חיל האוויר תקף בסוריה מפקדי מליציות שיעיות שהתכנסו לדון בפעולה נגד ישראל. בין ההרוגים קצינים איראניים ושל חיזבאללה

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: התקיפה של חיל האוויר הישראלי בשבת לפנות בוקר 2.12, ליד אל קיסווא  al- Kiswah, הנמצאת כ-14 ק"מ דרומית-מערבית לדמשק, וכ-50 ק"מ מרמת הגולן, הייתה על מטה חטיבה מס' 91 הסורית.  
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי במטה החטיבה הסורית התכנסו לישיבת מטה, כל מפקדי המליציות השיעיות הפרו-איראניות  באזור דרום סוריה, לקראת פתיחת אופנסיבה נגד מובלעות המורדים הסוריים באזור קונטרה מול גבול ישראל ברמת הגולן. קצינים של משמרות המהפכה האיראניים ושל חיזבאללה תדרכו את מפקדי המליציות לקראת תחילת ההתקפה.
אחת הסיבות שהפגישה הזו נקבעה לשבת לפנות בוקר, הייתה להבטיח למשתתפים בפגישה ביטחון מרבי.
מטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו בטילים את בנין המפקדה של חטיבה מס' 91 שם נערכה המפגש.
אין מידע מדויק כמה מראשי המליציות השיעיות נהרגו או נפצעו. אין גם מידע מדויק כמה קצינים של משמרות המהפכה האיראניים וחיזבאללה נהרגו או נפצעו. אולם ההערכה היא כי מדובר בעשרות הרוגים ועשרות פצועים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מדובר בהתקפה ישראלית ישירה ראשונה מסוגה על מליציות שיעיות פרו איראניות-חלקן עיראקיות, אפגאניות ופקיסטניות, הנמצאות תחת הפיקוד הישיר של הגנרל האיראני קסאם סוליימני, מפקד גדודי 'אל קודס' של משמרות המהפכה.
קסאם סולימניי מפקד על מליציות אלה בימים אלה, מחדר מלחמה שהקים ליד גבול עיראק-סוריה, בצד העיראקי של הגבול.
בהודעה שהוקלטה לפני התקפת חיל האוויר  אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו את הדברים הבאים: 'לא נאפשר למשטר שנחרץ להשמיד את מדינת היהודים להשיג נשק גרעיני', אמר נתניהו. 'לא נאפשר למשטר האיראני לבצר עצמו צבאית בסוריה, כפי שהוא רוצה לעשות, כשהמטרה היחידה שלו היא להשמיד את מדינתנו.'
זה כבר שבוע ימים שכוחות של חיזבאללה והמליציות השיעיות הפרו-איראניות מרכזות כוחות בדרום סוריה, במטרה לכבוש את העיר אל חארה  Al-Harra. כיבוש אל חארה היה מאפשר לכוחות חיזבאללה והמיליציות השיעיות לתקוף את מובלעות המורדים הסורים באזור קונטרה ולאורך גבול ישראל, ממזרח.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי לידיעות הסוריות כאילו צה"ל תקף מטרות אל קיסווא באמצעות טיל קרקע-קרקע אין שום בסיס.  גם לידיעות הסוריות כאילו הם הצליחו ליירט שני טילי קרקע-קרקע ישראליים אין בסיס. ידעות אחרות כאילו ישראל תקפה מבנים ריקים של מחנה איראני הנמצא בבנייה, כדי שאי אפשר יהיה לאייש אותן, אינן נכונות.

 

Print Friendly, PDF & Email

8 תגובות עבור “חיל האוויר תקף בסוריה מפקדי מליציות שיעיות שהתכנסו לדון בפעולה נגד ישראל. בין ההרוגים קצינים איראניים ושל חיזבאללה

 • דצמ 2, 2017 @ 20:42 at 20:42
  Permalink

  תל חרה, כמו גם מסחרה הינם שטחים שולטים שמאפשרים צפי ארוך טווח וטיווח מדוייק על כוחות בעומק אזור קוניטרה

 • דצמ 2, 2017 @ 21:25 at 21:25
  Permalink

  "ת, הנמצאות תחת הפיקוד הישיר…….."
  "אך אם הפעם תבוא תגובה חריפה או שיועברו מסרים כאלה בערוצים דיפלומטיים וצבאיים….."(MSN)
  אז מה!!!!!!!!!!
  רק ישראל ואירן!!!!!!!!!
  זה הסוף?
  מה עם עבדל נאצר?
  שכחנו אותו???????
  איאפשר לספוג את כל הטילים!!!!!!!!!!

 • דצמ 2, 2017 @ 23:36 at 23:36
  Permalink

  יש תל מול תל פארס שנקרא תל אל חרא. הסיפור הוא שבמלחמת ששת הימים אף אחד לא רצה לכבוש אותו, למרות שהיתה האפשרות, כדי שלא יגיד בקשר: "אל חרא בידי"

  😉

  אל מול הפורענויות המתרגשות, צריך גם הומור לפעמים

 • דצמ 3, 2017 @ 8:28 at 8:28
  Permalink

  ישראל מגנה על אל-נוסרה ברצועת הפרדת הכוחות ברמת הגולן בלי הסכמת ארה"ב?
  לאן כל זה מוביל? למלחמה עם רוסיה עם או בלי גבוי ארה"ב?

 • דצמ 3, 2017 @ 8:44 at 8:44
  Permalink

  אם זה נכון… כל הכבוד לנתניהו וליברמן!!!

 • דצמ 3, 2017 @ 13:13 at 13:13
  Permalink

  אני לא יכול להתאפק מלאמר מה שיושב על ליבי כאש .

  כל הזמן ביבי מוכר לנו את דעתו האישית שרק האיראנים ואך איראן רקרקרקרק נגדם המערכה

  אבל כמו שבנו יאיר נתניהו כבר כתב בפייסבוק שהניאו נצים הם 'זן נכחד' בזה ניכר כל הזלזול שלו וביבי כי רק מה שמתאים לביזנעס מדברים.

  הבן כתב דעתו כשרצה להשמיץ דעתנים כאנשי שמאל אז כדי להגן על דונלד הוא מאד הקטין את רישעות הנצים

  רבותיי
  כל מה שביבי מריע ומזעיק ומשכנע שמוטב כל הפקרות נגד איראן ואף שבשנייה הכל ייהפך למקום מועד לטילי איראן_סוריה_רוסיה_עזה ואפילו סין אם רק יחליטו האיראנים לענות תשובה למדינת ישראל בכל זאת ביבי ברוב חכמתו רק רוצה להראות כמה המדינה מזלזלת באיומי איראן .

  אז הכעס שלי עולה על הסילוף שלו כי ידוע לכולם שאיראן היא כלל לא מדינה שעויינת את עם ישראל אבל בגלל המהפכה באיראן נגד ה'מערב' נו , כל מדינות ערב היו מוכרחים להיות בעד הפלסטינים ,

  אבל הסכנה הקיומית האמיתית לכל ישראל היקרה זה אך מתנועות הניאו נצים בעולם שהם בעורמה מרשיעים לטהר הרוצחים בכדי לבוא לעוד ועוד היטלריותיקה ובפוליטיקה , אבל הרוח חיים של ביבי זה מאד להקטין כל זה הסכנה ואם יש לו יכולת שניאו נצי ארור יסכים קצת למדיניותו זה כבר כל רצונו .

  תאמינו לי .. אם נתניהו היה פועל נגד הניאו נצ' במקום נגד איראן זה היה עובד באמת כראוי ובפרט היה כל העולם סולד מהם ומשפילם ולא כמו עכשיו שביבי יישם בעולם שמי שבעד איראן הוא הוא האנטישמי !

 • דצמ 6, 2017 @ 12:20 at 12:20
  Permalink

  ישתבח שמו לעד! הכל בזכותו!!

 • דצמ 6, 2017 @ 12:36 at 12:36
  Permalink

  שעת הכינוס עדיין נראית לי מוזרה… הרי כל התקיפות של חיל האוויר עד היום התרחשו בשעת לילה מאוחרת, כאשר חושך בחוץ, מוזר שדווקא בלילה הם בחרו להתכנס. היה דווקא הרבה יותר הגיוני (אם זה באמת נכון…) אם הם היו מתכנסים בשעת צהריים – באור יום, לא זכור לי שאיי פעם הפצצנו שם באור יום, הרי אז המטוסים הרבה יותר גלויים.

  לגבי שבת, כבר היו פעמים בעבר שצה"ל פעל ביום שבת כך שזו לא ממש תעודת ביטוח…

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות