חיל האוויר האמריקני הגביר את טיסותיו מעל אזורי הקרבות בסוריה. מקיים טיסות מסביב לשעון במקביל לטיסות של חיל האוויר הישראלי

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי חיל האוויר האמריקני הגביר בימים האחרונים את קצב טיסות מטוסי הקרב שלו מדגם  'הורנט' F/A-18E and F/A-18F Super Hornet מעל אזורי הקרבות באזור דרעא ומעל האזוריים הגובלים ברמת הגולן באזור קונטרה.  
מדובר בטיסות רצופות של מטוסים אמריקנים הבאים מנושאית המטוסים האמריקנית  'טרומן'  USS Truman המשייטת עם כוח המשימה שלה במזרח הים התיכון מול חופי סוריה. המקורות שלנו מוסרים כי המטוסים האמריקנים מקיימים עכשיו טיסות רצופות מסביב לשעון.
מאחר וגם חיל האוויר הישראלי מקיים טיסות מקבילות כאלה באזורים אלה, נוצר מצב בו מעל אזורי הקרבות בדרום סוריה מקיימים עכשיו שני כוחות אוויר גדולים נוכחות, כשהם מוכנים להיכנס בכל רגע נתון לפעולה, כאשר הקווים האדומים שוושינגטון וירושלים המתואמות ביניהן-יופרו.
בצה"ל נערכים לשלוש אפשרויות לאחר שהצבא הרוסי וכוחות חיזבאללה ישתלטו, אם במלחמה או  בהשגת הסכם עם המורדים הסוריים על אזור דרעא Daraa ועל גבול סוריה ירדן:
1. אם יושג הסכם עם המורדים בדרעא יושג גם הסכם דומה עם המורדים באזור קונטרה הגבול עם רמת הגולן.
2. אם אזור דרעא ייכבש על ידי הכוחות הסוריים וחיזבאללה בעזרת הפצצות כבדות של חיל האוויר הרוסי,  (ביום ה' 5.7 היו כ-100 גיחות התקפה של מפציצים רוסיים.) גם אזור קונטרה ייכבש בצורה כזו על ידי הסורים.
3. ההערכה בפיקוד מרכז האמריקני CENTCOM ובצה"ל היא, כי אם תבוא התקפה סורית כזו באזור קונטרה, היא לא תפתח מצפון-מזרח מכיוון דמשק, אלה היא תבוא מדרום, מאזור העיר נאווה Nawa.
במלים אחרות, הכוחות הצבאיים שיכבשו את דרעא יופנו מערבה לעבר קונטרה, כשהם מתפצלים לשני כוחות. כוח אחד יפנה דרומה לכיוון הירמוק שם נפגשים גבולות סוריה-ישראל-ירדן במטרה לכבוש את המובלעת בהם מחזיק כיום צבא  חאליד איבן אל-וואליד  Khalid ibn al-Walid Army, אשר נשבע אמונים ל-ISIS.
כוח שני יפנה צפונה לכיוון קונטרה. אם הכוח הסורי יכניע את צבא חאליד איבן אל וואליד, כוחות סוריים וחיזבאללה, יופיעו על הגבעות מול חמת-גדר והכינרת.  ניצחון סורי באזור קונטרה, יביא את הצבא הסורי וחיזבאללה לגבול עם מרכז רמת הגולן.
בהתפתחות כזו יעמדו לפני צה"ל שלושה שיקולים עיקריים באם להתערב בלחימה או לא.
א. האם חיל האוויר הרוסי ישתתף בתקיפות האוויריות שיתחולל בהתפתחות כזו באזור קונטרה?
בינתיים, לא חיל האוויר הרוסי ולא חיל האוויר הסורי אינם מתקרבים לגבולות ישראל.  אבל אם התקפות אוויריות כאלה תבואנה איך ונגד איזה מטרות חיל האוויר וסוללות טילי הנ"מ הישראליות יופעלו?
ב. האם הכוחות הסוריים התוקפים באזור קונטרה יכללו את כוחות חיזבאללה ואת חיילי המליציות השיעיות הפרו-איראניות המשתתפים בהתקפה באזור דרעא?  נכון לסוף שבוע זה, ישראל כבר הודיעה לארצות הברית ולרוסים, ודרכם לסורים, שהיא תתנגד לכך.
ג. האם הכוחות הסוריים ינסו להשתלט גם על אזור החיץ DMZ שלאורך כל גבול רמת הגולן, אשר עליו הוחלט בהסכמי הפסקת האש ב-1974 והשליטה בו נתונה בידי כוח האו"ם אונ"דוף UNDOF?
ארה"ב וישראל אינן מסכימות לכך.
כל האפשרויות האלה נדונו ביום ד' 4.7,  בביקור שערך ברמת הגולן הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, מיד לאחר שחזר מביקור בארצות הברית, במטרה לבדוק את היערכות כוחות צה"ל באזור למלחמה.
הרמטכ"ל ביקר בעוצבת הבשן וקיים עם המפקדים בשטח הערכת מצב בנושא הלחימה בסוריה ומוכנות פיקוד הצפון לקראת. לרמטכ"ל נלוו בסיור מפקד פיקוד הצפון האלוף יואל סטריק ומפקד עוצבת הבשן תת אלוף עמית פישר.

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות עבור “חיל האוויר האמריקני הגביר את טיסותיו מעל אזורי הקרבות בסוריה. מקיים טיסות מסביב לשעון במקביל לטיסות של חיל האוויר הישראלי

 • יול 6, 2018 @ 14:26 at 14:26
  Permalink

  שאלה נורא חשובה – האם אתם ממציאים חדשות?
  הכיצד מטוסיה של נושאת המטוסים הארי טרומן מבצעים טיסות מעל אזורי הקרבות, כשנושאת המטוסים עצמה בכלל לא נמצאת באזור – ולמעשה רחוקה מכאן אלפי קילומטרים?!!!!!!!!!!!

 • יול 6, 2018 @ 17:36 at 17:36
  Permalink

  שהמונדיאל לא ייגמר לעולם. כי ברגע שיגמר, תתחיל המלחמה עם רוסיה.

 • יול 6, 2018 @ 17:54 at 17:54
  Permalink

  גם אזור קונטרה ייכבש בצורה כזו על ידי הסורים."
  "סוף סוף….."
  שבועים שמחכים…………!!!!!!!!!!!!!
  "ינסו להשתלט גם על אזור החיץ "
  הלואי שיתחלקו!!!!!!!!!!!(MORDRE A L"AMECON)
  ומה עם אזור ה12000 פליטים???
  הערכת מצב בנושא הלחימה בסוריה …………
  חזקואמץ.

 • יול 8, 2018 @ 11:24 at 11:24
  Permalink

  הכל הבל הבלים
  הענין פשוט
  אין לישראל רועה
  מלבד אלוהינו השומר עלינו
  ממשלה של סוסים מתים
  רמטכל טיפש מטופש
  וצבא חסר נסיון תקיפה

Comments are closed.