חיל האוויר תקף במטוסים ומלט"ים רחפנים איראניים ליד דמשק. ההערכה: האיראנים הכינו 'מכה שנייה'. סוללות נ"מ נפרסו בצפון

מטוסי קרב ומלט"ים של חיל האוויר תקפו,  במוצאי שבת 25.8, מטרות ליד דמשק ובכך סיכלו ניסיון פיגוע של רחפנים  של גדודי אל  'קודס האיראניים' בפיקודו של הגנרל קאסם סולייימני. הרחפנים תוקפים נערכו להמריא מסוריה ותקוף מטרות בתוך ישראל.

צה"ל מסר ביום א' 25. לפנות בוקר את ההודעה הבאה: 'אנו עוקבים לאחרונה אחרי ההתארגנות וכי בכך סוכל בשטח סוריה 'ניסיון פיגוע של כוח קודס האיראני'. הפיגוע היה אמור להתבצע באמצעות רחפנים תוקפים ותוכנן לצאת מסוריה ולפגוע במטרות ישראליות.
בהמשך ההודעה נאמר, כי במסגרת הכוננות הגבוהה של חיל האוויר, נפרסו סוללות כיפת ברזל בצפון והוגברה הכוננות בטייסות השונות שבבסיס החיל וביחידות המודיעין.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: ההנחה המודיעינית היא שלא כמו בתקיפות קודמות של חיל  האוויר הכינו עתה האיראנים 'מכה שנייה' על מטרות בישראל באם 'המכה הראשונה תיכשל.

בהמשך הודעת צה"ל נאמר:  מספר כי מטוסי קרב תקפו כמה יעדי טרור בכפר עקרבא שמדרום לדמשק 'תקפנו כמה יעדים בעקרבא שבהם יש פעילים איראנים ופעילים של מיליציות שיעיות, כולל ציוד שנועד לשמש בפיגוע הזה'.
החולייה הזו ניסתה לבצע את הפיגוע הזה כבר ביום חמישי, אבל שיבשנו את זה. התקיפה נוהלה על ידי בכירי צה"ל בפיקוד הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי. ראשי המועצות בגולן עודכנו  על פרטי האירוע. אנו ערוכים למגוון רחב של תרחישים שעלולים להתפתח באירוע הזה'.
לקראת השעה 02:00 ביום א' לפנות בוקר כינס ראש הממשלה ושר הביטחון התייעצות ביטחונית מיוחדת בקריה בתל-אביב.
ב-14 באוגוסט דיווחו המקורות הצבאיים של תיקדבקה: 'תדהמה ודאגה עמוקה שוררת בצמרת צה"ל לאחר שבשבועות האחרונים התברר, כי הכוחות הצבאיים הרוסיים בדרום סוריה, שהיו צריכים לפקח על הקמתו של אזור ביטחון רוסי בדרום סוריה לאורך גבולות ישראל וירדן עם סוריה, מאפשרים בשבועות האחרונים ליחידות קטנות של גדודי 'אל קודס' האיראניים, וליחידות של חיזבאללה לחזור ולתפוש מוצבים הקרובים לא יותר מאשר 10 עד 15 ק"מ מגבולות ישראל וירדן'.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות