חיל האוויר הרוסי הצטרף למתקפה הסורית בדרום. ארצות הברית נוטשת את המורדים הסוריים. אלפי פליטים ליד גדר המערכת הישראלית

בניגוד להבטחות רוסיות לישראל, אבל לאחר שנכשל המו"'מ בין מוסקבה לירושלים על  המצב בדרום סוריה באזורים הגובלים עם ישראל ועם ירדן, הצטרף חיל האוויר הרוסי להתקפות האוויריות על כוחות המורדים בדרום.
מפציצים רוסיים שהמריאו בשבת 23.6, מבסיס חמיימים ליד לטקיה  Hmeimim base תקפו והפציצו עמדות של המורדים הסוריים באזור דרעא, בייחוד באזור העיר הקטנה בושראה אל חאריר  Busra al Harir הנמצאת צפונית לדרעא.
בעת המו"מ עם ישראל, רמזו הרוסים כי הם נתנו אור ירוק להתקפת הצבא הסורי באזורי קונטרה ודרעא, בתנאי שחיל האוויר הסורי לא ישתתף בהתקפה. הרוסים גם הדגישו כי הם אינם משתתפים ולא ישתתפו בהתקפה. למרות זאת חיל האוויר הסורי החל תוקף את המורדים כבר ביום רביעי 20.6, ואילו עתה חיל האוויר הרוסי הצטרף אליו בהתקפות.
ההפצצות הרוסיות החלו למרות שביום חמישי 21.6, פרסמה ארה"ב אזהרה גם לרוסיה וגם לסוריה, שההתקפות של צבא סוריה בדרום תבאנה לתוצאות חמורות “serious repercussions”, כיוון שארצות הברית רואה בהתקפה של הצבא הסורי הפרה של ההסכמים לגבי סוריה שהושגו בפגישה שנערכה באוגוסט 2017 בגרמניה בין הנשיאים טראמפ ופוטין.
במקביל נמסר מרבת עמון בירת ירדן, כי שגרירות ארצות הברית בירדן העבירה מסר למורדים באזורי דרעא וקונטרה, לפי אין להם מה לצפות לעזרה אמריקנית, וכי כאשר הם שוקלים את האפשרויות המבצעיות העומדות לפניהן עליהם לדעת כי ארצות הברית שחררה את עצמה מכל ההתחייבויות והערבויות שהיא נתנה לדרום סוריה. ברשתות החברתיות מופיעה ההודעה האמריקנית על נטישת המורדים בהבלטה רבה ומכמה מקורות.  עם זאת אין לידיעה זו אישור מכל מקור אחר.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: אם אכן ארצות הברית הסתלקה ממעורבות בדרום סוריה-דבר המצריך עדיין אישור, פירוש הדבר שהנשיא דונלד טראמפ החליט, כי המצב בדרום סוריה ולאורך גבולותיהן של ישראל וירדן עם סוריה, לא ישמש אבן מכשול לקיום וועידת פסגה קרובה בינו ובין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.  
מהלך כזה משאיר את ישראל לבדה מול הצבא הסורי, ובעלי בריתו', כלומר חיזבאללה והמליציות השיעיות הפרו-איראניות, בדרום סוריה.
במצב כזה לישראל ולצה"ל יש שתי ברירות בלבד:
1. לא להתערב במתרחש בדרום סוריה, כפי שארצות הברית עושה. פירושה של החלטה זו היא, כי ישראל משלימה עם פריסתו מחדש של צבא סוריה לאורך גבולותיה הצפוניים-קרי רמת הגולן.  אין ספק כי בעקבותיו של הצבא הסורי יגיעו גם האיראניים וחיזבאללה לאזור הגבול. 
2. להתערב צבאית במלחמה על ידי הפעלת חיל האוויר או ירי טילי קרקע-קרקע. בשלב זה לא נראים סימנים לכך כי הדרגים המדיניים והצבאיים הישראליים עומדים לקבל החלטה כזו.
בינתיים מוסרים המקורות של תיקדבקה, כי לאורך גדר המערכת ברמת הגולן החלה להיווצר בעיה קשה של פליטים סוריים. אלפי פליטים סוריים הגיעו במשך השבת 23.6 לאזור הגבול עם ישראל ומאחר ומצאו את הגדר חסומה לפניהם החלו להקים בשטחים ריקים מחנות אוהלים.  ההערכה היא שהלחץ של הפליטים הסוריים יתגבר בשעות ובימים הקרובים, דבר שיאלץ לבסוף את ישראל להחליט על הגשת עזרה הומניטארית להם.

Print Friendly, PDF & Email

13 תגובות עבור “חיל האוויר הרוסי הצטרף למתקפה הסורית בדרום. ארצות הברית נוטשת את המורדים הסוריים. אלפי פליטים ליד גדר המערכת הישראלית

 • יונ 24, 2018 @ 7:43 at 7:43
  Permalink

  אסור בשום אופן להתערב בסוריה.

 • יונ 24, 2018 @ 8:07 at 8:07
  Permalink

  טעות מרה לעזור לערבים,מורדים שהם בעצם ג'יהדיסטים,כאשר הם מגיעים לגדר הגבול יש לירות בהם על מנת להרוג

 • יונ 24, 2018 @ 9:55 at 9:55
  Permalink

  עניי עירך קודמים. ממני שללו קצבת הבטחת הכנסה 1670 שקלים לחודש ואין לי במה לחיות. וישראל תלך ותשקיע מליונים בעזרה לפליטים. השתגענו??????

 • יונ 24, 2018 @ 10:07 at 10:07
  Permalink

  נראה כאילו האתר הזה נוזל ריר שיהיה מלחמה

 • יונ 24, 2018 @ 12:30 at 12:30
  Permalink

  הבא נהמר: מה הסיכוי שביבי השפן יעשה משהו (אופציה 2 בידיעה)? ומה הסיכוי שכרגיל – חזק דיבורים בלבד (אופציה 1 בידיעה)?

 • יונ 24, 2018 @ 13:34 at 13:34
  Permalink

  פוטין יותר חזק מטרמפ.

  • יונ 26, 2018 @ 8:02 at 8:02
   Permalink

   מאובמה התכוונת

 • יונ 24, 2018 @ 14:28 at 14:28
  Permalink

  אם זה נכון זה מפחיד. למה אין ערוץ חדשות שמשדר 24 שעות ביממה ופותח חלון לאזור שלנו מדי יום. למה אין היתייחסות מיתפתחת לאזור מעדכנת. נורא מעניין אותי מה שקורה פה. אני מאמינה באלוהים והוא הרי נימצא פה האל וידו בטח בוחשת בכל דבר. אזורנו ניקרא חגורת התנך ונורא חשוב. בניגוד לשטיפת מוח האזור פה הכי חשוב בעולם כי האל שלנו נימצא פה. ואם הוא החזיר אותנו אחרי אלפיים שנה והיום כולו רוחש גועש אז זה חשוב מאוד. נורא מענין איתי השינויים. מה קורה בחגורת התנך. מה קורה בכל מדינה פה באזור . האזור כל כך ערפילי ומוזר.

 • יונ 24, 2018 @ 14:29 at 14:29
  Permalink

  אם ביבי חכם הוא נותן להם להכנס, הם יהיהו אסירי תודה לנצח ולא רק זה – הם שונאים את הפלסטינים. הם יפיצו בעולם הערבי הסוני את ישראל באור אחר לחלוטין הם באו מבחוץ.

 • יונ 24, 2018 @ 15:00 at 15:00
  Permalink

  לדעתי יד הגורל-מביאה את הרוצח אסד-לקראת העונש שלו על מעשיו בעם שלו-כמובן כלולים בכך המליציות השיעיות -האירנים וחיזבאללה
  אני לא רואה את רוסיה מתערבת לטובתם -לדעתי אם היא תעשה כך היא עלולה לספוג מפלה דבר שיהרוס את כל היוקרה שהיא צברה-לכן לדעתי היא לא תתערב כאשר בנוסף היא מעונינ ת ביחסים טובים עם טראמפ-זה בתיאוריה
  במציאות מפקד רוסי מקומי עלול לטרוף את כל הקלפים וכן להתערב
  תהיה לדעתי גם מערכה קרקעית נגד -סוריה-איראן -חיזבאללה והמליציות השיעיות
  זה פשוט בגלל שאסד הפושע ואירכאן לא יוכלו להתאפק והשתן יעלה להם לראש-מקווה שישראל תעניש אותם חזק על כל פשעיהם

 • יונ 25, 2018 @ 2:07 at 2:07
  Permalink

  הרוסים הוציאו הבטחה מישראל שבחודש המונדיאל, ישראל לא תפעל בצפון. מהרגע שישראל נענתה יצאו הרוסים להפציץ.

 • יונ 25, 2018 @ 13:25 at 13:25
  Permalink

  מה קרה לפוטין ידידו של ביבי? ולטראמפ המשיח והחבר הכי טוב של ישראל מאז ומעולם? יכול להיות שהימין סתם מכר לנו אשליות?

 • יונ 25, 2018 @ 14:34 at 14:34
  Permalink

  אובמה הכניס את האזור למלחמה לשנים רבות ומאות אלפי הרוגים.
  יותר חשוב להתחיל ולסיים דבר קטן מאשר להתחיל ולא לסיים דבר גדול.

Comments are closed.