חיזבאללה שיגר למעלה מ-19 טילים לעבר רמת הגולן והגליל העליון. 10 טילים יורטו על ידי 'כיפת ברזל' וסוללות פטריוט. תוצאה של מדיניות האיפוק הישראלי מול איראן

החיזבאללה הצטרף, ביום שישי 6.8, בפעם הראשונה לשרשרת ההתקפות הרצופות שיוזמת איראן על ישראל. בשעה 10.54 שיגר חיזבאללה מטח של יותר מ-19 טילים לעבר מוצבי צה"ל בהר דוב ובחרמון ולעבר יישובי הגליל העליון.
מערכות 'כיפת ברזל' וסוללות טילי 'פטריוט' יירטו 10 טילים, 6 טילים התפוצצו בשטח פתוח, ועוד 3 טילים התפוצצו בשטח לבנון.
מיד לאחר הירי פרסם חיזבאללה, בצורה לא שגרתית, הודעה רישמית כי הוא שביצע את הירי בתגובה להתקפת חיל האוויר, ביום ה' 5.8 לפנות בוקר, על אזור מארג' עיון בדרום לבנון. ההתקפה האווירית הישראלית באה כתגובה על שיגור שלושה טילים משטח מדרום לבנון אל אזור קריית שמונה.
בהודעה הרשמית של חיזבאללה נאמר: 'בשעה 11:15 החוליות על שם השהיד עלי כאמל מחסן ועל שם מחמד חסן טחאן (פעילי חיזבאללה שנהרגו על ידי ישראל ) שיגרו עשרות רקטות 122 מ"מ לעבר מוצבי צה"ל באזור חוות שבעא וזאת בתגובה על התקיפות הישראליות האוויריות בלבנון.'
כלי תקשורת לבנוניים מדווחים, כי ירי הטילים בוצע מאזור אל-עקרוב, וכי מטוסים ישראליים חגים מעל האזור.
צה"ל הגיב על ירי הטילים בירי ארטילרי אל מקורות הירי.
זו פעם ראשונה שחיבאללה לוקח, מזה שנים רבות, אחריות על פעולה צבאית ישירה נגד ישראל, בכך מעלה את רף העימות הצבאי בין ישראל ואיראן, מדרגה נוספת.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מאחר וצריך להניח, כי איראן נתנה אישור מוקדם לחיזבאללה לבצע את הירי, עליית המדרגה בעימות הצבאי עם איראן  לא הייתה צריכה לבוא כהפתעה לישראל ולצה"ל.
אם ישראל וצה"ל לא הגיבו על תקיפת המכלית 'מרסר סטרייט' המופעלת על ידי חברה ישראלית  ב-3.8, על ידי מזל"טים מתפוצצים, והיא נגררת אחר ארצות הברית ובריטניה המנסות להשאיר את המתקפה הזו מאחוריהן כאילו לא התרחש שום דבר יוצא דופן, זו רק הייתה רק שאלה של זמן כאשר איראן תגביר את התקפותיה.
ביום ה' בבוקר נורו הטילים מדרום לבנון אל אזור קריית שמונה, על ידי ארגון פלסטיני המשתייך לחמאס, וישראל הגיבה בהפצצת שטחים ריקים ליד מארג' עיון.
זו הייתה תגובה ישראלית רפה שלא פגעה בתשתיות של חיזבאללה באזור, למרות שהיה ברור כי הארגון הפלסטיני לא היה משגר את הטילים ללא אישור של חיזבאללה.
טהרן נאחזה  בתגובה ישראלית זו והורתה לחיזבאללה להגיב עליה בירי הטילים על מוצבי צה"ל בחרמון/חוות שבעא, ועל ישובים בגליל העליון, ביום שישי.   
הדרגים המדיניים והביטחוניים הישראליים מובילים קו הסברה בו הם טוענים כי 'איראן טועה בהתנגדותה', והיא תשלם על כך מחיר כבד.
שר הביטחון בני גנץ אמר, ביום חמישי 5.8, ' כי ישראל מוכנה לתקוף את איראן'.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי אין כאן שום 'טעות'. מדובר כאן במדיניות איראנית ברורה של עליה עקבית של מדרגות במתיחות הצבאית המתוכננות היטב.   
ביום שישי בצהרים אמר מקור בכיר בצה"ל, 'כי אין לנו כוונה לצאת למלחמה בגלל רקטה שהתפוצצה בשטח פתוח ליד עין קיניה.'
אם זאת המדיניות של צה"ל, אין ספק כי יגיעו טילים נוספים!
Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות