חיל האוויר הפציץ ביום ו' ממרחק-מלבנון ורמת הגולן, מטרות בסוריה, כולל מטרות נשק של חיזבאללה ליד דמשק

מקורות אמריקנים מדווחים בשבת 4.5 לפנות בוקר, כי חיל האוויר הישראלי הפציץ ביום ו' ובשבת כמה מטרות בתוך סוריה, ביניהן מטרות הקשורות בנשק ליד דמשק. לפי כמה מקורות המטוסים התוקפים הגיעו עד דמשק וחגו מעליה. לפי כמה מקורות אחרים, המטרות הותקפו ממרחק בטילים מהמרחבים האוויריים של ישראל ולבנון. לפי מקורות אחרים, הותקפה שיירה שהובילה נשק כימי לחיזבאללה. המטוסים הישראלים נתקלו באש מהקרקע, אולם המקורות האמריקנים מוסרים, כי המטוסים חזרו בשלום לבסיסם. מקורות אמריקנים אמרו כי מספר מטוסי הקרב הפצצה הישראליים שנכנסו למרחב האווירי של לבנון לצורך התקיפה בסוריה היה 16. לא ירושלים ולא דמשק פרסמו אפילו מילה על תקיפות אלה ועל המטרות שהותקפו.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי אפשר לקבוע בדיוק מתי התקיפה הישראלית התבצעה ביום ו'. בצהרים החלו מערכות האזעקה ברמת הגולן לפעול. מערכות אלה פעלו בפעם האחרונה בשבת 4.5 לפנות בוקר, זמן קצר לאחר חצות. צה''ל מסר כי מדובר 'בקלקול טכני', אולם עתה ברור כי המערכות הללו המופעלות אוטומטית, פעלו בגלל המטוסים הישראלים התוקפים.
קודם לכן ביום ו' 3.5, דיווחו המקורות של תיקדבקה: 
ממשל אובמה הציג לפני כמה ישראליים סרטון המראה,  כיצד הם שידרגו את עוצמת הפצצה הגדולה ביותר שיש להם המסוגלת לחדור בונקרים ה- Massive Ordnance Penetrator-MOP, לדרגה כזו שעתה היא יכולה לחדור את המתקן התת-קרקעי בפורדו.
כך מדווח ביום ו' 3.5, העיתון 'וול סטרייט ג'ורנאל' Wall Street Journal. העיתון מציין, כי האמריקנים הראו סרטון זה לישראלים כדי למנוע מהם לתקוף חד-צדדית את פורדו.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי זו ידיעה מסוג הידיעות המופצות מידי פעם בפעם באחרונה על ידי ממשל אובמה כדי ליצור את הרושם כי הממשל מכין את כל האופציות לתקוף את איראן.
פיתוחן של פצצות כאלה איננו חדש, והעבודה שלחיל האוויר הישראלי יש כבר פצצות שמסוגלות לחדור למתקן בפורדו גם היא איננה חדשה. זו הסיבה מדוע רוב אנשי הצמרת הצבאית הישראלית חוזרים ואומרים בגלוי, כי ישראל מסוגלת לתקוף בעצמה את התוכנית הגרעינית האיראנית ולהשמיד אותה.
הדבר היחיד המשותף בנושא זה לממשל אובמה בוושינגטון, ולממשל נתניהו בירושלים, הוא שבעוד האמריקנים מציגים סרטונים שאין להם כל ערך אסטרטגי, הישראלים מאיימים לפעול, אולם למעשה, כמו האמריקנים, אינם עושים דבר לעצור את התוכנית הגרעינית האיראנית.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי היחידים שפועלים בינתיים באמת בשטח מסביב לישראל, הם האיראנים וחיזבאללה.
השבוע החלו האיראניים להטיס ברכבת אווירית לסוריה, בפעם הראשונה, לא רק במלחמת האזרחים בסוריה הנכנסת לשנתה השלישית, אלא בכל 65 שנות קיומה של ישראל, כוחות צבא איראניים.

המדובר ביחידות עילית של הבאסיג' Basij המאומנות בלוחמה בערים גדולות כדי להבטיח את המשך פעילותו וביטחונו של משטר האייטוללות.
המטכ''ל הסורי והפיקוד האיראני בסוריה, הציבו יחידות אלה בשתי גזרות עיקריות של המלחמה בדרום דמשק, ואזור של 30 הכפרים השיעיים הסוריים הנמצאים באזור הגבול שבין סוריה ולבנון, מול דרום לבנון הנמצאת בשליטת חיזבאללה.
זו הפעם הראשונה שכוחות איראניים סדירים מעורבים ישירות בלחימה מול המורדים בסוריה. במילים אחרות, צבא איראני מוצב כבר בסוף שבוע זה מול מפגש הגבולות ישראל-סוריה-לבנון.
המקורות הצבאיים שלנו מדווחים, כי ההערכה המודיעינית שנקבעה על סמך קצב העברת הכוחות האיראניים עד עכשיו היא, כי מספר החיילים האיראנים אשר יבואו בשלב זה לסוריה יגיע ל-6,000 עד 8,000. יחד אתם פועלים בתוך סוריה מספר דומה של יחידות העילית של חיזבאללה.
זו היא הסיבה האמיתית מדוע צה''ל גייס בשבוע שעבר אלפי חיילי מילואים, אבל זו גם הסיבה מדוע הצמרות המדינית והצבאית הישראלית מנסים ליצור את הרושם המוטעה כי 'תרגיל מילואים' זה הסתיים וחיילי המילואים נשלחו בחזרה לבתיהם.
המציאות היא הפוכה. ביום א' 5.5, לאחר שסיימו להצטייד בכל מערכות הנשק הדרושות לניהול מלחמה, ינועו אלפי חיילים אלה ויוצבו בקווי החזית בין ישראל, סוריה, ולבנון.

התחלת תנועות צבאיות אלה ביום ו' 3.5, היא הסיבה האמיתית להפעלת מערכת האזעקות בחלקים של רמת הגולן. מערכת האזעקה הישראלית פועלת על חיישנים, וכאשר אלה מופעלים גם האזעקה נשמעת בשטח. התירוצים שמדובר 'בתקלות טכנית', דומות לדיווחים כי 'צה''ל איננו יודע' מי שיגר את המלט מביירות, אל אזור חיפה ב-25 לאפריל.
האזעקות נשמעות כבר ברמת הגולן, אבל עדיין לא בוושינגטון ובירושלים.

Print Friendly, PDF & Email