמשק ובביירות לראות בחיסולו של מוסטפה באדר א-דין.  
עם זאת צריך לציין, כי באדר א-דין אף פעם לא הפסיק את הכנותיו המבצעיות לפגוע בישראל. 
     

  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות