חיסולו של שגריר ארה"ב בלוב, פיגוע מתוכנן של אל קעידה, לפי הוראות של איימן אל זוואהירי

רציחתו של שגריר ארה''ב בלוב כריס סטיוונס Chris Stevens, ועוד שלושה אמריקנים בבנגאזי, ביום ג' 11.9 בלילה, עם סיום טכסי הזיכרון בארה''ב לקורבנות פיגועי  9/11, הייתה פעולת טרור מאורגנת ומבוצעת בצורה מבצעית מקצועית על ידי יחידה של ארגון אל קעידה.
כך מוסרים בלעדית המקורות המודיעיניים וללוחמת הטרור של תיקדבקה.
קבוצת הטרור מנתה 20 חמושים לוביים, אשר התאמנו במשך שבועות לקראת התקפה זו, לפי הוראה אישית שניתנה  להם על ידי מנהיג אל קעידה איימן אל זוואהירי.

כל 20 החמושים שהשתתפו בהתקפה, הם אנשי אל קעידה ששוחררו בשנה האחרונה, מאז נפילת משטר מועמר קדאפי, מבתי סוהר לוביים. 
קלטת הווידיאו שפרסם זוואהירי כמה שעות לפני הפיגוע, בה קרא לנקמה בארה''ב על חיסולו של אחד ממנהיגי אל קעידה אבו יחיא ליבי, בחודש יוני השנה  על ידי תקיפה של מלט אמריקני בפקיסטן, הייתה הסימן המוסכם בין מנהיג אל קעידה וקבוצת הטרור לפיו הפיגוע יצא לפועל.
עוד מוסרים המקורות של תיקדבקה, כי ההפגנה האלימה של ההמון הלובי, וההסתערות שלהם על בניין הקונסוליה האמריקנית בבנגאזי, תוך כדי שהם אומרים כי הם מוחים  על  סרטו של היהודי  אמריקני  מפלורידה, סאם באסיל Sam Bacile, בן 52, הטוען שהוא ישראלי, נגד הנביא מוחמד, בו הוא מציג את  'האסלם כסרטן', היו סיפור הכיסוי של התקפת אל קעידה על המטרה האמריקנית.
המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי ההתקפה בבנגאזי, היא ההתקפה הגדולה והמוצלחת ביותר של ארגון אל קעידה על מטרה אמריקנית ב-11 השנים האחרונות מאז הפיגועים בני יורק ובוושינגטון ב-2001.
לפי המקורות שלנו, התוקפים התחלקו לשתי קבוצות, כל אחת בת 10 חמושים, כאשר ההתקפה מתבצעת בשני שלבים.
1. בשלב הראשון תקפה קבוצת חמושים את בנין הקונסוליה האמריקנית בבגאזי, מתוך ידיעה מראש, כי ברגע שההתקפה תתחיל, שומרי הראש של השגריר  כריס סטיוונס, יוציאו אותו מהבניין כאשר הם מעבירים אותו למקום מחסה מוגן שהוכן מראש על ידי השירותים החשאיים האמריקניים.
2.
קבוצה שנייה של תוקפים, שהכירה את מכונית המילוט של השגריר, את שומרי הראש שלו, ואת המסלול שהמכונית תעשה עד למקום המחסה, המתינה למכונית במארב שהניחו באמצע הדרך. כאשר מכונית השגריר עם שומרי הראש שלו נכנסה למארב, תקפו אותה אנשי אל קעידה כשהם מסתערים עליה, ויורים בשגריר ובשומרי הראש שלו מטווח אפס.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי עתה נפתחה חקירה בקרב כל גופי המודיעין ולוחמת הטרור האמריקנים במטרה להבין ולגלות, כיצד לא הייתה שום התרעה  מודיעינית בפני התקפה כזו של אל קעידה, וכיצד קראה ששום גורם אמריקני, או מערבי אחר, לא הבחין בהכנות שאל קעידה ערך בלוב לקראת התקפה כזו.  

Print Friendly, PDF & Email