חזית הטרור החדשה שאיראן הקימה בגולן שיגרה את הטילים לעבר אצבע הגליל

הצמרת המדינית, הביטחונית והצבאית של ישראל  הייתה כבר ביום ג' 18.8, בכוננות לקראת מה שנראה החרפת העימות הצבאי עם איראן בגבול עם סוריה ועם לבנון.
זו הסיבה בגללה הגיעו לביקור בפיקוד צפון, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, הרמטכ''ל רב אלוף גדי אייזנקוט, וקבלו סקירות מאלוף פיקוד צפון האלוף אביב כוכבי, ומפקדים בכירים של אוגדות וחטיבות צה''ל הפרושות בגולן ולאורך גבולות ישראל עם סוריה ולבנון. 
ראש הממשלה נתניהו אמר, כי 'אני פה כדי לעמוד מקרוב על ההיערכות של צה"ל מול האיומים.  אנחנו ערוכים לכל תרחיש. מי שינסה לפגוע בנו אנחנו נפגע בו'. ואילו שר הביטחון יעלון אמר כי האיראנים מנסים להבעיר את האזור.
זו  הייתה הפעם השנייה תוך שלושה ימים (קודם לכן ביום א' 16.8) בהם צה''ל ומערכת הביטחון נותנים פרסום להיערכות ומוכנות צה''ל מול הגבול הסורי ברמת הגולן, והגבול עם לבנון.
הסיבה לכל כוננות זו הייתה, כי בשבועיים האחרונים הגיעו לישראל ידיעות מודיעיניות שהדליקו הרבה מנורות אדומות. המידע הצביע  על כך כי קצינים של גדודי אל קודס האיראניים וחיבאללה בונים תשתית של רשתות טרור אשר יוצבו לאורך גבול סוריה-ישראל מול רמת הגולן.
 תפקידן של רשתות אלה יהיה לחדור לישראל ולבצע פיגועים המוניים. האיראנים וחיזבאללה מציידים רשתות אלה בטילים נגד טנקים ונגד מטוסים, דבר שעורר את החשד בישראל כי הכוונה היא לחדור לישראל ולהשתלט על ישוב, או חלק של ישוב ישראלי, ולנסות להחזיק בו גם מול התקפות נגד של שריון ומסוקים קרב ישראליים.     
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי חוליות טרור אלה מוקמות בעיקר מלוחמים של הארגונים הבאים:
החזית העממית לשחרור פלסטין-המפקדה הכללית, The Popular Front for the Liberation of Palestine – General Command-PFLP-GC.
ארגון טרור דרוזי של רמת הגולן, הנקרא 'משחררי הגולן'. בראש ארגון זה עומד הדרוזי איש חיזבאללה סמיר קונטר, שהקים רשתות טרור בגולן הסורי שמרכזן בכפר הדרוזי אל-חאדר, מול גדר המערכת הישראלית.
המפלגה הסוציאליסטית הלאומית הסורית, The Syrian Social Nationalist Party-SSNP. מדובר בארגון טרור המורכב מסוריים נוצריים והמופעל על ידי המודיעין הצבאי הסורי. ארגון זה השתתף בהתקפות על שגרירות ארה''ב ומפקדת המרינס האמריקני בביירות ב-1983. באחרונה הובאו לוחמים של ארגון זה לאזור קוניטרה שברמת הגולן הסורית.
קואליציית הטרור החדשה שאיראן הקימה בגולן הסורי היא זו ששיגרה ביום ה'  20.8, את הטילים מתוך סוריה אל אצבע הגליל.
זה היה אות הפתיחה של חזית טרור זו.
עכשיו ההנהגה הישראלית שהזהירה את איראן ביום ג' השבוע שלא להפעיל גורמי טרור אלה תצטרך להגיב.

 

Print Friendly, PDF & Email