חיזבאללה: המלחמה עם ישראל נמשכת. נמשיך לחטוף חיילים. ננקום את חיסולו של עימד מורנייה.

תיקדבקה: סגן מנהיג חיזבאללה השייח' נעים קסאם: המלחמה עם ישראל עוד לא הסתיימה. נמשיך לחטוף חיילים ישראלים. ננקום את חיסולו של עומד מורנייה.
בנאום תוקפני במיוחד שנשא בשבת 19.7, הסותר בכמה נקודות את נאומיו האחרונים של חסן נסראללה, אמר השייח' נעים קסאם, כי לפני חיזבאללה ניצבות עדיין המשימות לשחרר את חוות שבעא, את הכפר ראג'ר, שעל גבול ישראל לבנון, ואת הכפר שובעא, כלומר את הר דוב.
בראיון לעיתון הקטארי 'אל ערב', אמר קסאם, כי הוא אינו מוכן לפרט עתה למה הוא מתכוון בחטיפת חיילים ישראליים נוספים, מאחר והדבר קשור בפעילות הצבאית של חיזבאללה, ובאם העימות עם ישראל יצריך צעדים כאלה.כל הפרטים האלה ייוודעו בעתיד. ציטוט המקור: I won't speak about this issue, because it has to do with military activity in the struggle with Israel and with the question of whether this confrontation will demand such an action. בכך רמז קסאם, כי ההחלטות הצבאיות כיום בחיזבאללה אינן נמצאות בידו, אלא בידיו של חסן נסראללה. קסאם חזר והדגיש, כי מצב המלחמה עם ישראל עדיין לא הסתיים, וכי על חיזבאללה לנקום את חיסולו של עימד מורנייה, כאשר התנאים לכך יהיו מתאימים.
המקורות שלנו מציינים, כי דבריו של קסאם בשבת, מנוגדים לדבריו של נסראללה, שקרא בנאומו ביום חמישי 17.7 בביירות, לאחר ביצוע עסקת חילופי השבויים עם ישראל, להתרכז בדיאלוג הלאומי בלבנון. קסאם, דוחה בדבריו את הגישה הזו, וקורא לחיזבאללה להתרכז במלחמה בישראל. כאן אנו רואים עוד סיבוך אחד בשטח, כתוצאה מהדיאלוג הישיר המתפתח בין ארצות הברית ואיראן. בעוד חסן נסראללה, מראה נכונות ללכת בקו האיראני של התקרבות לאמריקנים. השייח' נעים קסאם דוחה גישה זו.

Print Friendly, PDF & Email