חיזבאללה נערך לבצע הפגנות של לבנוניים לאורך גבול לבנון עם ישראל מול צה"ל, בדומה להפגנות החמאס והג'יאהד ברצועת עזה

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי פעילים של חיזבאללה החלו, ביום ב' 10.12, לארגן קבוצות של שיעיים מערי וכפרי דרום לבנון, אשר יתחילו לערוך הפגנות, נוסח הפגנות החמאס והג'יהאד האיסלמי לאורך גדר המערכת בעוטף עזה, מול כוחות צה"ל הפועלים באזורי הגבול של ישראל ולבנון. 
החיזבאללה מעריך כי הוא יכול לגייס אלפי גברים, נשים וילדים שיעיים, אשר יגיעו כל פעם לאזור אחר של הגבול, וינסו באמצעות ההפגנות להפריע ולעכב  את עבודות חשיפת המנהרות של כוחות צה"ל.
מאחר וכוחות צה"ל אינם עוברים את הגבול לשטח לבנון, גם קבוצות המפגינים המאורגנות על ידי חיזבאללה קיבלו הוראה שלא להתקרב לגבול ישראל ולשמור על מרחק של לפחות 20 מטר ביניהם לאזורים שבהם צה"ל פועל.
חיזבאללה נמצא במגעים עם צבא לבנון להבטיח שההפגנות האלה יאובטחו על ידיו.
המקורות שלנו מדווחים, כי לפי כל הסימנים בשטח עומדים פעילי חיזבאללה להתחיל בימים הקרובים בהפגנות האלה באזור מיס אל גאבאל  Meiss Ej Jabal שבאזור מארג' עיון בדרום לבנון.  האזור הזה נבחר משום שבו אין גדר או חומה החוסמת את המעבר מלבנון לישראל.
המקורות שלנו מציינים, כי המטרה של חיזבאללה היא לראות כיצד ההפגנה העתידה באזור מיס אל ג'אבאל תתפתח ומה תהייה תגובת צה"ל אליה, לפני שארגון הטרור יתחיל בהפגנות דומות בחלקים אחרים של גבול לבנון-ישראל.
בהתפתחות כזו, צריך יהיה צורך להמתין ולראות מה תהייה תגובת החמאס והג'יאהד האיסלמי  ברצועת עזה, להם קשרים ישירים עם חיזבאללה, להפגנות הלבנוניות. האם החמאס והג'יהאד האיסלמי יחליטו לפתוח 'בחזית שנייה' של הפגנות חדשות מול גדר המערכת בעוטף עזה, או שיעדיפו להמשיך באיפוק ובריסון שהם מגלים בשבועות האחרונים העקבות הזרמת הכסף הקטארי לרצועה.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות