חילופי אש בצפון. ההתקפה של חיזבאללה היא ראשונה בסדרה של התקפות נוספות


המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי ההתקפה של חיזבאללה על שיירה צבאית של צה''ל ביום ב' 4.1 בגזרת חוות שבעא למרגלות החרמון, היא רק הראשונה בסדרת התקפות נוספות שיבואו בימים הקרובים. המקורות שלנו מוסרים, כי המדובר היה 'בהתקפת פתיחה' שלאחריה תעלה רמת והיקף הקרבות בין צה''ל וחיזבאללה. ההערכות של חוגים צבאיים מזרח תיכוניים קובעת, כי ההתנגשויות הצבאיות תתפשטנה מאזורי הגבול שבין לבנון וישראל, לאזורי גבולות סוריה עם ישראל ולרמת הגולן.  
קודם לכן, עם התחלת חילופי האש דיווחנו:
כפי שהמקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה דיווחו ביום א', העימות הצבאי בין ישראל לחיזבאללה-הקשור לחיסולו של סמיר קונטר, ולהתדרדרות ביחסים בין סעודיה לאיראן, החל ביום ב' 4.1 אחה''צ.
חיזבאללה הודיע בהודעה רשמית, כי כוחותיו תקפו במטען צעד ובירי נ"ט שיירה של ישראלית שנעה ליד חוות שבעא, ובו היה בכיר של 'המוסד' הישראלי. במילים אחרות, חיזבאללה הודיע כי הוא פתח באש על מטרה ישראלית מודיעינית בכירה.
בהודעת חיזבאללה נאמר, כי 'יחידת השהאיד אל-קונטר פוצצה מטען חבלה כנגד שיירה של צה"ל'. 
קודם לכן נמסר כי מטען צד התפוצץ, ביום ב' 4.1,  ליד סיור צה''ל מול חוות שבעא, במורדות החרמון.  בתגובה צה''ל הפגיז מטרות חיזבאללה בדרום לבנון. מקורות לבנוניים מדווחים, כי פגזים של צה''ל התפוצצו בעיר הלבנונית אל-וואזני al-Wazzani.
צה''ל סגר, ביום ב' 4.1 אחה''צ, את כל הכבישים בצפון לתנועה אזרחית, מחשש להתפשטות חילופי האש שהחלו עם חיזבאללה.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות