ח"כ חיים ילין, על לקחי השימוש ברחפנים לאור האירועים בעוטף עזה. המצרים חוסמים תדרים בדרום ישראל כחלק ממלחמתם ברחפני ISIS

ח"כ חיים ילין, יו"ר וועדת המשנה לבחינה ואסדרה של פעילות רחפנים וכטב"ם, ותושב עוטף עזה אמר, ביום שלישי 15.5, לאור השימוש הנרחב ברחפנים שנעשה בעת פעילות צה"ל ליד גדר הביטחון בעוטף עזה, כי בישראל פועלים כיום כ-20 אלף רבי להב ( רחפנים), כאשר ההתמקדות היא ברחפנים גדולים.
ילין הציע  כי רבי להב יכולים להוות ממסרים לקליטת סלולר, כפי שמתקיים בקנדה, שם המציאו פטנט להקמת רשת סלולארית מבוססת רחפנים. הרעיון הוא להתגבר על היעדר קליטה באזורי 'צבע אדום' כמו אופקים ונתיבות, באמצעות רחפנים.  לדבריו 'האבדות הכבדות ביותר במצרים במלחמה נגד ISIS נגרמות מפעילות רחפנים של ארגון הטרור. בעזרתם גורמי הטרור מפילים פצצת מרגמה בצורה מדויקת ליד טנק, ועל מנת להילחם בתופעה המצרים חוסמים תדרים ופוגעים בקליטה, דבר החוסם תדרים גם בדרום ישראל. כאן נכנס לתמונה משרד התקשורת, שצריך להחליט אילו תדרים לשחרר.
ח"כ ילין קרא להוסיף ולפתח את תעשיית הרחפנים הישראלית: 'כפי שמגייסים האקרים ל 8200, כך צריך גם לפעול בתחום הרחפנים,' אמר. על הממשלה  להדק רגולציה מחד, ולתת יד חופשית לעסקים להתפתח. לתת למוח הישראלי לקחת את הרחפנים למקום יותר חכם- יש בתחום עתיד מזהיר, וכיום הוא נשלט ע"י השוק הסיני.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות