חלאד משעל הטיל ווטו על מהלכים של אבו מאזן והנייה, והמהלך לשחרור גלעד שליט נפסק.

בלעדי ומיוחד למקורות המודיעיניים של תיקדבקה: להלן הסעיפים הסודיים של ההסכם עליו חתמו יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, וראש ממשלת פלסטין איסמעיל הנייה, על הקמת ממשלת אחדות לאומית פלסטינית, אשר דחפו אותו בהתלהבות האירופאים, וחלק מהתקשורת הישראלית. במרכז ההסכם מינויו של מנהיג החמס חלאד משעל מדמשק, כסגנו של אבו מאזן. משעל היה צריך לקבל את התואר `סגן יושב ראש אש"ף`, מינוי ותואר אשר היה צריך להעמיד אותו מעל ראש הממשלה הפלסטינית איסמעיל הנייה. כן הוסכם כי אש"ף, תחת הנהגתם של אבו מאזן ומשעל, יעסוק בבעיות הביטחון והחוץ של הרשות הפלסטינית, ואילו הממשלה הפלסטינית תעסוק אך ורק בבעיות כלכלה, תחבורה, תברואה וחינוך. זו הסיבה העיקרית להתנגדותו של הנשיא ג`ורג בוש להסכם זה אשר נותן לטהרן, לדמשק, ולחיזבאללה עמדת שליטה בגוף המרכזי של הפלסטינים.
המקורות שלנו מוסרים כי זו היא גם הסיבה העיקרית מדוע האירופאים, אשר ממשלת אולמרט-פרץ, וליבני מיהרו להציב את כוחותיהם הצבאיים על גבול לבנון ישראל, תומכים במהלך של ממשלת האחדות הפלסטינית. במגעים שהאמריקנים קיימו אתם על הנושא, אמרו האירופאים כי מינויו של משעל לתפקיד סגן יו"ר אש"ף היא התחלת ההתמתנות של הארגון ונטישתו את דרך הטרור.
להלן הדיווח הבלעדי של מקורותינו על שאר 7 סעיפים ההסכם.
1.ראש ממשלת פלסטין יהיה איסמעיל הנייה.
2. תוכרז `הודנה` ארכות טווח, אותה הפת"ח והחמס יאכפו ביחד על יתר הארגונים הפלסטינים. `ההדונה` תיכנס לתוקפה רק כאשר החייל הישראלי החטוף גלעד שליט ישוחרר, וישראל תשחרר עבורו אסירים פלסטיניים.
3. אבו מאזן יורשה לנהל מו"מ מדיני עם ישראל. אם יושג הסכם בין אבו מאזן והישראלים, הוא יובא לאישור משאל עם.
4. החמס לא יצטרך להכיר בישראל או בהסכמים שנחתמו אתה. החמס גם לא יצטרך לקבל את שלושת תנאי הקוורטט הקוראים בין השאר להפסקת הטרור.
5. הפלסטינים ביחד עם האירופאים יפעלו לשינוי שלושת התנאים של הקוורטט.
6. החמס יצורף לאש"ף, ויקבל בכל גופי ומוסדות הארגון ייצוג של 45 אחוז.
7. הפת"ח יקבל את כל התיקים הייצוגיים בממשלה, חוץ, כספים, ופנים.
המקורות שלנו מוסרים כי איסמעיל הנייה חתם על הסכם זה בשבוע שעבר בתמיכתו של מוסה אבו מרזוק, אויבו של חלאד משעל.
אולם בשבת 16.9, התבררו לאבו מאזן הדברים הבאים.
א. חלאד משעל איננו מוכן לחתום או להצטרף להסכם,למרות הפיתוי שבמינוי שלו לסגן ראש אש"ף.
ב. החמס דורש שהייצוג שלו במוסדות אש"ף ייקבע לפי שיעור הייצוג שלו בפרלמנט הפלסטיני. במילים אחרות, לחמס יהיה רוב מכריע של למעלה מ-60 אחוז במוסדות אש"ף.
ג. לחמס יהיה ווטו על מינוי השרים לממשלה.
ד. השליטה של אבו מאזן על אמצעי התקשורת הפלסטינית תוצא מידיו ותועבר לידי שר הסברה עצמאי שאינו איש פת"ח.
במצב שכזה לא נותרה לאבו מאזן ברירה רבה אלא להודיע על הקפאת השיחות על ממשלת אחדות עם החמס. התוצאה הישירה של הקפאת שיחות אלה, היא הקפאת המגעים שהמצרים ניהלו לשחרורו של גלעד שליט.

Print Friendly, PDF & Email