חוסל ראש לשכתו של מנהיג החמס חלאד משעל.

בלעדי ומיוחד למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: ראש לשכתו של מנהיג החמס חלאד משעל, אישהם פאיז אבו ליבדה, חוסל ביום ו' 25.4 לפנות בוקר בדמשק. הסורים הטילו איפול כבר על האירוע ועל החקירה. מקורות בהנהגת החמס טוענים כי האיש נדרס למוות, אולם הדורס או הדורסים נמלטו.
המקורות שלנו מוסרים כי בזמן שהרל"ש שלו חוסל, ישב חלאד משעל בפגישה עם שליט קטאר, בארמונו בדוחה.
עוד מציינים המקורות המודיעיניים שלנו,כי זה הוא החיסול השני של איש טרור מרכזי בדמשק ב-3 החודשים האחרונים, לאחר שב-13 לפברואר חוסל באחד הרבעים היוקרתיים של הבירה הסורית איש חיזבאללה עימד מורנייה. עוד מציינים המקורות שלנו, כי אפשר להניח שאין זה מקרה כי החיסול בוצע כמה שעות לאחר שבוושינגטון פורסם החומר המודיעיני על הכור הסורי-צפון קוריאני לייצור פלוטוניום שהושמד בתקיפה ישראלית. בחיסול אישיות מרכזית כזו בעולם הטרור, יש אזהרה ומכה קשה נוספת לשירותי המודיעין הסוריים, להזכירם עד כמה דמשק וסוריה חדורות.
כרל"ש של חאלד משעל, היה אישהם פאיז אבו ליבדה, האיש אשר ריכז את כל מגעיו של חלאד משעל עם אנשי המבצעים של החמס, כולל בעזה, ועם הגורמים הפוליטיים והצבאיים הסורים והאיראנים איתם עמד משעל בקשר שוטף.
עוד מוסרים המקורות המודיעיניים של תיקדבקה בלעדית כי נשיא סוריה בשאר אסד החליט בימים האחרונים, שלא לפרסם ולגנוז את דו"ח החקירה הסורית בדבר חיסולו של עימד מורנייה.

Print Friendly, PDF & Email