חיל אוויר לקראת שיתוק. 1,142 טייסים ונווטים, בקרים, מפעילי כטמ"מ ואנשי יחידות מיוחדות הודיעו כי יפסיקו את שירותם במילואים אם החקיקה לא תיעצר

יותר מאלף אנשי צוות אוויר, מערך הבקרה, מפעילי כטמ"מ ויחידות מיוחדות בחיל האוויר הודיעו ביום שישי 21.7 כי יפסיקו את שירותם במילואים אם החקיקה של המהפכה המשפטית לא תיעצר. במכתב שהוגש בבוקר למפקד חיל האוויר האלוף תומר בר הם קוראים לממשלה ולחברי הכנסת: לגלות מנהיגות ולהגיע להסכמות רחבות.
במכתב כותבים אנשי המילואים: 'אנו בימי בין המצרים – חובת כולנו למנוע חורבן בית שלישי. באחריות כולנו לעצור את הפילוג, הקיטוב והשסע העמוק שנפער בעם. צביונה היהודי והדמוקרטי של מדינתנו יקר לכל עם ישראל – זהו החוזה שנחתם על ידי כל חלקי העם במגילת העצמאות. יסוד זה מהווה את ליבת ההסכמה של החברה הישראלית, על בסיסו כולנו משרתים את מדינת ישראל במסירות ובהקרבה תחת ממשלות מכל גוני הקשת הפוליטית'.
החתומים על המכתב מוסיפים כי הם 'פונים להנהגת העם הנבחרת בבקשה ובתחינה: גלו מנהיגות. הגיעו להסכמות רחבות, חזקו את האמון של כל חלקי העם במערכת המשפט ושמרו על עצמאותה. חקיקה המשפיעה על אופייה היהודי או הדמוקרטי של מדינת ישראל חייבת להתבצע בהידברות ובהסכמה ציבורית רחבה'.
עד עתה לא נמסרה תגובת הממשלה וצה"ל למכתב.

Print Friendly, PDF & Email