חיסול ממוקד אמריקני ראשון ברצועת עזה

 טיל אמריקני שנורה כנראה מספינת מלחמה אמריקנית ששייטה בים התיכון מול העיר העזה, הוא שפגע, פוצץ, וחיסל את מוחמד ג'מאל א-נימנם Mohammed Nimnim, בן 27, אחד מהמפקדים המבצעיים של צבא האסלאם, ביום ד' 3.11, במרכז העיר עזה. בכך הרג המודיעין האמריקני את איש אל קעידה המרכזי ברצועת עזה, אשר הוטל עליו על ידי ארגון אל קעידה בחצי ערב AQAP, לתכנן, לארגן, ולבצע את הגל השני של פיגועי אל קעידה במטרות אמריקנית, לאחר הגל הראשון של משלוח חבילות הנפץ במטוסי מטען אמריקנים בסוף שבוע שעבר.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים כי חוליות של פלסטינים אנשי אל קעידה, או כפי שהם מכנים את עצמם 'צבא האיסלם', עמדו לחצות בסוף השבוע הקרוב את גבול רצועת עזה לצפון סיני, ולתקוף את היחידות האמריקניות המשרתות בכוח המשקיפים הבינלאומי MFO-Multinational Force and Observers, הנמצא בפיקוד אמריקני, והשוהות ב'מחנה הצפוני' של הכוח באל ג'ורה North Camp at El Gorah, הנמצא 37 ק''מ דרומית מזרחית לאל עריש.
במקביל, היו קבוצות לוחמים אחרות של אל קעידה, הנמצאות בהרים של מרכז סיני, צריכות לתקוף בו זמנית את כוחות המרינס וחיל האוויר האמריקנים הנמצאים ב'מחנה הדרומי' South Camp הממוקם במפרץ נעמה Naama Bay, בשארם-א-שייח בדרום סיני. המקורות שלנו מוסרים כי התקיפות היו צריכות להתבצע ביום א' 7.11, או למחרת ביום ב' 8.11. מפקד פעולת הטרור בצפון סיני היה מוחמד ג'מאל א-נימנם, שחוסל ביום ד' במרכז העיר עזה.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי כשם שהאמריקנים שיתפו פעולה עם המודיעין הסעודי בסיכול פיגועי חבילות הנפץ שנשלחו מתימן, כך הם שיתפו פעולה עם שירותי המודיעין המצריים והישראליים בסיכול הפיגוע בצפון סיני.
המודיעין המצרי סיפק את המידע על תנועותיו של מוחמד ג'מאל א-נימנם באל עריש ובצפון סיני, שם הוא השלים את ההכנות לקראת ביצוע הפיגוע. עיקרן היה עריכת תצפיות על הכוחות האמריקנים, והכנת מחבואי נשק וחומרי נפץ לאנשי אל קעידה שיבואו מרצועת עזה. גופי המודיעין הישראליים הם שסיפקו לאמריקנים את המידע על תנועותיו של א-נימנם בתוך הרצועה.
מקור צבאי בכיר מערבי במזרח התיכון אמר ביום ה' 4.11, כי אפשר וצריך להניח, כי הישראלים הם שסיפקו לאמריקנים את המידע המדויק על תנועותיו המדויקות ביום ד' של א-נימנם בתוך העיר עזה, דבר שאפשר להם לפגוע בו באמצעות טיל.
מקורות ביטחון של החמס בעזה אמרו, כי ההנחה שלהם היא, כי הישראלים התירו להכניס בכוונה באחרונה לרצועה, בפעם הראשונה לאחר שנתיים, משלוח של מכוניות חדשות, ביודעם כי מכוניות אלה יילקחו מיד לשימוש אישי על ידי מפקדי הארגונים המקומיים החמושים. ההנחה היא כי במכוניות אלה הותקנו מכשירי ציתות ועיקוב שמסרו לעוקבים אחריהם את מסלול תנועתן המדויק של המכוניות. א-נימנם היה בין המפקדים ברצועה שקבלו והשתמשו במכוניות אלה.
עוד מוסרים המקורות הפלסטינים, כי הפיצוץ שריסק את המכונית והרג את איש 'צבא האיסלם', היה פיצוץ לא רגיל בעוצמתו, והוא הידד בחלקים נרחבים של הרצועה, גם מחוץ לעיר עזה עצמה. הפלסטינים אמרו כי באותה שעה לא היה מלטים או כלי טייס ישראליים אחרים בשמי הרצועה.
אם אכן מוחמד ג'מאל א-נימנם חוסל על ידי טיל אמריקני, המדובר בחיסול אמריקני ממוקד ראשון שבוצע אי פעם ברצועת עזה של מטרת אל קעידה. עד עתה ביצעה ארצות הברית חיסולים ממוקדים של אנשי אל קעידה, רק בעיראק, תימן, וסומליה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים, כי למרות החיסול, נמשך מצב הכוננות העליונה מפני פעולות טרור שהוכרזה כבר באמצע השבוע בשני המחנות של כוח המשקיפים הבינלאומי ה-MFO בסיני. החוליה או החוליות של אל קעידה עליהן הוטל לבצע את הפיגוע 'במחנה הדרומי של הכוח' בשארם-א-שייח' עדיין לא נתפסה, ועתה נערך אחריה מצוד גדול של הכוחות המצריים. כמו כן הובע חשש, כי חלק מהחוליות האלה, יכולות עתה לאחר חיסולו א-נימנם, להתפצל. חלק מהן יכול לפנות מערבה לעבר 'המחנה הצפוני' באל עריש כדי לבצע פיגועים שם.
 

Print Friendly, PDF & Email