חטיבת אל-חארשה al-Kharsha brigade של ISIS פועלת בסוף שבוע זה בספרד. 13 איש ו-7 מחבלים הרוגים. 100 פצועים מהם 20 במצב אנוש

התקפת הטרור של ארגון המדינה האיסלמית בספרד, הנחשבת כגדולה ביותר שנערכה באירופה, מאז ההתקפה בפריס ב-14 בנובמבר 2015 בה נהרגו למעלה מ-140 איש, החלה ביום ד' 16.8, בעיר הספרדית אלקאנאר Alcanar הנמצאת 190- ק"מ דרומית לברצלונה, רק שאיש לא שם לב אליה.
שתי  התפוצצויות אדירות החריבו בית עד היסוד. לפחות אדם אחד נהרג וששה נפצעו. המשטרה ייחסה את ההתפוצצות לתקלה במערכת הגז של הבניין, אולם עכשיו לאחר שתי התקפות הטרור בברצלונה ובעיר  קמברילס Cambrils דרומית לברצלונה, בהן נהרגו עד כה 13 איש, 7 מחבלים, וכ-100 איש נפצעו- כ-20 מהם במצב אנוש, היא מייחסת התפוצצות זו  לגל הטרור. נראה כי בבית הייתה מעבדה לייצור חומרי נפץ. בין ההריסות נמצאו גם 20 בלוני גז.
לפי התמונה ההולכת ומתבהרת ביום ו'   בבוקר18.7, ברור כי מדובר בשרשרת פעולות טרור שאורגנו בקטלוניה שבספרד על ידי מפקדה אחת בהשתתפותם של עשרות מחבלים מזויינים ומספר דומה של סייענים.
אין כל ביטחון שפעולות טרור אלה כבר הסתיימו, וכנראה שצפי לנו עוד סוף שבוע מתוח בספרד, כאשר חלק מהמחבלים שביצעו את הפיגועים הם עדיין חופשיים ונושאי נשק.
בידי משטרת קטלוניה ישנם שני מחבלים עצורים ואפשר וצריך להניח כי הם כבר נחקרו ומסרו מידע על מחבלים או תאי  טרור נוספים.
רק החודש פרסמה העיתונות הבריטית מידע על חטיבת אל-חארשה al-Kharsha brigade  שארגון ISIS  הקים בסוריה ואשר נועד לאמן טרוריסטים בעלי דרכונים אירופאיים שיוטל עליהם לבצע פיגועים בערים האירופאיות הגדולות.
אפשר וצריך להניח כי מידע הגיע לפרסום מארגוני המודיעין הבריטיים הנסים להכין את דעת הקהל הבריטית לפיגועים נוספים.
החטיבה הזו הפועלת במסגרת הטרור של ISIS נושאת את השם 'אמניאת אל-קארג'י'  Amniyat Amniyat al-Kharji.
המתגייסים לחטיבת הטרור הזו עוברים אימונים מפרכים, כולל הדרכות פסיכולוגיות, כיצד לשרוד בעת פיגוע ולהמשיך לבצע אותו תוך כדי גילוי נכונות למות.  רק מעטים מתוך מאות אנשי הטרור שמתגייסים לחטיבה מצליחים לסיים את אימוניהם ולקבל הסמכה כאנשי טרור מיומנים. רוב לוחמי הטיבה נשלחים בחזרה אל ארצותיהם באירופה כאשר הם ממתינים שם לקבל את האות המוסכם כי הגיע הרגע עליהם לבצע את הפיגוע שהוטל עליהם. אנשי החטיבה הנשארים בסוריה משמשים אנשי קשר  בין המפקדה המרכזית של ISIS  והתאים החשאיים הפזורים בשטח.
לפי דוחות המודיעין המערביים, סיימו עד כה את אימוניהם במסגרת זו כ-50 מחבלים, מבריטניה, צרפת, גרמניה, ספרד, ובלגיה.
במילים אחרות, עדיין פיגועים המוניים מצויים בדרך לפחות בחמש מדינות אירופאיות.
 

גופי המודיעין המערביים מעריכים כי מתוך כ-5,000 לוחמי ג'יהאד אירופאיים שהיו עד תחיל שנת 2017  בסוריה ובעיראק, כ-1,600- כלומר כשליש מהם חזרו לאירופה.  אין מידע מדויק כמה מחוזרים אלה עוסקים או קשורים עם טרור.  יתר 3,400 הלוחמים שנשארו בסוריה ממלאים תפקידים שונים ביחידות הקרביות של ISIS, אבל גם ביחידות העוסקות בפיתוח מערכות לחימה שיאפשרו לארגון הטרור לעמוד מול ההתקפות עליו. לכך מייחסים גורמי המודיעין המערביים את הופעתם באחרונה בשדות הקרב בסוריה ובעיראק של רחפנים נושאי  חומרי נפץ.
ישנם גורמים במערב ובישראל שעדיין אינם מוכנים להכיר בעובדה כי ISIS מהווה כיום, וכך היה גם בעבר, ארגון צבאי מסודר, שיש לו מפקדה אחת האחראית על ביצוע פעולות המלחמה והטרור שלו בסוריה, עיראק, המזרח התיכון, ואירופה.
גישה זו עוזרת להוריד או למזער את האחריות שיש לגופי המודיעין לגבי פיגועים שמתבצעים.
העובדה שתפישה זו איננה נכונה מוכחת בשדות הקרב של ISIS שם נחשפת טקטיקת הלחימה המשתנה של יחידות הלוחמים של ארגו הטרור. התקפות הנגד של הארגון המתוכננות בצורה מקצועית צבאית גם מהבחינה הטקטית וגם מדרך וצורת הפעלת הכוחות, וגם מפעולות הנסיגה של  כוחות ISIS בסוריה ובעיראק מבוצעות תמיד בצורה מקצועית וצבאית מסודרת.
נכון, כי לא כל פעולות הטרור המבוצעות בשם ISIS, ושהארגון לוקח עליהן אחריות הן פעולות טרור שהיוזמה לביצוען בא ממפקדה זו. אולם אין ספק כי פעולות הטרור האחרונות בספרד, אורגנו ובצעו על ידי מפקדה זו.  

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות עבור “חטיבת אל-חארשה al-Kharsha brigade של ISIS פועלת בסוף שבוע זה בספרד. 13 איש ו-7 מחבלים הרוגים. 100 פצועים מהם 20 במצב אנוש

 • אוג 18, 2017 @ 9:09 at 9:09
  Permalink

  so far the performance of the jihadist is not impressive. 7 out of 13 in crowded urban area. it's actually a failure

 • אוג 18, 2017 @ 15:16 at 15:16
  Permalink

  ממש לוחמי סיירת..
  רק מזל שהמציאות ממש שונה. בואו נראה מה היה בספרד
  – טיפול רשלני בחומר נפץ , הרג מחבל אחד והשמיד מעבדה.
  – פיגוע דריסה – מחבלים חמושים לא הצליחו להשתמש בנשק, חלק נתפסו ואחד ברח
  – פיגוע דריסה 2 – 5 (!) מחבלים עם חגורות נפץ. דריסה שלומיאלית, לא מצליחים להפעיל חגורות ונורים למוות עי המשטרה.

  בקיצור, חיים בסרט של ארגון עילית.

 • אוג 18, 2017 @ 17:21 at 17:21
  Permalink

  "אין כל ביטחון שפעולות טרור אלה כבר הסתיימו…."
  גזרה שבא….
  "אמניאת…"
  "הסכמה כאנשי טרור….."
  "סיימו עד כה!!!"
  מה זה שופר הולך???????
  העיקר ….
  מה עם פה?????
  עם כל תיאור המדויק וחתתני.
  לתת יד חופשי ומלא לכוחות הביטחון בכל הגזרות…..
  כי פה ירושלים,חיפה,תל אביב ועוד מטרות.
  זה הדובדבן של הקצפת בישבילהם…..

 • אוג 20, 2017 @ 19:32 at 19:32
  Permalink

  כל עוד לא יבינו שם שהאיחוד האירופי עם כל מה שמשתמע מכך, נכשל באירופה . כי מדובר בבני אדם עם מוח אחר, ועם דת אחרת לא יצליחו לטפל בבעיה. יש להוריד את הכפפות מיד. לתת גיבוי לכוחות הביטחון ולשים בצד כרגע את חוקי ה p' c . במוסלמים מטפלים אך ורק בהרבה הרבה כוח. ולהתחיל להוציא מחוץ לחוק קבוצות אסלמיות ומימון . להפסיק את בניית המסגדים, ולהתייחס לאימאמים שלהם כאל טרוריסטים ומסיתים. ולא להתבייש לגרש אזרחים שלא רוצים להשתלב.

Comments are closed.