חיל האוויר תקף מטרות אסטרטגיות ריקות של החמאס ברצועה. החמאס תקף את שדרות. מצרים השיגה הפסקת אש שהתמוטטה

השעות הראשונות של תקיפות צה"ל ברצועת עזה, ביום שני בערב 25.3, מתאפיינות ב-6 נקודות מרכזיות:
1. כל התקיפות מבוצעות על ידי כלי טייס של חיל האוויר: מטוסי קרב, מסוקים ומלט"ים. בינתיים בתקיפה אינם משתתפים לא כוחות יבשה ולא כוחות ימיים. את הכוחות האלה צה"ל שומר לשלבים הבאים של המערכה באם יהיו כאלה.
2. עד עתה הותקפו מספר מפקדות צבאיות ומודיעיניות של החמאס. חלקן נהרס חלקית, חלקן הושמדו. אולם כל המפקדות האלה היו ריקות מאדם.  
מטוסי קרב תקפו בניין בן שלוש קומות ששימש את הביטחון הכללי, המודיעין הכללי והמודיעין הצבאי של חמאס. הותקפו גם משרדי ביטחון הפנים בשכונת רימאל. כל המטרות האלה הותקפו כאשר צה"ל משגר קודם לכן טילי אזהרה במסגרת הנוהל 'הקש בגג'. כלומר החמאס יודע מראש איזה מטרות עומדות להיות מותקפות.
3. בינתיים, אין דיווחים על נפגעים בקרב אנשי הנהגת או כוחות החמאס. במילים אחרות פעולת צה"ל בשלב שה היא מתונה ובעצימות נמוכה.
4. ההתקפה האווירית על לשכתו של מנהיג החמאס איסמעל הנייה הייתה גם היא בבחינת איתות נוסף של צה"ל,  כי אם המלחמה תימשך, צה"ל יכול לנסות ולפגוע בהנייה, או במפקדים בכירים אחרים של החמאס בשלבים מאוחרים יותר של המערכה.
שתי הנקודות הבאות הן שצירכות להדאיג:
5. החמאס והג'יהאד האיסלמי הגיבו עד עתה על תקיפות צה"ל בתקיפת שדרות.  התגובה הזו יכולה להתרחב לאזורים אחרים במשך הלילה,
6.  במשך כל יום שני בערב איים חיזבאללה כי אם ישראל תמשיך את התקפותיה הוא יצטרף לחזית עזה וייפתח חזית שנייה בצפון. אם אכן התפתחות כזו תתרחש זו יכולה להיות הסלמה של ממש.
החמאס הודיע, קצת לפני השעה 22:00, כי בעזרת מצרים הושגה הפסקת אש בינו ובין ישראל. רשת 'מייאדין' הקרובה לחיזבאללה מדווחת, כי הפסקת האש תיכנס לתוקפה בעוד  כשעה.
אין אישור לידיעות אלה משום מקור ישראלי.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות