חיזבאללה הקים זרוע מבצעית בעיראק, ותוקף את האמריקנים.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: מדווחים כי בעוד ישראל מתכוננת לקראת פעולות טרור גדולות של חיזבאללה, החל ארגון הטרור השיעי לפעול בעיראק, בגיבוי איראן, נגד הכוחות האמריקנים. זו הפעם הראשונה שחיזבאללה מפגין יכולת לפעול צבאית מחוץ לגבולות לבנון, והדבר מעורר דאגה עמוקה בקרב גורמי המודיעין הישראליים העוקבים אחר פעולותיו.
עצם העובדה כי חיזבאללה מרשה לעצמו לפתוח בפעולות צבאיות נגד האמריקנים בעיראק, מראה על התחזקות רבה בכוחו ובהעזתו של חיזבאללה, בניגוד לקו הרשמי הישראלי, המדבר על החלשות הארגון ומנהיגו חסן נסראללה. המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי לנסראללה לא היה אף פעם מעמד חזק כזה כפי שיש לו כיום בחיזבאללה, והדבר מתבטא בשליטה כמעט מוחלטת שלו בזרוע הצבאית של הארגון.
המקורות הצבאיים שלנו מדווחים, כי הפעולה הצבאית העיראקית בבצרה, אשר הגיעה לשיאה ביום ג' 25.3, עליה מפקח אישית ראש ממשלת עיראק נורי אל מליקי היא הפעולה הצבאית הראשונה הגדולה בעיראק נגד הגוף הצבאי החדש שהופיע באמצע ינואר באזורים שונים במדינה, כולל בבגדאד, הנקרא 'הארגון העיראקי של חטיבות חיזבאללה'. שום פרסום לא ניתן במערב להופעתו של ארגון זה ששמו מעיד עליו יותר מכל דבר אחר. המדובר בזרוע הצבאית של חיזבאללה הפועלת עתה בעיראק, מבלי שהיא שמנסה אפילו להסתיר, כי מקבלת את הפקודות, לוחמיה, הנשק, והכספים שלה, מידי פיקוד חיזבאללה בלבנון. במילים אחרות, מדובר בפעולה צבאית של גוף שיעי לבנוני בתוך עיראק. כדי לאמן לוחמים עיראקים ולבנוניים לחטיבות אלה הקים חיזבאללה בלבנון מחנה אימונים מיוחד בכפר אל ביקה Al-Biqa בדרום לבנון. במובנים רבים, הופעת חיזבאללה בעיראק היא לא פחות מסוכנת מאשר התאוששות של אל קעידה, כפי שאפשר לראות בימים האחרונים בהתגברות הפיגועים בבגדאד, ובמוסול. לכן לא צריך להתפלא כי מפקדים אמריקנים בכירים מתבטאים בימים האחרונים, כי כאשר הפעולה הצבאית הנוכחית במוסול תסתיים, הכוחות האמריקנים הנלחמים בצפון עיראק, יועברו לבצרה לדרום, כדי לעקור שם את תאי חיזבאללה. עד עתה נהרגו בקרבות בבצרה לפחות 22 איש, ועשרות נפצעו.
הקרבות האלה עוררו תגובות קשות אצל תומכיו של המנהיג השיעי מוקטעדה סדאר בבגדאד. אנשי הזרוע הצבאית של סדאר 'צבא המהדי' מאיימים לשבור את הפסקת האש עליה הם הכריזו לפני 8 חודשים, ולפתוח בפעולות צבאיות בבגדאד, באם ההתקפה בבצרה לא תפסק. המקורות שלנו מציינים כי בהקשר זה צריך לזכור את הקשר הדוק הקיים בין מוקטעדה סדאר וראשי חיזבאללה בלבנון. המתאם הצבאי בין חיזבאללה, לצבא המהדי, היה עימד מורנייה. זו הסיבה מדוע לוחמי חיזבאללה בבצרה משתמשים בהתקפותיהם בתשתית של צבא המהדי.

Print Friendly, PDF & Email