חיל האוויר המצרי החל להפציץ בפעם הראשונה בהיסטוריה המצרית מטרות טרור בדלתא של הנילוס. משתמש בפצצות מצרר

חיל האוויר המצרי החל ביום א', בפעם בהיסטוריה הצבאית המצרית, להפציץ מטרות טרור בתוך מצרים עצמה. ההפצצות נערכות באזור הדלתא של הנילוס.
דובר צבאי מצרי הקולונל טמיר ריפעי   Col. Tamer Rifai אמר, ביום א' 4.3, כי הופצצו שש מטרות של אנשי טרור בסיני ובדלתא של הנילוס. הדובר לא ציין כמה מטרות הותקפו בכל אזור, ואיזה מטרות של אנשי טרור הותקפו.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי עצם העובדה שצבא מצרים מפעיל את חיל האוויר המצרי מול מטרות טרור בתוך מצרים מצביעה על האיום ההולך וגובר של גורמי טרור גם של ISIS וגם של האחים המוסלמים למשטרו של נשיא מצרים פאתח אל-סיסי במצרים, ערב הבחירות לנשיאות אשר תערכנה בין ה-26 ל-28 במרץ.
אזור הדלתא של הנילוס, הוא האזור בצפון מצרים, היכן שנהר הנילוס זורם לים התיכון, והוא משתרע על פני 240 ק"מ מאלכסנדריה במערב ועד לפורט סעיד במזרח. אזור הדלתא של הנילוס נוגע גם בשיפולים הצפוניים של הבירה קהיר.
המקורות שלנו מציינים, כי עד עתה התרכזו הפעולות של ארגוני הטרור השונים הפועלים בתוך מצרים באזורים הדרומיים של נהר הנילוס. עצם העובדה שחיל האוויר המצרי מבצע את התקפותיו בצפון ובמזרח מצרים מצביעה על התפשטות גורמי הטרור לאזורים אלה, הנחשבים לאזורים החקלאיים המבוססים ביותר במצרים.
החלטה להפעיל את חיל האוויר המצרי נגד מטרות באזור הדלתא מצרים, שכמוה כהחלטה בישראל להפציץ מטרות טרור ליד הירקון או הקישון, או החלטה בארצות הברית להפציץ מטרות ליד נהר הפוטומק  The Potomac River  בוושינגטון,  היא החלטה אסטרטגית שהתקבלה אישית על ידי נשיא מצרים פאתח אל-סיסי, שתהיינה לה השלכות פוליטיות על תוצאות הבחירות לנשיאות.
במקום שמצב הביטחון הפנימי בתוך מצרים ילך וישתפר בארבע השנים בהן הוא ממלא את תפקיד הנשיא מאז 2014, המצב רק הורע. מאחר ולאל-סיסי אין מתחרים רציניים במערכת הבחירות, אין ספק כי הוא יבחר לתקופת כהונה שניה, אולם התפתחויות אחרונות אלה מערערות את מעמדו האישי והפוליטי.    
כבר ב-9 לפברואר, כאשר צבא מצרים הכריז על התחלת המבצע למיגור הטרור, אמר דובר צבא מצרים כי המבצע יתנהל באזורי 'מרכז סיני, חלקים של אזור הדלתא, ולאורך גבול לוב (עם מצרים),  northern and central Sinai, parts of Egypt's Delta region, and areas along the Libyan border.… אולם עד עתה, חודש לאחר התחלת המבצע דווח רק על פעולות צבא מצרים בחצי האי סיני.
דובר צבא מצרים אמר, ביום א', כי עד עתה נהרגו במבצע 16 חיילים מצריים, ונעצרו  3,048 חשודים בטרור.
הדובר לא מסר כמה חשודים בטרור נהרגו.
ביום חמישי 1.3 פרסם ארגון אמנסטי Amnesty International הודעה ארוכה הטוענת, כי חיל האוויר המצרי משתמש בהפצצותיו על מטרות הטרור בפצצות מצרר Cluster bombs מדגם Mk 118, שמסופקות לו על ידי ארצות הברית.
הארגון דוחה את דברי הצבא המצרי 'כי פצצות אלה הושתלו' על ידי גורמים בלתי מזוהים במטוסי חיל האוויר המצריים.
מומחי הנשק של הארגון אומרים בהודעה שפרסמו, 'כי אנו יודעים איזה פצצות מצרר ישנן בידי הצבא המצרי, כאלה היכולות להיות מוטענות רק על סוג מסוים של מטוסים בהם חיל האוויר המצרי משתמש.' we know the Egyptian army owns, which can only be deployed from certain types of aircraft that we know are used in the Egyptian Air Force.

 

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות עבור “חיל האוויר המצרי החל להפציץ בפעם הראשונה בהיסטוריה המצרית מטרות טרור בדלתא של הנילוס. משתמש בפצצות מצרר

 • מרץ 4, 2018 @ 15:52 at 15:52
  Permalink

  למה לא להשתמש במצרר נגד דעאש?
  כמה שיותר יסבלו ככה יותר טוב.

 • מרץ 4, 2018 @ 20:41 at 20:41
  Permalink

  עם מעט המידע שיוצא החוצה נראה שדאע"ש עושים בית ספר למצרים. לא טוב בכלל

 • מרץ 4, 2018 @ 22:35 at 22:35
  Permalink

  למה לא להשתמש גם באום אל פחם , טייבה, עכו, בסוף לא תהיה ברירה .

 • מרץ 8, 2018 @ 5:05 at 5:05
  Permalink

  מה קשור מטוס רוסי בכתבה על חה׳א של מצרים?

 • מרץ 11, 2018 @ 13:10 at 13:10
  Permalink

  כבר בנבואות של אחרית הימים כל מה שדאעש עושים לובשים שחורים אינם מתחשבים בחוקי ונימוסי העמים כובשים במהירות מדינות וכו כ

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות