חיזבאללה הקים רשת טלפונים צבאית באזורים בהם הציב מפקדות ובסיסי טילים חדשים.

משרד התקשורת הלבנוני גילה בימים האחרונים בדרך מקרה כי חיזבאללה הניח בביירות, בחלקים באזור הבקעה, ובשטחי דרום לבנון שמעבר לליטני, הרשת הונחה על ידי מהנדסי וטכנאי תקשורת 'זרים', כשהם משתמשים בתעלות הרשת הממשלתית. שר התקשרות הלבנוני מרואן חמאדה Marwan Hamadeh , קרא ביום ד' 8.8, לשר ההגנה הלבנוני אליאס מאר Elias Murr , לשר המשפטים צ'ארלס ריזאק Charles Rizk , ולשר הפנים חסאן שאבע Hassan Sabaa, לחקור מיד את התופעה המסכנת את ביטחונה של לבנון. המקורות הצבאיים של מציינים, כי רשת התקשורת הצבאית של חיזבאללה נפרשה באזורים בהם עצם העובדה שחיזבאללה הקים רשת טלפונית צבאית משלו בלבנון, מבלי לקבל על כך אישור מכל גורם ממשלתי, מצביעה על כך שלא רק שחיזבאללה מתנהג בלבנון כאילו הוא הממשלה, וממשלת פואד סניורה איננה קיימת, אלא שהוא עורך הכנות קדחתניות לקראת שתי התפתחויות צבאיות. מלחמת אזרחים. מלחמה עם ישראל.

מקורות ביטחון לבנוניים אמרו כי רשת הכבלים התגלתה במקרה בעת תיקונים ברשת הטלפונים הממשלתית הלבנונית ליד העיירה זעתר אל שראקייה Zawtar al-Sharqieh , הנמצאת באזור נבטיה בדרום לבנון.
המקורות הצבאיים של מציינים כי באזור זה
שר התקשורת הלבנוני מרואן חמאדה אמר, כי לאחר גילוי הרשת בדרום לבנון, התגלה כי רשתות כאלה גם הוקמו, מקורות בביירות מסרו כי הנושא עלה לדיון חשאי בישיבת ממשלת לבנון השבוע ביום ב' 6.8, כאשר חלקם מהשרים דורשים לדון במה שהם הגדירו,

Print Friendly, PDF & Email