חטיבת הכוחות המיוחדים הירדנים נלחמת עתה בג'באל דוקאן Jabal Dukhan בתימן מול הכוחות ההוטים, וסופגת אבידות ראשונות

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי חטיבת הכוחות המיוחדים הירדניים The Royal Jordanian Special Forces המונה למעלה מ-2000 חיילי עילית, הגיעה בתחילת השבוע, דרך ערב הסעודית, לגבול סעודיה תימן, והחלה להלחם נגד הכוחות ההוטים הפרו-איראנים. בכך הורחבה המלחמה בתימן וקבלה מימד בינ-ערבי נוסף. בימים רגילים תפקידה של החטיבה הוא להגן על בית המלוכה הירדני, ועל מוסדות השלטון בבירה עמן.
המקורות שלנו מוסרים, כי החטיבה הירדנית נלחמת בגזרת בג'באל דוקאן, שחציה בערב הסעודית באזור ג'יזאן, וחציה בצפון תימן באזור סעדה Saada. עד עתה נכשלו הצבא הסעודי, והצבא התימני, לעקור את המורדים ההוטים מהאזור הזה. הקושי בלחימה באזור זה, הוא בעיקר בגלל אופיו הטופוגרפי הקשה. ההרים מתנשאים באזור לגובה של כ-2200 מטרים, ואין בהם בכלל כבישים. האפשרות היחידה להגיע אליהם היא באמצעות מעברי הרים צרים ביותר. ההוטים מיקשו את המעברים והטמינו לצידם אלפי מטעני צד, והפכו אותם בלתי עבירים לכוחות צבאיים.
המקורות הצבאיים שלנו מדווחים, כי כבר בשעות הראשונות של הלחימה הכוח הירדני ספג אבידות, ויש לו הרוגים ופצועים.
זו פעם ראשונה שצבא ירדן, לוקח חלק במלחמה מזרח תיכונית מחוץ לגבולות ירדן, מאז שנות ה-60, וזו גם הפעם הראשונה שהצבא הירדני נלחם נגד כוחות צבאיים פרו-איראניים במזרח התיכון.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי יחידת העילית הירדנית הגיעה לתימן, לאחר שעבדאללה מלך ערב הסעודית קיים שיחת טלפון חשאית ביום ב-16.11 אל עבדאללה מלך ירדן, בה ביקש ממנו להעביר מיד לתימן דרך ערב הסעודית את התגבורת הירדנית והבטיח כי ריאד תישא בכל ההוצאות של המעורבות הירדנית במלחמה בתימן.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות