עם התרחבות היקף ההפצצות של חיל האוויר מתרחב גם ירי הפצמ"רים והטילים מהרצועה. יש לפחות 5 פצועים מהם 3 חיילים.

צה"ל החל, ביום שלישי 29.5 בצהרים, להגיב על התקיפה הנרחבת של פצמ"רים שנורו מהרצועה לעבר מטרות בעוטף עזה. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר, כי על מטרות בישראל נורו 57 פצמ"רים וטילים. (במקור כתב ראש הממשלה 'טילים' ), חיל האוויר תוקף מטרות של החמאס והג'יהאד האיסלמי במרכז הרצועה. זמן קצר לאחר הודעת ראש הממשלה היא הוסרה מרשת הטוויטר.  לפי הודעת צה"ל נורו 'רק' 28 פצמ"רים.
חיל האוויר תקף מוצבים של הג'יהאד האיסלמי במרכז ודרום הרצועה, ובסיס של הזרוע הימית של החמאס.
אזעקות צבע אדום נוספות
, נשמעו ביום ג' אחה"צ בשעה 14:40 אחה"צ באזורי הדרום. האזעקות נשמעו עם התרחבות תקיפות חיל האוויר למטרות בתוך העיר עזה.  אזעקות ופיצוצים נשמעו באזורי התעשייה של אשקלון, אופקים ושער הנגב.
יש חמישה ישראלים פצועים בינוני וקל.  שלושה נפגעו מרסיסים ושניים נפצעו בעת ריצתם למקלט בשדרות. אדם נוסף בשדרות לקה בחרדה. שלושת הפצועים מרסיסים הם חיילי צה"ל. הנפגעים פונו לבתי החולים סורוקה בבאר שבע וברזילי. 

זו פעם ראשונה מאז מבצע 'צוק איתן' לפני ארבע שנים שחיל האוויר מפציץ בתוך העיר עזה עצמה.
עד עכשיו מדובר בארבעה מטחי ירי הכבדים ביותר על ישובים ישראליים, מאז מבצע צוק איתן (יולי 2014). כמה פצמ"רים התפוצצו בתוך שני קיבוצים בחבל אשכול.  פצמ"ר אחד התפוצץ ליד גן ילדים. מערכות 'כיפת ברזל' יירטו עשרות פצמ"רים באזורים שונים בעוטף עזה.
ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושר הביטחון אביגדור ליברמן כינסו כל אחד בנפרד התייעצויות ביטחוניות במטרה לדון בתגובת ישראל.

Print Friendly, PDF & Email

8 תגובות עבור “עם התרחבות היקף ההפצצות של חיל האוויר מתרחב גם ירי הפצמ"רים והטילים מהרצועה. יש לפחות 5 פצועים מהם 3 חיילים.

 • מאי 29, 2018 @ 15:03 at 15:03
  Permalink

  הכתבות שלכם הפכו פשוט לתת רמה!

 • מאי 29, 2018 @ 15:26 at 15:26
  Permalink

  שוב פעם הכל חוזר על עצמו. אותם דיווחים רק התאריכים משתנים. כל פעם אותו סיפור. לא רוצים לסיים את הפרק הזה עם העיר עזה? איך נתמודד מול איראן?

 • מאי 29, 2018 @ 16:57 at 16:57
  Permalink

  רוסיה חילקה את השטח ל4 אזורים בהם בלחימה אסורה. מהר מאד התברר לכל, שהחלוקה מופרכת מן היסוד.
  ארה"ב תומכת ב"צבא סוריה החופשית", שזאת אותה האל-נוסרה ואל-קעידה, רק בתחפושת פורימית. שם פשוט אין דבר אחר. עכשיו ביבי מצרף את צהל אל החגיגה הזאת.

 • מאי 29, 2018 @ 18:19 at 18:19
  Permalink

  אפשר להבין ממה שקורה רק דבר אחד!!!!
  צה"ל לא הורג את המחבלים!!!
  הטרוריסטים ממשיכים לירות פגזי מרגמות שעולים כמה אגורות מול בזבוז של טילים יקרים של כיפת הברזל!!!!

 • מאי 29, 2018 @ 19:00 at 19:00
  Permalink

  אולי התקפה הזאת תדליק אור אצל ביבי, ליברמן ו רמטכ"ל. יש לכבוש את עזה מחדש, לחסל את כל טרוריסטים ושאר אנשי טרור לאפשר לאזרחים לעזוב לסיני ולארץ ערבית אחרת. סיני כמקום חם שקט, קרוב לאללה עם שמירה מתאימה יביא לאנשים אלו אולי שינוי במחשבה.

 • מאי 29, 2018 @ 21:01 at 21:01
  Permalink

  חשבתי שכיפת ברזל אינה מיועדת ולכן גם אינה מסוגלת ליירט פצמרים ולא קאסמים עד 5 קמ

  • מאי 30, 2018 @ 7:04 at 7:04
   Permalink

   עניין של זמן תגובה. בפחות מ 5 אין זמן תגובה מספיק ע"מ לירות טיל נגדי. לכן פותח לייזר ש עומד תחת מתח ומוכן לשלוח קרן שמחוררת את הפגז. הבעיה ש לייזר כימי היא רעילותו לסביבה. כשיגיע לייזר אלקטרו-מגנטי, הבעיה תיפתר.

 • מאי 29, 2018 @ 23:10 at 23:10
  Permalink

  לרוסיה יש אינטרס לבעוט את איראן מסוריה, כך שרוסיה תישאר הכוח הזר היחיד שם. לשם כך יש לה אינטרס לחמם את המאבק בין איראן לישראל … נראה שהכל הולך בדרכו של פוטין … הבעיה היחידה של פוטין כרגע היא שמחיר הנפט יורד, אאחרי שטראמפ התקשר אל בן סלמאן ואמר לו להוריד אותו. פוטין צריך כי מחיר הנפט יעלה. כדי לעשות זאת, זה האינטרס שלו שארה"ב וישראל יפציצו את איראן … אני לא אתפלא אם פוטין אפילו יעזור לישראל בעניין זה … אימפריה אחת לא רוצה אימפריה מתחרה בשכונה שלה …

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות