חיסולו של האיש מס' 3 בפיקוד ISIS בחצי האי סיני, אבו מוחמד אל מקדיסי הביא לירי הטילים על אשקלון ואילת

אזעקת   צבע אדום נשמעה ביום רביעי 8.2 סמוך לשעה 23:00 בעיר אילת ובחבל אילות. 4 רקטות שוגרו מסיני אל עבר העיר וסוללת כיפת ברזל יירטה 3 מהם. טיל אחד נפל בשטח פתוח מחוץ לאילת. אין דיווחים על נפגעים ישראלים, מלבד מספר נפגעי חרדה.
מתבצעות סריקות לאיתור מיקומם המדויק של נפילות שרידי הטילים.
לא שארגון המדינה האיסלמיתISIS  בחצי האי סיני, זקוק לסיבות מיוחדות כדי לשגר טילים לאילת. אולם השבוע, הוא שיגר פעמיים טילים כאלה.
פעם אחת ביום ב'  6.2, שוגר טיל מצפון רצועת עזה לעבר העיר אשקלון. הטיל התפוצץ בשטח ריק במועצה המקומית חוף אשקלון. לא היו נפגעים. הפעם השנייה הייתה בלילה ביום ד', כאשר נורו 4 טילים מחצי האי סיני לעבר העיר אילת. גם כאן לא נגרם נזק והיו כחמישה נפגעי חרדה.
המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי הסיבה העיקרית לירי הטילים היא חיסולו בשבוע שעבר של האיש מס' 3 בארגון הטרור בחצי האי-אבו מוחמד אל מקדיסי.  זהו כמובן כינויו המחתרתי של האיש. המדובר בעלי טארק בדואן מרצועת עזה. 
המקורות שלנו מדווחים, כי אל מקדיסי-או עלי בדואן, היה לפני שנה  אחד מבכירי כוחות הקומנדו המיוחדים של גדודי עיז א-דין אל-קסאם. עד עתה לא ברור באם האיש ערק לסיני כדי להצטרף ל-ISIS, או שהיה אחד מאנשי הצללים שהחמאס שתל בארגון הטרור בסיני, כדי לחזק את שיתוף הפעולה בין שני ארגוני הטרור, בייחוד בתחום הברחת הנשק.
המודיעין הכללי המצרי, חשד באפשרות השנייה, ובמשך חודשים ארוכים הפעיל לחץ על מנהיגי החמאס לגלות להם את מקום הימצאו. החמאס טען במסגרת טענותיו הרגילות כי אין להם בכלל קשרים עם ISIS, כי אין להם שוםם מושג היכן האיש מתחבא.
אולם בשבוע האחרון של ינואר כאשר משלחת החמאס ששהתה בקהיר בראשותם של מוסה אבו מרזוק ומרואן עיסא סגן מפקד גדודי אל קסאם, החלו המצרים פתאום להעניק הקלות במעבר אנשים וסחורות לרצועה.
ב-2.2 ערך כלי טייס תקיפה על בית בצפון סיני. עם תום ההתקפה התברר כי זה היה מקום מחבואו של  אל מקדיסי- או עלי בדואן שנהרג בהתקפה.
ISIS איננו יודע במי לחשוד קודם על כך שגילה למצרים את מקומו מחבואו של האיש מס' 3 בהיררכיית הפיקוד שלהם.  בחמאס שמסר מידע זה למודיעין המצרי, או במודיעין הישראלי שגילה זאת למצרים.
לכן הוא מנסה לשגר השבוע טילים לעבור מטרות בישראל. את החמאס מנסה ISIS לערב בהתנגשות צבאית עם צה"ל באמצעות הירי על אשקלון. לאחר שארגון הטרור ראה כי הדבר לא עלה בידיו, הוא שיגר טילים ישירות על אילת.
כנראה שפעולות נקמה נוספות נמצאות בקנה או בדרך.
זו הסיבה מדוע צה"ל סגר ביום ד' בלילה את כביש מס' 12 המתפתל לאורך גבול ישראל עם חצי האי סיני  מניצנה ועד אילת-לתנועה אזרחית.

Print Friendly, PDF & Email

8 תגובות עבור “חיסולו של האיש מס' 3 בפיקוד ISIS בחצי האי סיני, אבו מוחמד אל מקדיסי הביא לירי הטילים על אשקלון ואילת

 • פבר 10, 2017 @ 8:49 at 8:49
  Permalink

  משקלה של טרמינולוגיה, תיק דבקה, קורא לטילים, טילים.
  תקשורת המינסטרים מסבה טילים לרקטות, די פוגע במהימנות הדיווח.

  • פבר 10, 2017 @ 17:57 at 17:57
   Permalink

   אותה הטרמינולוגיה רק זו בלועזית ופעם זו בשפת האם, עברית.

  • פבר 10, 2017 @ 18:56 at 18:56
   Permalink

   ההבדל בין טיל לרקטה הוא שלטיל יש מנגנון הנחיה. על אילת שוגרו רקטות ולא טילים. אז מי יוצא כאן מהימן יותר לדעתך?

  • פבר 10, 2017 @ 23:31 at 23:31
   Permalink

   אם נשים לב גם באיור המצורף לכתבה הזו הטיל נקרא באנגלית רקטה כך שכנראה השימוש במונח "טיל" איננו מדוייק. ההבדל בין טיל לרקטה הוא בכך שבטיל ניתן לשלוט ולכוון גם לאחר השיגור וברקטה לא. ההבדל הזה לא משנה דבר לגבי משמעות הכתבה.

 • פבר 10, 2017 @ 9:44 at 9:44
  Permalink

  רקטות או רקטה, בדרך כלל מזוהות עם שליחת מעבורות חלל או העלאת לווין אל מחוץ לאטמוספירה, מילה עם גוון של עיסוק מקצועי חסר אלמנט של אגרסיביות.
  מאידך טילים, הם תמיד בהקשרים צבאיים אופנסיביים.
  האם הכתבים למיניהם, לא מבינים את ההבדל או שמא יש אג'נדה שונה מאחורי ריכוך הדיווח, מעניין………

 • פבר 10, 2017 @ 21:11 at 21:11
  Permalink

  כל דוקטרינת התגובה על ירי טילים שגוייה מיסודה.
  לא ניתן למנוע ירי טילים מאיזור מסויים ללא שליטה עליו פיזית בשטח.
  המדיניות הישראלית צריכה להיות ברורה מאוד – כל שטח שיירו טילים ממנו על מדינת ישראל ייכבש ויטוהר ממחבלים כמה זמן שיהיה צורך בכך ולאחר מכן תישאר בו נוכחות צבאית ישראלית.

  • פבר 17, 2017 @ 9:06 at 9:06
   Permalink

   נכון מאוד, כי חסרים לנו מחבלים שאנחנו צריכים להכיל גם את אלו הבדואים בהרים בסיני.

 • פבר 19, 2017 @ 10:30 at 10:30
  Permalink

  האם צה"ל סגר את כביש 12 לפני או אחרי שיגור הרקטות לאילת ? ( שאלה ) ?? ואם נסגר הכביש לתנועה לאחר שיגור הרקטות לאילת הרי שצה"ל מקדם ביטחון לכול אפשרות אך אין זה מעיד כי " פעולות נקמה נמצאות בקנה או בדרך "

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות