חיל האוויר תרגל תקיפה של מתקני הגרעין האיראנים מעל מזרח הים התיכון ואיראן.

המקורות הצבאיים ובוושינגטון של תיקדבקה: צה"ל ערך בשבוע הראשון של חודש יוני תרגיל חשאי מעל מזרח הים התיכון ויוון, שהיה חזרה כללית לפני תקיפה ישראלית על מתקני הגרעין האיראנים. בתרגיל השתתפו למעלה מ-100 מטוסי קרב-הפצצה מסוג אפ-15, ואפ-16.
המקורות האמריקנים מדווחים כי בתרגיל השתתפו גם מסוקים ישראליים שתרגלו חילוץ טייסים של חיל האוויר שמטוסיהם הופלו. מטוסי התדלוק והמסוקים טסו מרחק של למעלה מ-1.440 ק"מ, שהוא המרחק בין ישראל לנטאנז Natanz שם נמצאים מתקני העשרת האורניום התת-קרקעיים.
המקורות האמריקנים מוספים ואומרים, כי ישראל בצעה את התרגיל כך שהאמריקנים, ושירותי ביון אחרים יוכלו לעקוב אחריו, זאת כדי לשכנעם כי ביכולתה של ישראל לתקוף בעצמה את איראן. פקידים בפנטגון אמרו: ברור שהישראלים רצו שאנחנו נדע על יכולת זאת, שהאירופאיים ידעו, ושהאירנים ידעו על כך. פקיד אחר בפנטגון אמר, כי חיל האוויר הישראלי מתרגל, מתרגל, ושוב מתרגל את התקיפה על איראן, וכעת ברור שהם מתכוונים לבצע זאת.
בתרגיל תורגלו, קרבות אוויר, תידלוק מטוסי קרב-הפצצה בטווחי טיסה ארוכים, תקיפה מדומה של אתרי גרעין וטילים.
המקורות של תיקדבקה מוסיפים, כי צריך לשאול מדוע משרד ההגנה האמריקני-הפנטגון, החליט לפתע לתת פרסום נרחב כזה לתמרון הישראלי. הסיבה לכך, היא התנגדותו הנמרצת של שר ההגנה האמריקני רוברט גייטס, לתקיפה אמריקנית, ובוודאי לתקיפה ישראלית חד-צדדית כזו על מתקני הגרעין האיראנים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסיפים, כי בתוך שיטפון הידיעות השבוע על 'הרגיעה', שחרור חיילי צה"ל החטופים, ומגעי 'השלום המתקרב' שלרובן לא היה בסיס, נבלעה ידיעה קטנה שרק מעטים שמו אליה לב והיא, כי בהופעה ביום ג' 17.6 בפני וועדת החוץ והביטחון , אמר הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי כי ישראל צריכה להתכונן לכל ההתפתחויות האפשריות במצב עם איראן, מאחר והסנקצינות של האו"ם, ארצות הברית, ומערב נכשלו לעצור את התוכנית הגרעינית האיראנית. השימוש במילים, כי ישראל צריכה להתכונן לכל ההתפתחויות האפשריות במצב עם איראן, פירושן כי הישראלים צריכים להתכונן למלחמה קרובה עם איראן. מלחמה כזו פירושה מלחמה ב-4 חזיתות. עם איראן, סוריה, חיזבאללה, והחמס ברצועת עזה.
עוד מציינים המקורות הצבאיים שלנו כי בימים האחרונים ישנם חוגים צבאיים המצביעים על כך כי דברי הרמטכ"ל גבי אשכנזי על המצב עם איראן, היא התשובה למותחי הביקורת נמנע מלפעול נגד החיזבאללה והחמס. אם צה"ל עומד לתקוף את מתקני הגרעין האיראנים ולנסות להשמידם, מוטב שהוא יתרכז בהכנות להתקפה זו, מאשר שבשלב זה יפצל את מאמציו ואת כוחותיו בכמה חזיתות.
ממילא, אומרים חוגים צבאיים אלה, כי כאשר תפתח התמודדות צבאית בין ישראל לאיראן, איש בצה"ל איננו משלה את עצמו כי הסכמי שביתת נשק, או כל הסכמים או הבנות אחרות יחזיקו מעמד, וכל החזיתות תתלקחנה בבת אחת.

Print Friendly, PDF & Email